Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bírósági végrehajtó mit...

Bírósági végrehajtó mit foglalhat le / vihet el?

Figyelt kérdés

Kaptam ma egy papírt diákhitel-tartozásról, hogy fizessek (kicsivel több, mint 200 ezer), az ügy végrehajtható, és nem fizetés esetén értesítés nélkül kijöhetnek stb. Nagyszülőmnél élek, neki vannak bútorai, régiek és kb tíz évesek, olyasmi tévéje, meg van egy számítógép, amit kéz alól vett, ilyesmik.

A nevemen semmi nincs. Van egy alaptelefonom (nem az én nevemen), könyveim és ruháim. Más semmi. Jelenleg jövedelmem se.

A kérdés az, hogy a nagyszülőm dolgait elvihetik? A bútorokat használtan vette, tehát nincs róluk papír meg semmi. Ennek alapján mondhatják azt, hogy lefoglalják, mert nincs bizonyítva, hogy nem én vettem? 20 éves vagyok, szóval ha ésszerűen nézzük, nyilván nem én vettem a holmikat, tekintve, hogy bejelentett munkaviszonyból nincs meg egy év, és más tartozásom sincs, csak a diákhitel.

Előre is köszi a válaszokat.


2014. márc. 31. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a törvényben meg van határozva, hogy mit foglalhat és mit nem. A te esetedben kétlem, hogy bármit is foglaljon ezek közül, mert valóban életszerűtlen, hogy a nagyszülői házban lévő bútorok a te tulajdonodban legyenek. Egyébként sem érné meg neki öreg bútorokkal foglalkozni.
2014. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. márc. 31. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!