Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az albérletben, ahol lakom a...

Az albérletben, ahol lakom a tulaj nem fizeti 3 éve a közös költséget, amit persze én havonta utalok neki. Lehet ebből károm?

Figyelt kérdés
A közös képviselő szólt nekem, hogy tudom-e, hogy kiadták végrehajtásra a több évi elmaradt közös költséget.

2013. szept. 4. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tudod bizonyítani, akkor nem. Gondolom a megjegyzés rovatba írtál valamit az utalásnál.
2013. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
neked csak annyi, hogy ha esetleg árverés lesz, menned kell a lakásból.
2013. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha kézbe fizeted vagy csak X összeget utalsz át felhasználási cél megnevezése nélkül, akkor igen, mert nem tudod bizonyítani, hogy erre adtál pénzt.


Ha tudod bizonyítani, akkor a tulajdonos az, aki ellen végrehajtást kérhetnek.

2013. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet bajod.

A ház a tulajtól követeli a közös költséget, neki kéne rendeznie. A tulaj pedig tőled követelheti, de te már kiegyenlítetted a számlát.

Az más kérdés, ha sikeres az árverés, neked menned kell onnan.

2013. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerencsére utaltam neki mindig a lakbért, az utalásban "albérlet" szerepelt minden alkalommal. A vicc az, hogy a tulaj lakcímét is tőlem kérte el a közös képviselő, mert "a régi címéről elköltözött és senki se veszi át a hivatalos leveleket". Én írtam a tulajnak arról is, hogy a közös képviselő még a levélcímét se tudja - ezzel párhuzamosan pedig éppen bejelentkezett facebookon a Shiraz étterembe ebédelni a kedvesével a tulaj. Finomabb a perzsa kaja, mint a közös költség, az biztos.
2013. szept. 4. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:
ha kézbe adtad volna számla nélkül, akkor sem tudna mit csinálni. Az övé a lakás, behajtani rajta fogják. Ha nem fizettél volna, perelhetne, aztán fizethetne a NAV-nak, mert nem adózott. :)
2013. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ééés ma reggel megjelent az elmű és kikötötte a villanyt, mert a tulaj azt is elfelejtette fizetni hónapok óta.. :) Ebből hirtelen több károm van, mint amennyi közös költség nem fizetéséből adódik.
2013. szept. 5. 11:01
 8/9 anonim válasza:

Legközelebb arra mész haza, hogy meg volt a végrehajtás.

Nem lesz őszinte a mosolyod. Persze elvileg visszakaphatsz dolgokat idővel, amiről van számlád.

Egyelőre a lakásban lévő cuccaid olyanok legyenek amik nem hiányoznának.

Ha annyira jók a körülmények és az ár, akkor maradj.


Az ilyen esetek miatt javaslom a tulajdoni lap betekintést már a szerződés előtt. Abból kiderül van-e már végrehajtás bejegyezve és aki a markát tartja jogosult-e egyáltalán bérbe adni az ingatlant.

2013. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szeretnénk költözni, mert egyáltalán nem jó az ár, viszont egyelőre nem találtunk jobbat. A tulaj előadta a nagy halált, hogy ő mindent fizetett időben és most nagyon mérges, indul is fel pestre az elműhöz. Átküldött végre kérésre pár kivonatot, hogy ő mit fizetett be idén áprilisig. Amennyi tartozásért kikötötték a villanyt, azt pontosan április óta halmozódhatott fel. Nálam nincs meleg víz és internet, de ő van kiakadva :)
2013. szept. 5. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!