Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme ennek?

Mi értelme ennek?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél látom, témától teljesen függetlenül, sőt a kérdés komolyságától is függetlenül, hogy sokszor van aki beleköt a kérdező vagy valamelyik válaszoló helyesírásába és mikor rászólnak vagy lepontozzák, akkor még neki áll feljebb.

Ebben mi a jó? Mármint, hogy ezzel foglalkozni egy netes oldalon, ahol nem az szokott a legfőbb szempont lenni, hogy ki, hogy ír, hanem, hogy érthető legyen a mondandója és ennyi.

Meg van a helye annak is amikor figyelni kell a helyesírásra mert olyan a helyzet, de konkrétan itt ha véletlen elüt valaki egy-egy betűt vagy hasonló akkor sem dől össze a világ.



2014. ápr. 5. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Gondolom ettől kicsit felsőbbrendűnek érzik magukat. Elég szánalmasak.
2014. ápr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy bizonyos szint, ami alatt már nem lehet figyelmen kívül hagyni a helyesírási hibákatat.

Az internetes levelezésnél, kommentelésnél is van íráskép, és szerintem igenis figyelni kell rá, hiszen itt csak ez alapján tudnak megítélni az emberek.

Senki se fog komolyan venni egy olyan kérdezőt, aki nem tudom normálisan fogalmazni, és minden 3. szót elír.


Én mindig megjegyzem a kérdezőnek/válaszolónak, ha kriminális a helyesírása. Nem azért, mert ettől felsőbbrendűnek érzem magam, hanem mert akár az én "letolásom" is motiválhatja arra, hogy figyeljen oda erre.

2014. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez mind igaz, csak például személy szerint én mindig úgy vagyok vele, ha el tudom olvasni, akkor próbálok segíteni, függetlenül, hogy mennyire komolyan vehető. Néha a hibák szerintem meg annak is betudhatók, ha sokan gyorsan gépelnek, vagy éppen telefonról, tabletről írnak, ott azért sokkal könnyebb valamit elütni a kis méret miatt.
2014. ápr. 5. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!