Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanság hány éves kortól...

Mostanság hány éves kortól van a gyerekeknek mobiljuk?

Figyelt kérdés
nekem még általános 4.osztályban volt az első, és akkor még alig volt valakinek az osztályból. ma meg már elég fiatalnak tűnő gyereknél is mobilt látok úton-útfélen.
2014. ápr. 10. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én 8 éves gyereknél láttam máskor ájfont szal full változó :D
2014. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

10 évesen de nagy voltál. :D Mennyi idős vagy most? Mikor volt amikor kaptad a mobilt? Nekem az első mobiltelefonom 14 évesen kaptam születésnapi ajándékként. 2002-ben. Alcatel 311, gúnynevén "Doboz". (Ma is megvan még. Működik, bár gyenge már az akkumulátora). Nővérem hepciáskodott, hogy neki meg csak 16 évesen lehetett mobilja, 2000-ben.


Nővérem kérte a telefont (az osztályában egyre több gyereknek volt telefonja), én kaptam. Nem volt szükségem rá, mert az osztályban nem volt senkinek sem még. Nekem kb. az elsők között lett. Mire elkezdtük a középiskolát, úgy 90%-ban volt már telefonja mindenkinek, a maradék 10% meg karácsonykor csatlakozott. Középsuliban az osztályban is kb. ilyen volt az arány, de karácsonykor már volt mindenkinek.


Akkoriban az egész országban "csak" másfél millió mobiltelefon volt. Ma több mint 10 millió. És azok telefonok voltak, mind egyedi volt. Az ember akkor kinézet alapján vásárolt, mert kb. mind ugyanazt tudta. Ma mind ugyanúgy néz ki, de már nem ugyanazt és ugyanúgy tudják. Régen évekig használta mindenki a telefonját. MA előfordul, hogy valaki úgy váltogatja a telefonját, mint a sz@ros gatyát.


Múltkor buszon én is azt figyeltem, hogy egy 10-12 éves, vagy fiatalabb gyerek ugyan mire használja a telefont? (költői a kérdés, féjszbuk, aszkefem, meg internet. Nagyit nem hívja fel, mert az égő.) Egy kézzel fogni sem tudja a hatalmas érintőképernyő miatt! Azon behaltam, egyik kezével fogta, másikkal simogatta. :D Mert anno nekem azért lett véve, hogy elérjenek és én el tudjam érni az itthoniakat. Azon a Dobozon még játék sem volt! A Doboz gúnynevet a szexuális hangja miatt kapta. Megszólalt, b.aszta az ember fülét rögtön. :D

2014. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 1. osztályban kaptam meg az első telefonom, hogy mindig utóltudjanak érni a szüleim. Akkor még nem volt okostelefon, úgyhogy "nem rontott el". Ma is bőven elég lenne egy "buta", hívásfogadásra és kezdeményezésre használható telefon a gyerekeknek.
2014. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7-10 éves korban már kapnak szerintem sokan.
2014. ápr. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lenore Pein AsamiYuu ***** válasza:
100%
Már az első osztályos gyerekeknél is mindenféle fajta telefont látok.. Én 2009-ben kaptam az első telefonom 12 évesen, ami csak hívásra, és annak fogadására volt jó. Ma is meglenne, de már ellopták..
2014. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!