Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan változtassam meg az...

Hogyan változtassam meg az életem? Nem látom a fényt?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19, lassan 20 éves lány vagyok. 5 éve költöztünk vidékről a mi imádott fővárosunkba. Eleinte, 14-15 évesen nagy kihívásnak tartottam, örültem neki. Új környezet, új emberek. Ahogy nőttem, komolyodtam, rájöttem, hogy nagy hiba volt a költözés (a szüleimmel költöztem). Nem érzem jól magam a bőrömben, úgymond egy burokban élek, vagy egy nagy fal mögött. Nehezen alakítok ki kapcsolatokat, legyen szó akár szerelemről, akár barátságról. Az eddig eltelt 5 év alatt konkrétan 180°-os fordulatot vettem, mind a személyiségem, viselkedésem. Bezárkóztam. Soha nem voltam ilyen. Átértékelődtek bennem a dolgok. Rájöttem, hogy nekem nem ez a nyüzsgés kell, mint ami itt van, hanem a csönd, a természet, a nyugalom. Egy kis ház, akár egy erdő szélén, akár egy kis faluban. Miután sikeres érettségi vizsgát tettem, nem sikerült bekerülnöm fősulira, így jelenleg dolgozom. De nem érzem azt, hogy változott volna valamit a helyzet. Sokan azt mondták, a környezetváltás, mármint a suli után, ha új helyre kerülök, változni fog az érzés. De nem. Még mindig azt érzem, hogy nekem nem itt kell élnem. Nekem nem ez a "lakóhelyem", hanem egy újabb megálló az életemben. Azon gondolkodom, merre, hogyan tovább? Szeretnék változtatni, csak ugye minden a pénz. Nektek volt már ilyen érzésetek, hogy rossz útra léptetek, rossz irányba haladtok? Visszafordulni nem szeretnék, inkább irányt változtatni. Csak nem tudom hogyan.


Köszönöm aki elolvasta!! :)


2014. ápr. 12. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
En egy kis városban élek, viszont én meg menekülnék a nagy városba.Remélem, hogy egyszer lesz belõle valami.
2014. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te tudhatod csak pontosan milyen életstílus passzol hozzád. De lehet az is, hogy csak a zárkózottság miatt érzel így.
2014. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt már velem is,hogy nem azt az utat jàrtam,amit kellett volna,rossz döntést hoztam..
2014. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én faluban éltem, hát visszasírom. Sokkal biztonságosabb, teljesen más környezet, más emberek, sokkal kiegyensúlyozottabb voltam így visszagondolva, de akkor még gyerek voltam. :-) Viszont a munkalehetőség... pontosan ezért költöztünk ide, Pestre. De úgy érzem túl nagy falat volt. Nem tudtam megszokni. Fogalmam sincs hogyan, merre tovább. Nem tudom mit szeretnék, mivel szeretnék foglalkozni, de azt igen, hogy mivel nem.
2014. ápr. 12. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 5 évről: azért eléggé változó korban voltál, képlékeny időszak az. Pont egybeesett a váltással, így nehéz különszedni mi írható a személyiségbeli cseperedésed és mi vegytisztán a főváros számlájára. Mindettől függetlenül érezheted, hogy nem az a te közeged. Az ember ösztönösen a természetet választja: jól működsz! Az erdőszéli elképzelés idilli, de ott meg nem élsz meg, ez a hátulütő.:( Nem kivitelezhetetlen azért. Az sem mindegy mit dolgozol, egy abszolút testreszabatlan munkakör bárhol elkedvteleníti az embert az élettől, saját magától, mindentől. Míg egy megfelelő esetén rögtön a helyére kerülhet minden. Az egészre rájön még az is, hogy nagy általában az urbanizációs csomópontok lakói zárkózottabbak. Pontosabban máshogy, más utak mentén és másra nyitottak, mint aki csak úgy felcseppen, betéved közéjük. Ne érezd magad csalódottnak önmagadban: sokan a fővárost látják a világ közepének, istenségi helynek állítják be, mint leglegleget. Ők rendszerint elég korlátoltak. Ha nem jön be, hát nem jön be (személy szerint meg tudom érteni), Unió van, világ van, ország egyéb részei - főleg a nyugatibbakat ajánlanám - van, minden van, felnőtt is vagy, mozoghatsz szabadon. A családod hogy érzi magát?
2014. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

A családom jól érzi magát. Mindenkinek sikerült beilleszkednie, kivéve nekem. Azon csodálkoztam is, hogy a húgom (17 éves) sokkal jobban beilleszkedett ebbe az új környezetbe, mint én. Végre, ennyi szenvedés után, édesapám is jól érzi magát a munkahelyén, édesanyám is. Szóval mindenkinek jó, csak nekem nem. Nem jó itthon, nem jó ha dolgozom, kimozdulni sem szeretek, mint például Gellért-hegy, Margitsziget stb., mert rengeteg az ember, itt a négy fal között pedig érzem, hogy egyszerűen megkattanok. Hogy mit dolgozom? Eladóként kezdtem körülbelül 5 hónapja egy ruhaboltban, nemrég kineveztek, üzletvezető-helyettes lettem, de még így is azt érzem, ez nem nekem való. Ráadásul meg sem fizetnek... Gondolkodtam a munkahely váltáson, hátha, de viszont a zárkózottságom miatt is, nagyon nehezen tudok beilleszkedni új környezetbe. Az elején ezen a munkahelyen is úgy éreztem, húú végre jó lesz, aztán ahogy telt az idő, egyre rosszabb lett. Frusztrál az egész, az hogy emberekkel kell foglalkoznom. Ajánlottak irodai munkát, de a montonitás is kikészít, szeretek pörögni. Szóval ezért nem tudom hogyan, merre tovább.

2014. ápr. 12. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!