Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Isten keresése, eljuthatunk...

EjbenKacago kérdése:

Isten keresése, eljuthatunk hozzá valaha? Sajnálom ha hosszúra sikeredett, de ez egy olyan téma amit nem lehet rövidre fogni.

Figyelt kérdés

Mindig is foglalkoztatott a dolog, most gondoltam megosztom veletek. Legyünk együtt okosabbak és boncolgassuk kicsit a dolgot :)


Sokat gondoltam már Rá, kicsit olyan mintha egy sötét szobába haladnék , kezemben egy öngyújtóval, majd találok egy gyertyát, egy kis zseblámpát és így tovább. Az úgynevezett "villanykapcsolót" is jó lenne megtalálni de ez ember csak tévelyeg.


Sok vallás, sok ember, sok rassz, kontinensek, a világűr.

A maják több istenben hittek pl. Tlaloc az eső istene. Ott van Buddha , a sámánok hitvilága és még sorolhatnám. Jó és gonosz istenek (persze ez nézőpont kérdése,hogy kinek mi a rossz vagy a jó.) Tegyük fel: Több Isten van, de a több istent is megalkotta valaki ahogy mindent. Lehet vannak Főistenek , vagy csak Egyisten van és ezek a különböző arcai. Túl tökéletes az univerzum ahoz,hogy ne egy céltudatos alkotás legyen.Miért nem nyilvánítja ki a hatalmát a világra és miért nem törli el a "rosszat"? Mert a Bibliában is le van írva,hogy az ő királysága nem ebbe a világba tartozik, szabad akaratunk van. Sokféleképpen dönthetünk, de ha jön valaki hozzánk mennyivel jobb amikor Ő akar menni, nem pedig rá van kényszerítve a dolog.Lucifer is a saját akaratából döntött úgy,hogy elhagyja Istent, mert akit szeretünk elengedünk. A Bibliát is átírták,hozzáírtak, eltűntek lapok ezért néha ha elolvasok pár oldalt forgatom a szemem,hogy ellentétes saját magával. Ne a Bibliában keressük Istent,ahogy a templomban sem fogjuk őt megtalálni.A kereszteshadjáratok az emberek művei nem Istené, azt hiszem nincs annál rondább gyilkosság, mint amit Isten nevében eltudnak követni emberek. Az az ő bűnük, nem Istené.Járjunk nyitott szemmel, figyeljük az alkotását, legfőképp saját magunkat.Nem láttam őt soha, nem kísérték a hitemet mesés megjelenések,vagy angyalok.Nem próbálom megnyugtatni magamat,hogy a halál után kerülök valahova.Ha semmivé válok halálom után az se fáj.Lehet csak felépítettem magamban egy ideális istenképet amit én elfogadok.Ha élünk, mi a célunk? Csak így juthatunk el hozzá, és mi van ha mi alapból onnan jöttünk ( lásd Édenkert) ? Csupa súlyos kérdések, most,hogy leírtam kicsit kiadtam magamból ezt a sok zűrzavart.Várom válaszaitok :)



2014. ápr. 19. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos az alapkérdés az, hogy van-e ennek a világnak értelme vagy célja. Aki nem bírja azt elviselni, hogy nincs, azok valamilyen teremtő isten-t tartalmazó hithez fognak csatlakozni (menekülni).

Aki képes szembenézni azzal, hogy nincs benne semmiféle szervező és teremtő értelem, az keres a maga életének értelmet és célt (amely önmagán túl mutat), és nem hódol be semmiféle istennek. Hanem ő maga akar teremteni, nem elégszik meg azzal, hogy teremtménynek tartsa magát.

Mellékesen Buddha NEM isten, a buddhizmus elismeri az istenek létezését, mint az egyik létbirodalom lakóit, és ennyi.

2014. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én remélem, hogy a tudomány választ adhat erre a kérdésre - lehetőleg még a mi életünk során :) A Biblia és az Édenkert hidegen hagy, az Ősrobbanástól az evolúción keresztül a világ jelenlegi állapotáig nekem tisztának tűnik.. de a Nagy Bummhoz szükségszerűen kellett egyfajta tudatosság szerintem is! Hiába fizika így, kvantummechanika úgy, nem tudom kizárni a célszerű tudatos teremtést az egyenletből. Persze ez már a nálam sokkal okosabb emberek területe :D De hogyan másként jöhetett volna létre a téridő és anyag? Mindenesetre Stephen Hawking nem nagyon győzött meg a gödrös-dombos példájával :/

Szerintem a mi tudatunk egyszer képes lesz arra a szintre fejlődni, hogy megérthessük.

2014. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jézus ezt a kijelentést tette.

János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

2014. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aries 2 ***** válasza:

Buddha nem Isten. A sámánok démonikus varázslók, Isten nem szereti őket. Ők maguk persze azt hiszik, hogy varázslásuk Istennek tetszik. Azt nem tudom, hogy azt tudod-e, hogy a Pokol egy létező hely, ahová a bűnös, gonosz lelkek jutnak. Hogy kinek mi a jó, vagy ki a jó istene? Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen istenben hiszünk. Csak a Jóistenbem érdemes hinnünk, mert csak Ő tud minket kimenteni illúzióinkból, tudatlanságunkból. Igen, van szabad akaratunk, amit Istentől kaptunk. Mi dönthetünk, hogy mire használjuk szabad akaratunkat. De ha egy bizonyos időn túl sem fordulunk vissza Istenhez, és azt hisszük, hogy bármit, bármilyen gonoszságot elkövethetünk, bármire használhatjuk szabad akaratunkat, halálunk után az örök kárhozat vég nélküli szenvedéseit kell átélnünk a Sátán és szolgái birodalmában.

Napjainkban már jóideje a bibliai jelenések időszakát éljük. Isten terve hamarosan a végéhez ér. Attól nem kell tartani, hogy a bűnös nem fogja megkapni méltó büntetését Istentől. Isten szeretetből engedett el minket Magától, hogy megtapasztaljuk milyen Tőle elszakítva létezni. Vannak dolgok, amik Isten akaratán alapultak, alapulnak. Ilyenek voltak az inkvizíció, a boszorkányégetés, a vallásos reformáció, ilyen az abortusz, a politika, a vallásos háború, és még sorolhatnánk...

Mi lelkek vagyunk, csak testet öltöttünk magunkra. Testünk halála után sem szűnünk meg létezni. Minden ember Istent keresi, csak vannak, akik nincsenek ennek tudatában. Mi tapasztalni, tanulni, okulni, jó esetben fejlődni jöttünk ide a Földre, hogy szerencsés esetben újra visszatérhessünk Istenhez, Alkotónkhoz. Az ember ideális istenképei soha nem lehetnek tökéletesek. Egyedül csak Isten tudja, hogy mi a jó nekünk. Valójában csak Isten lehet Maga a tökéletes Ideál.

2014. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aries 2 ***** válasza:
Ezer bocsánat, de egy fenti mondatomból egy nagyon fontos szó véletlenül kihagyódott! Helyesbítek: "Vannak dolgok, amik Isten akaratán alapultak, alapulnak." helyett így szól helyesen a mondat: Vannak dolgok, amik NEM! Isten akaratán alapultak, alapulnak.
2014. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos , én nem hiszek a démonokba, a poklot valahogy úgy képzelem el,mint egy sötét hely ahol csak én vagyok és messziről látom Istent, de nem érhetek el hozzá. Ott leszek,ki tudja meddig, imádkozok hozzá és a saját bűneimen kesergek. Hallaná-e az imáimat? Szerintem igen,legalábbis remélném. ( Persze ezt mindenki máshogy képzeli)
2014. ápr. 23. 19:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szereti a sámánokat? Ők is csak emberek, ők a természetben találták meg Istent,abban amit teremtett és amiben Ő magából is egy darabka van. Elítélendő - e ? Ne ítéljünk mi, és nem ítéltetünk el !
2014. ápr. 23. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!