Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha bemegyek egy templomba és...

Ha bemegyek egy templomba és felteszek pár kérdést, akkor lesz, aki válaszol is rájuk vagy mehetek Isten hírével?

Figyelt kérdés

Nos, lenne pár kérdésem mindenfélével kapcsolatban, amit szívesen feltennék egy papnak mondjuk. Többnyire az emberi erkölcsökkel, az egyházzal és Istennel kapcsolatban.

Mivel vérbeli ateista vagyok, annak ellenére is, hogy meg vagyok keresztelve, feszegetném kicsit a határokat. Persze nem az a célom, hogy odamenjek pofátlankodni, távol álljon tőlem, de szeretnék válaszokat kapni, hogy jobban megértsem ezt a vallás dolgot és az embereket is.

Egyébként 17 vagyok, lány.


2014. ápr. 23. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Ködösíteni fog. Hacsak nem fogsz ki egy bölcsész, teológus szakos félistent. Valószínűtlen, hogy egy 180-as IQ-val megáldott pap osztaná az észt az öregeknek.

Nekik még nem volt Discovery channel, hamarabb benyalták, elhitték ezt az egészet. _Nem tudom miről szól, lehet inkább csak iránymutatás az embereknek, hogy ne kérdezősködjenek az élet értelméről, hanem menjenek, dolgozzanak, termeljenek, hogy pl. a papoknak ne kelljen melózni. Lenyomja a misét, aztán jöhet a mise bor meg a hatéves kisfiúk :D

2014. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp érdemes beszélned egy pappal. Bár léteznek nem túl barátságos atyák, azért a legtöbb szívesen válaszol majd a kérdéseidre.
2014. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nos, konkrétan erre is kíváncsi lennék, hogy hogy is van ez a pedofília botrányos dolog, ami újra és újra megismétlődik és hasonlók.

Gondolom kicsit úgy tűnne, mintha vagdalózni mennék oda, de hát ha egyszer tudom kell, hogy mit gondoljak..

2014. ápr. 23. 20:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem értek egyet az első válaszolóval, úgy érzem kicsit hamar elítélik az ateista emberek a keresztény vallást, anélkül hogy tudnának bármi konkrét dolgot is. Nem azt mondom, nem kell mindenkinek kereszténynek lenni, de legalább az alapokat ismerd meg, mielőtt bármit mondasz.
2014. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is rávettem magam, hogy megismerjem kicsit a vallást és kíváncsi vagyok, hogy ezekre a kérdésekre kapok-e olyan választ, ami hozzásegít, hogy elfogadóbb legyek a keresztény vallás felé.
2014. ápr. 23. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hol laksz? Sajnos nem minden pap tud jól magyarázni és lehet, hogy lenne, aki szimpla rosszindulatnak értelmezné a kérdéseidet. De ha Budapesten laksz, akkor próbálkozhatsz a Szent Kereszt plébánián Kerényi Lajos atyával. Én megpróbálnék levelezni vele, van email-címe, aztán pl. valamelyik felnőtt hittan óra végére megbeszélheted vele, hogy feltehesd a kérdéseid. Nyilván neki is véges sok az ideje, ezzel számolnod kell. Idősebb atya, de ne ijedj meg, simán lehet vele beszélni ilyesmiről.

2014. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, megyeszékhelyen lakom.
2014. ápr. 23. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer beszélgetésbe kezdtem egy fanatikus Jehova Tanúval, így zajlott le a vita:

1. Közlöm az érveket, ő magabiztosságot színlelve figyel.

2. Elkezd Bibliai idézeteket felhozni, amiket én persze azonnal megcáfolok.

3. Az érveimet figyelmet kívül hagyva közli, hogy Isten engem is szeret, és Jézus az egyetlen út hogy üdvözüljek.

4. Mire közlöm, hogy immunis vagyok az efajta érvelésre, mivel nem hiszek benne, és a poklot egy képzeletbeli fenyegetésnek tartom. Befejezi a nyugodtság színlelését, közli, hogy egyszer én is eljutok Isten ítélőszéke elé, a többit meg gondolom te is tudod. Egyszóval reménytelen.

Ha rendes vitát akarsz, inkább beszélgess egy hívő tanároddal vagy jó ismerősöddel.

2014. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jehova tanúkkal nem érdemes beszélni, mint egy gép nyomják a szöveget, nem viselnek el ellenkezést.
2014. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: egy fontos mondat elemet kifelejtettél, konkrétan egy határozót: Kihez akarod intézni a szavaidat? Ha a falnak, akkor biztos nem kapsz választ.

A vallás tanároknak amúgy sokkal több idejük van válaszolni.

17 évesen még csak keresed a helyedet a világban és próbálsz megfelelni. Olyan még 1000% nem létezik, hogy "vérbeli ateista" legyél.

2014. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!