Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől számít...

Szerintetek mitől számít valaki sikeres embernek? Mik az alap követelmények? És én mit tegyek a siker érdekében?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén tettem fel a kérdést, de össze vagyok zavarodva. Úgy érzem, én eddig nagyon nem tettem oda magam. Szerintetek mi a siker? Jó tanulmányi eredmények, sportban elért eredmények, munkahelyen való előléptetés, jó ismeretségi kör. Ez mind kell a sikerhez? És mi van ha valaki csak jó tanuló, de nem sportol, nincsen sok barátja.Vagy ha sportol, sok a barátja és nem tanul jól. Attól még ez a két ember lehet sikeres külön-külön? És én nem tanulok valami jól, nem is járok sportolni, tizedikes vagyok. Lehet még változtatni az életemen? Kezdjek el sportolni, rendszeresen tanulni és valami nyári munkát? Tulajdonképpen azt sem tudom mit akarok és hogy hol a helyem a világba, miben vagyok jó. :(

2014. ápr. 28. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az a sikeres ember, aki a maga elé kitűzött célokat eléri.
2014. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sikeres ember szerintem:

jó munkája van

boldog párkapcsolata

IGAZI barátai, barátnői

tud időt szentelni valamiféle hobbinak (mindegy hogy olvasás vagy ejtőernyőzés)

rendezett, meleg otthon

2014. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Igen, itt a gond tényleg, lehet először is célokat kéne kitűznöm magam elé .
2014. ápr. 28. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon részletezően, mégis túlságosan egyszerűen közelítik meg néhányan, ki is a sikeres ember. Sikeres ember az, akinek ha ma meg kéne halnia, elégedett lenne az életével. Aki azt az életet éli, amit szeretne. Aki azt csinálja, amit szeret, és elégedett önmgával, na meg azzal, ahogyan él
2014. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piriiiiii ***** válasza:

Nálam a siker teljesen mást jelent. Nálam a siker egy személyes dolog. Ha valaki sikeres az életben, az csak a felfogás kérdése.

Van még időd, nyugi. :) Még gyerek vagy, a legfontosabb, hogy tanulj, aztán lehetsz sikeres ember. És a tanulást nem feltétlenül az iskolai eredményekre értem. :)

2014. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Utolsó válaszolónak különösen, most egy kicsit megnyugodtam. :) Lehet, hogy nekem még tényleg csak a tanulással kéne törődnöm. Csak az zavar, hogy vannak olyan ismerőseim, akik aranyérmeket szereznek különböző sportágakból, én meg semmit nem értem még el, és amelyik ismerősöm nem sportol, az meg osztályelső vagy jó tanuló. Nekem nincsenek ilyen eredményeim.
2014. ápr. 28. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:

tényleg felfogás kérdése csak.

példa rá lentebb.


én (aki már lediplomázott, kimentem külföldre dolgozni, nem találtam még meg melyik m.hely marad meg hosszú távon, vagy hol fogok élni, mindent kezdetnek érzek)találkoztam egy sráccal aki még az anyjánál lakik, nemrég épült fel egy hosszú betegségből, munkavállalásban így korlátozott, de munkája sincs, tanul valami szakmát, közben meg letöltendője van a börtönben valami tartozás miatt) és így beszélgettünk:

- én úgy érzem magam, hogy én most vagyok pont a nullán (tehát még semmim nincs az életben)

-erre ő: kicsit kikelve magából, hogy ő viszont egyáltalán nem így érzi magát, ő aztán nem a nullán van

(szóval ő többre értékeli magát, de ez látszik is köztünk mint különbség, ő egésznap mosolygós, tele van barátokkal, én meg egész nap idegesen/pánikjelleggel rohangálok munkahelyek után a munkám mellett is)

2014. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az a sikeres férfi aki többet keres, mint amit a barátnője el tud költeni...
2014. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Olvasd el Mohás Livía: Ki tudja mi a siker? c. könyvét! Olvasmányos és nem utolsó sorban hasznos is:)


[link]


Szerintem netről is letölthető!

2014. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
off válasz privire: gyerektartás nem fizetése miatt
2014. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!