Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen dolog használtan...

Milyen dolog használtan ajándékot venni?

Figyelt kérdés

Tesóm nagyon szeretne megtanulni zongorán, de szüleim nemet mondtak mert nagyon drága egy zongora és amúgy is hülyeségnek tartják, amit nem értek. Viszont ő tényleg nagyon szeretné szóval arra gondoltam hogy veszek neki egy elektromos zongorát azaz szintetizátort születésnapjára. Már nagy nehezen összeszedtem egy kevés pénzt ami pont elég arra hogy használtan vegyek egy jobbat. Sajnos újra nincs pénzem, és nincs is most nagyon alkalmam dolgozni.

Nem tudom milyen lenne, ha használtan venném neki. Ugyanis úgy hallottam hogy egy zenésznek a hangszer nem csak tárgy hanem társ. És nem tudom hogy nem-e bunkóság, meg hogy esne neki hogy használtan kapja.

Ha újat akarok venni azt pedig ha minden jól megy akkor is max 1 év múlva tudnám megvenni neki.

Szerintetek mit csináljak?


2014. ápr. 30. 11:50
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos tőled, hogy így foglalkozol vele. Vedd meg nyugodtan használtan, sőt esetleg még egy sztoryt is írhatsz mellé, hogy X, Y-é volt, és ő ezen kezdett zongorázni, ezen próbált mikor fellépet y helyen, vagy hasonló. Úgy mindenképen egyedibb lenne. Kérdezz pár dolgot az előző tulajdonostól, hátha van egy jó sztoryja. Szerintem nagyon kedves ajándék, vedd meg neki:)
2014. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

semmi baj a használt hangszer ajándékozásával


viszont ha a tesód zongorázni akar tanulni, ahhoz billentésérzékeny klaviatúra kell (kalapácsmechanikás kicsit húzósabb lenne, de az az igazi) ... egy olcsóbb szintetizátor többnyire nem olyan ... szóval meggondolandó, hogy mit veszel

2014. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi az a használt ajándék.

Ebben az esetben, tehát hangszernél szerintem semmi gond nincs azzal, hogy használt.

2014. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én nem értek hozzá, de amit a második válaszoló leírt az eléggé drágán hangzik, de megnézem. Max ha nem jön úgy össze akkor most kap egy simát, és később talán majd egyszer beszerzünk egy jobbat valahonnan. :)

Amúgy meg igen. Nem mindegy hogy mit, mert használt fehérneműt nem éppen előnyös :)

Köszi a válaszokat, szerintem akkor megveszem neki. És talán felhasználom az első ötletét is, hogy megkérem az eladót mondjon pár szót róla :D

Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 30. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak nekem is ilyen testvérem lenne, én nagyon örülnék neki! :)
2014. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én zongorázom, és anno az enyém is használtan lett véve, bár nem elektromos.

Én mindenképpen örülnék használtnak is, ha a tesóm venne nekem. Hangszernél egyáltalán nem gáz.

2014. máj. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ajándékozás ténye fontosabb, mint az állapot. Én pl. több használt könyvet, dísztárgyat ajándékoztam, mindig megmondtam az átadás során, hogy nem új! Volt, aki külön díjazta, hogy a kevés pénzemből mégis sikerült megfelelő ajándékot vennem.
2014. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!