Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viselkednél egy olyan...

Hogyan viselkednél egy olyan régi ismerőssel, aki halálos beteg?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok! Meg kéne látogatnom egy régi ismerősöm, aki halálos beteg. Már az ágyból sem tud kikelni. Kb 15 éve nem láttam, még gyerekek voltunk akkor. Nekem családom, gyermekeim lettek. Megtudtam, hogy ő a középiskolát sem tudta elkezdeni a betegsége miatt, és azóta vegetál. Félek meglátogatni, hisz bármit mondanék, az fájó lehet neki, mert ő gyakorlatilag mindenből kimaradt. Nem tudom, hogy lehet jól kezelni egy ilyen helyzetet. Mit mondjak? Félek attól is, ha meglátom. Tudom szörnyű állapotban van. Nem vagyok érzéketlen, csak fogalmam sincs , hogy kell az ilyen helyzetet úgy kezelni, hogy az ne legyen bántó. Segítsetek?

Ha nem megyek, és ezzel oldom meg a helyzetet, akkor nem tudok tükörbe nézni, de nagyon félek, hogy nehogy rosszat tegyek.


2014. máj. 4. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondold magad a helyébe, 15 éve nem változott az élete, kimaradt sok dologból, társasága alig lehetett, attól mert Te odamész, beszélgetsz vele, elmondod neki mire vitted az életben, Ő még nem fog emiatt utálni, bizonyára ha nem házsártos, rossz természetű emberről van szó, akkor valószínűleg sajnálni fogja hogy az Ő élete így végződött.

Egy embert már nem szokott érdekelni a világ ha beteg, sőt, valamilyen szinten elfogadja hogy hamarosan elmegy, és nem fog kínlódni


Még annyit hozzátennék hogy nem fogod tudni észrevenni úgy sem ha rosszat mondasz, akinél én voltam, beszéltem neki, de magánál sem volt, egymásra néztünk ugyan, én beszéltem Ő hallgatta, de ennyi.

21F

2014. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Halálos beteg hozzátartozójának lenni sokkal nehezebb, mint elfogadni azt, hogy meg fogsz halni. Fontos, hogy kihasználja azt az időt, ami még hátra van. Nyugodtan meséld el, mi újság veled, érdekelni fogja. Esetleg valami közös hobbit csináljatok... De semmiképpen se érezzen sajnálatot, ne lásson szánakozónak vagy megkeseredettnek!
2014. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy mivel neki ebből állt sajnos az élete, erről beszél. Telefonon beszéltünk, de olyan dolgokat osztott meg velem, amire nem tudtam reagálni, nem voltam felkészülve. Olyan részleteket, amik zavarba ejtőek, és csak idétlenül hümmögtem. Tiszta idiótának éreztem magam, mert nem tudtam kinyögni egy normális mondatot. Azt nem mondhatom, hogy fel a fejjel, lesz ez jobb is, mikor tudom, hogy nem...:(
2014. máj. 4. 16:41
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem álltunk soha közel egymáshoz, csak ismerős. Így még furcsább a helyzet.
2014. máj. 4. 16:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak erről beszél? Próbálj más témát bedobni! Ha tényleg sok ideje tart, inkább várja a halált. Bár gondolom, mindenkinél máshogy van. Én el tudtam volna fogadni. Attól függ, mennyit szenved. Az 100%, hogy a nevetéstől csak jobb lehet. Nekem ez adott erőt. És az, hogy nem úgy kezeltek, hogy szinte a temetésemet szervezték.
2014. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tehát, azt mondjátok nem bántó, ha mesélek az életemről? Nem okozok ezzel fájdalmat?

A másik, amitől rettegek, hogy az édesanyja ápolja. Tehát vele is fogok beszélni. Mit mondhatok neki? Hisz pokoli lehet, amit átél. :(

2014. máj. 4. 16:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi baja van az ismerősödnek?
2014. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, az édesanyjának iszonyú rossz lehet. sokkal rosszabb, mint a betegnek. mesélj magadról nyugodtan. szerintem nem lesz bántó.
2014. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sclerosis multiplex
2014. máj. 4. 16:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem majd valahogy jól csinálni. Nagyon át tudom érezni mások fájdalmát, de borzasztó nehezen tudom kimutatni az együttérzésem. Szinte lefagyok...
2014. máj. 4. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!