Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viselkednél egy olyan...

Hogyan viselkednél egy olyan régi ismerőssel, aki halálos beteg?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok! Meg kéne látogatnom egy régi ismerősöm, aki halálos beteg. Már az ágyból sem tud kikelni. Kb 15 éve nem láttam, még gyerekek voltunk akkor. Nekem családom, gyermekeim lettek. Megtudtam, hogy ő a középiskolát sem tudta elkezdeni a betegsége miatt, és azóta vegetál. Félek meglátogatni, hisz bármit mondanék, az fájó lehet neki, mert ő gyakorlatilag mindenből kimaradt. Nem tudom, hogy lehet jól kezelni egy ilyen helyzetet. Mit mondjak? Félek attól is, ha meglátom. Tudom szörnyű állapotban van. Nem vagyok érzéketlen, csak fogalmam sincs , hogy kell az ilyen helyzetet úgy kezelni, hogy az ne legyen bántó. Segítsetek?

Ha nem megyek, és ezzel oldom meg a helyzetet, akkor nem tudok tükörbe nézni, de nagyon félek, hogy nehogy rosszat tegyek.


2014. máj. 4. 16:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ismerősöd? Hogyhogy 15 év nem beszélés után most beszéltél vele?
2014. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Évfolyamtárs volt általánosban, és Facebookon megtalált. Bejelölt, és beszélgetni kezdtünk. Így történt.
2014. máj. 4. 18:18
 13/13 anonim ***** válasza:

hagyd beszelni, lehet hogy neki ez a legnagyobb segitseg ha beszelhet az erzeseirol vagy a felelmeirol.

es nem vigasztald kozhelyekkel hogy majd jobban less mert ezzel cask hulyenek nezed es az rosszul esik neki.ha kerdez rolad valaszolj oszinten hogy mi tortent veled , ha nem akkor ne sertodj meg cask hallgasd es neha tehetsz fel kerdest is hogy lassa erdekel amirol beszelsz. aki halalos beteg mindegyik maskeppen reagal a halal kozeledtere.

2015. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!