Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Ha valaki...

Melyik a jobb? Ha valaki elmond egy dolgot a másiknak, (mert lelkiismeret furdalása van) hogy így könnyítsen a lelkén, VAGY, aki nem mondja el a dolgot a másiknak, akármennyire is rossz, mert nem akarja, hogy a másik félnek rossz legyen?

Figyelt kérdés
Nem megcsalásról van szó.

2014. máj. 9. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Dönts el, hogy fontos-e neked annyira, hogy megkíméld és inkább magadnak árts vele.
2014. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kérdést nem azért tettem fel, mert nem tudok dönteni. Én döntöttem, és volt olyan fontos számomra, hogy ne mondjam el, viszont egy másik embernek nem. És most én vagyok a szemét alak, mert nem voltam őszinte. Holott én csak őt akartam megkímélni ezzel..
2014. máj. 9. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondd el ezt neki. Ha nem tudja felfogni akkor az az ő dolga. Vannak akik túlságosan rábuzulnak erre az őszinteség dologra és nem bírják felfogni, hogy milyen az ha valaki teljesen őszinte (sokszor énis kapom a megszólásokat, hogy miért vagyok olyan gonosz holott én csak azt mondom nekik amit hallani akarnak, az őszinte vélesményem :D). Sokszor azért nem vagyunk őszinték mert védeni akarjuk a másikat, vannak akik szerint ez nem szép dolog, szerintem jól cselekedtél.
2014. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hiába írtam le neki.. nem segített. Épp azért tettem fel a kérdést, mert meg akartam tudni, hogy most tényleg én cselekedtem-e rosszul, és hogy rosszul fogom-e fel a dolgokat. De sajna ezt bebuktam most, hiába akartam jót.
2014. máj. 9. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Te jól cselekedtél.

Neki most egy darabig duplán kellemetlen lesz, mert

galamblelkűnek nézve, kicsit lebecsülted azzal, hogy megkímélted. Akkor lenne mindenki, ő is teljesen őszinte, ha beismerné, hogy abban az időpillanatban, inkább nem is akarta tudni. Valójában később tudta meg, amikor már talán felkészültebben tudta fogadni...... lehet, hogy pár nap múlva Te is elmondtad volna....., amikor elérkezettnek láttad volna.

Vegyétek úgy, hogy Te kegyességből

késtél egy kicsit az infóval, csak véletlen, hogy megelőztek.


Abszolút bocsánatos és jóindulatú amit tettél.

2014. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Bárcsak ő is így gondolná..
2014. máj. 9. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egyrészt emberfüggő, másrészt helyzetfüggő dolog. Ha te mindenáron a másik embert akarod kímélni, akkor magadnak ártasz hosszú távon. Lehet, hogy galamblelkűnek tűnsz, de valójában egy sérülékeny balek vagy, aki az összes bajt, amit ki KELLENE esetleg mondania - mert a helyezt azt követelné -, nem mondja ki, mert kíméli a másikat. Ez pl. rengeteg későbbi betegség forrása.


Másrészt pedig látens uralmi törekvés is a másik felett. Nem hagyod meg a másik embernek azt, hogy ő maga döntse el, hogy egy helyzetet hogyan kezeljen, és ő maga ítéje meg, hogy mit bír el vagy mit sem. De döntesz helyette, mert te kímélni akarod...tényleg őt akarod valójában kímélni, vagy magadat?

2014. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!