Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vidékiek! Miért hívjátok...

Vidékiek! Miért hívjátok Budapestet Pestnek? Hosszú kimondani a teljes nevét vagy mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Persze mi fővárosiak is mondjuk, hogy Pest, ha valóban Pesten vagyunk és nem Budán. Pl. "Pestről olyan szépen lehet látni a Várat" vagy "a pesti nénik valahogy nem olyan kedvesek". De mi ezt Budával összehasonlítva mondjuk.

2014. máj. 15. 22:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, egyrészt igaz, hogy hosszú, de ha mennék Budapestre, azt nem fogják visszakérdezni, hogy "na és... Pestre vagy Budára??" Így már mindegy, ha rövidítem.

:)

2014. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Én mondom, hogy Pest az egész város beleértve, és nem vagyok vidéki. Ha budapestiekkel beszélek és mondom, hogy ide vagy oda megyek sose kérdeztek rá hogy Pesten vagy Budán van e, csak hogy hanyadik kerület vagy mihez van közel stb. Becézés, mint a Fehérvár, Nyíregy stb. Nem élem át a problémádat, de a helyeben lennék nem zavartatnám magam azért mert valaki máshogy mondja max mondanám hogy nem úgy érettem ahogy ő.
2014. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt rövidebb, és egy vidékinek nem két városrész, hanem egy.
2014. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

Én tősgyökeres budapesti vagyok, de engem személy szerint nem zavar ha egy vidéken élő ember azt mondja, hogy

- Pestre megyek fodrászhoz vagy - Megyek Budára a Rózsa cukrászdába...

Miért ne mondhatná így bárki is???

2014. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%

nekem a tősgyökeres fővárosi ismerőseim is csak pestnek mondják budapestet.

nem nagyon hallottam még tőlük sem így kimondva.

egyébként sok városnak van a nép nyelvén(köznyelv),rövidítése.

zalaegerszegnél hallottam sokat, hogy egerszeg, eger(és ugye nem a heves megyei eger)

nyíregyházánál, hogy nyíregy

2014. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
A fővárosban élek, mégis mindig csak Pestet emlegetem :D Jó, ha kifejezettem Budáról beszélek, akkor teszek különbséget, de ha általánosságban a fővárost emlegetem, akkor csak Pestről beszélek. Nem tudom miért, valószínűleg sokaktól ezt hallottam, és így szoktam meg.
2014. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

A 4-es nem igazán érti a kérdést:D Pont ezt mondom, hogy ők nem így értik! Hanem Budapest=Pest, az, hogy Buda mivel egyenlő, azt nem tudjuk.


Az első és 3. jót mond, talán a vidékieknek nem két-három városrészből áll Budapest, hanem az egész városra egységként tekintenek. Nálam jelent valamit, ha Pestet mondok, vagy ha Budát. Pl. "megyek Pestre ma", én azt gondolnám, valaki Budáról átruccan.


Nem probléma amúgy, nem kell "élni a problémámat", csak már vagy 10 éve foglalkoztat ez a kérdés, és nem értettem.

2014. máj. 15. 22:22
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Látod nem vagyunk egyformák :)
2014. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 balkalolka ***** válasza:
48%
Mert Pest az alföldi levegőhöz képest olyan büdös mint a pestis, azért. Ami Budát illeti, az is Pest, csak kevésbé bűzlik.
2014. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
25%
Volt már ilyen kérdés, akkor mindenki azt hozta fel érvnek, hogy így rövidebb. Szintén fővárosiként rosszul vagyok a pestezéstől, az én életemből semmennyit nem vesz el, ha végigmondom vagy kiírom, hogy Hódmezővásárhely vagy Székesfehérvár. Ennyire nem lehet sietni sehova, hogy még egy tulajdonnevet is lusta legyen végigmondani az ember.
2014. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!