Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hová fejlődött a világ az...

Hová fejlődött a világ az elmúlt 20 évben?

Figyelt kérdés

20 éve még tán mobiltelefon is alig volt, most meg több száz ezer fajtából válogathatsz, az autókról nem is beszélve.

Fillér aztán forint, aztán a drágaság.



2014. máj. 18. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

Fejlődött?

Leginkább visszafejlődést látok.

Jó a technika fejlődött, ezzel viszont fordított irányba butultak az emberek... És lettek agresszív gyilkosokká...

Amíg nem volt ennyi szédült autós, addig jóval biztonságosabb volt kilépni az utcára. Ráadásul még ismerték a kerékpárt is, ma meg már...

2014. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez az élet és a fejlődés rendje. Újabb 20 év múlva meg már az okostelefon is "hülye" lesz. A pénz mindenhol egyre erősödik, nemrég ha jól emlékszem, Romániában már úgy elszabadultak az árak, hogy egyszerűen, levettek két 0-t minden értékéből, ugyanis mindegy, hogy 1-gyel fizetsz 1-ért vagy 100-zal 100-ért, ha annál nincs olcsóbb.
2014. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Hát, sok új dolog van, az biztos. Nem csak az autók és telefonok tekintetében változott a világ, hanem abban is, hogy valahogy sokkal személytelenebb és gyorsabb lett. A 90-es években éltem a gyerekkoromat, és akkor még az volt az időtöltés, hogy lementünk játszani, fogócskáztunk, faágakkal lövöldöztük egymást (azt képzeltük, hogy pisztoly), fociztunk, szaladgáltunk, elmentünk fagyizni, ha kaptunk zsebpénzt. Örültünk, ha a szüleink vettek nekünk egy kólát. És ez volt az igazi gyerekkor, a fára mászás, fűben hempergés, játszadozás...


Ma mi a helyzet? Ülnek a gyerekek a gép előtt reggeltől estig, és cseten érintkeznek :D Ha valaki nem lájkolja a képüket, már sírnak, hogy őket nem szereti senki. A játék nekik nem a szaladgálás a természetben, az egymással való hülyéskedés, időtöltés, hanem a számítógépes játékok. Tök ismeretlen emberekkel tartják itt a kommunikációt, és ezeket nevezik a barátjaiknak! Még olyanról is hallottam, hogy valaki itt találta meg a "párját", és "jártak", de soha nem találkoztak élőben :D


Szóval szerintem teljesen más lett az emberek mentalitása, gondolkodása. Kicsit a való életből a fiatalság elmozdult a virtuális felé, nem olvasnak, nem művelődnek, semmi nem érdekli őket, csak a játék, filmek. Az ismereteiket is a gépről szedik, nem könyvekből. Nekünk még könyvtárba menni is tök jó időtöltés volt, szerintem a legtöbb mai gyerek hírből sem ismeri.. max gépezni mennek be...


Jó persze, nem mindenki ilyen, tisztelet a kivételnek! De a tendencia ez szerintem, sajnos :(


Egyébként a világ mindig "fejlődik", vagy inkább változik valamilyen irányba. Pl. akik 1990-ben éltek, biztos azon csodálkoztak, hogy mennyit fejlődött a világ 1970 óta! Színes TV, fényképezőgépek, telefonok, nyugati cuccok biztos az újdonság erejével hatottak a 90-es években, és ezt a korábbiakhoz képest úgy élhették meg, mint mi az azóta eltelt változást...

2014. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!