Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Sok ember miért gondolja,...

Sok ember miért gondolja, hogy a világ csak úgy működhet ahogy ők azt az elmúlt életükben érzékelték?

Figyelt kérdés

ahogyan eddig a dolgokat megélték?


mivan, ha egy csomó dolgot félreértelmeztek, és ez oda vezetett, hogy némelyik embert idiótának tartanak, az miatt, hogy olyat mondanak ami nem fér bele az ő világképükbe


azért az UFO-s témába írok, mivel itt lehet legjobban cseverészni a híres nemes szkeptikusokkal


miért gondoljátok, hogy a világ úgy működik ahogy eddig megéltétek? legyetek 40-50 évesek akár, hogy rossz dolgokat tanultatok, ha csak bizonyos szemszögből tanultátok, akkor nem is várom el, hogy másképp lássátok, csak azt hogy ne tartsátok idiótának azt aki másképp gondolkodik


lehet volt már pár hasonló kérdés, de ez most az enyém:D



2012. okt. 16. 18:46
1 2
 1/19 introk válasza:
Az első 2-tö sora válaszolva mert néhány ember csak azt hiszi amit lát.
2012. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mert szerencsére olyan világban élünk, ahol mindenki azt gondol, amit akar. Engem nem zavar a te hülyeséged, téged se zavarjon az én hülyeségem. Meg úgy általában nem kéne pálcát törni a másik felett. A kérdésed nem vezet sehová, csak szellemi onanizálás.
2012. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak én gondolom, a világ jelenleg tényleg, nap mint nap úgy működik, ahogy én eddig tanultam, és elképzelem.


Majd ha megyényi űrhajók lepik el az eget, vagy természetfeletti lényeket látok az utcán masírozni, vagy egy médium a szemem láttára idéz szellemeket... Majd akkor ráérek a világképemen változtatni, addig viszont nincs rá okom, nincs értelme.

2012. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

nincs olyan, hogy szkeptikus.

Van a gondolkodó és vannak a minden mögött más okot kereső, összeesküvés elméleteket gyártó, tudományt megérteni képtelen ember. Bár utóbbira nehéz rámondani, hogy emberi lény. Inkább csak külsőre hasonlít rá.

Ha ezeken múlna az emberiség sorsa akkor még mindig a barlangba laknánk és kergetnénk a vaddisznókat.


Amúgy semmi baj a másképp gondolkodással, de az ilyen emberek nagyrésze abból él, hogy kitalált sz@rságokat sóz rá gondolkodni képtelen emberekre. Lásd a ezo tv-s betelefonálós műsorokat.

Meg a budapest tv-s mosógép fűtőelemével gyógyító szakembereket.

Vagy a nagy szcientológiás "mindenre a megoldás, hogy adj sok pénzt és mondj el minden titkot, hogy később zsarolhassunk" emberkék.

Csak az a baj, hogy ezzel a nagy pénz keresési vággyal behűlyitenek sok-sok embert.

2012. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ
2012. okt. 16. 19:00
 6/19 nagylzs ***** válasza:

Az a kérdés hogy miért tartják egymást idiótának az emberek? Vagy úgy is lehet fogalmazni, hogy miért mindenki saját magát tartja okosabbnak másoknál. A válasz: azért, mert mindenki csak azt látja meg, amit képes fölfogni. Ami fölötted áll, azt nem látod. Ha érzékelsz belőle valamit akkor azt félreértelmezed, és "hülyeségnek" látszódik. De ugyan így hülyeségnek látszódik az, amit te már túlhaladtál.


Ahhoz hogy ne tartsd a másik embert hülyének, kell egyfajta hozzáállás. El kell fogadnod, hogy nem te vagy a legokosabb. Még akkor sem, ha minden jel erre mutat. Ez talán a legnehezebb. Ezen kívül meg kell látnod azt, hogy másokat kinevetni, kicsúfolni nem szép dolog. Mert még ha most okosabb is vagy, és valamit jobban tudsz, akkor is volt egy idő amikor te is azon a szinten voltál, és ugyan azt (vagy még nagyobb) baromságot képzeltél. És abban az időben neked is jól jött volna ha szeretettel, és megértéssel fordulnak hozzád. Ahelyett hogy erőszakkal próbálod megváltoztatni más ember véleményét, lehetőséget kell neki adnod. De hagynod kell hogy ő maga döntse el, mit fogadjon el.


Az ilyen hozzáállás ritka. És még aki sejti hogy ezt kellene tennie, az sem mindig képes rá, mert ez függ az aktuális hangulatától, meg sok minden más dologtól. De fölösleges dolog amiatt puffogni, hogy mások miért ilyenek. Másokat nem tudsz erőszakkal megváltoztatni. Megértéssel és szeretettel érhetsz el eredményt.

2012. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az ember a tapasztalataiból készit logikus következtetéseket és azt bizonyitja logikus érthetö kézzel fogható módon! Ami ezen túl van az csak hit vagy teória!


Földönkívüli idegenfajok? Lehetséges,hogy léteznek,de ök a teória kategóriában vannak elhelyezve és a teória nem tény! Engem csak az idegesit,ha tényként allitják!

2012. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

nem egy olyan világban élek ahol csak elméletben történnek a sok ember számára "csodának" számító események


ááá dehogy is, erőszak egy szó sincs erőszakról

én ugyanúgy elfogadom azt amit ő gondol, nem értek vele egyet de elfogadom, hogy úgy gondolja, én is gondolkodhatnék simán úgy, alakulhatott volna úgy is az életem, hogy leszarom ezt a témát, és az ezotériát, színtiszta hülyeségnek vélem, aztán másképp alakult:)

2012. okt. 16. 19:05
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy kicsit gonoszkodó kérdéssel válaszolnék.

Ha a kedves párod félrekamatyol, mi a valószínűbb, hogy egy megbízhatatlan alak, vagy, hogy a reptoidok idegsugárral befolyásolták az agyát? Sőt, válaszolok is. Aki fél a valóságtól (akár, mert nem ismeri, akár csak mert gyáva), az elfogadja a nem érzékelhető lények nem ismerhető technológiájának nem kimutatható hatását egy olyan szituációban, melyre létezik egyszerűbb magyarázat (Occam borotvája).

Igazából ennyi. Normális esetben egy szkeptikus hagyja az embertársát abban az agyrémben hinni, amiben csak nem szégyell és csak akkor emeli fel a hangját, ha kérdezik, vagy azt látja, hogy bizonyos személyek ostobaságokat akarnak beetetni másoknak.

Illetőleg ide tartozik, hogy a tudomány, az nem hit. Nincs olyan, hogy "...rossz dolgokat tanultatok, ha csak bizonyos szemszögből tanultátok...". A tudományos igényesség egy komoly alapokon nyugvó rendszer, mely független a vizsgált dolog általános megítélésétől. Azt nevezzük hitnek, és ezónak, ami nem képes túllépni ezen a bizonyítási rendszeren. Itt nem kell olyan dolgokra gondolni, ami eleve kizárja a "nem dogmatikus elveket". Nézz utána pl. James Randi-nak.

2012. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hmm... más gondolkodás... vicces, hogy mindenki azt mondja, hogy mi szkeptikusok szóljuk le az ezósokat... mi csak szólunk nekik, hogy ha az égen pl. ha látnak valamit, az nem földönkívüli űrhajó, meg reptoid anyahajó, de valójában ők ugatnak le minket, hogy ha nem hiszünk ilyenekbe, mi mért pattogunk itt...
2012. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!