Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy pszichológus rád néz, és...

Egy pszichológus rád néz, és mindent tud rólad?

Figyelt kérdés

kb ilyeneket lehet hallani.

viszont nekem pl egy pszichológus azt mondta (nem jártam hozzá, "órán" kívül mondta), hogy én azt gondolom magamról, hogy állati jó nő vagyok. nos, ez nem így van egyáltalán! :)

egyik barátom volt egy másik pszichológusnál, szerelmi bánat miatt. azt mondta a szüleinek, hogy ne engedjék egyedül sehova, mert végezni fog magával. pedig egyáltalán nem is hajlamos rá, meg akkora azért nem volt a baj...


mit gondoltok?


2014. máj. 18. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én jártam pszichológushoz anno. Azt mondják, hogy különböző kérdésekből, reakcióidból, véleményedből, de akár a beszédedből is le tud szűrni dolgokat. Olyan kérdéseket tesz fel amire akaratlanul, észre sem veszed de igazat mondasz nem tudsz hazudni ott. Megvannak nekik a különböző eszközeik, amikből leszűrhet dolgokat.
2014. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent tudna rólad ránézésre, mi szükség lenne annyi órányi beszélgetésre?
2014. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor én jó nőnek tartom magam tudat alatt? :D
2014. máj. 18. 22:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban ezt hiszik magukról.
2014. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelmű, hogy nem. :) Sok mindenre odafigyelnek, amikre a laikusok nem, és abból leszűrnek dolgokat, de nem látnak bele a másik fejébe, és nem szűrnek le egyből mindent. :)
2014. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:
45%
Van amit ránézésre is tud, de nem mindent, csak néhány dolgot. Pl. sokat elmond a testtartás, vagy a tekintet, egy kézfogás. Beszélgetés közben pedig a testbeszéd is árulkodik, pl. hogy mikor hazudik valaki és hasonlók.
2014. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
63%
Nem nagyon. Én hármat is manipuláltam testbeszéddel, nézéssel, és mindenféle nem verbális kommunikációs eszközzel. Ők nem szuperlények, akik belelátnak a fejedbe, inkább csak a reakcióidból, a viselkedésedből próbálnak összelegózni egy képet... :)
2014. máj. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 yuda ***** válasza:
79%

A pszichológusoknak megtanítanak egyfajta beszédstílust, kommunikációt. Ez szakma. Sokan úgy próbálnak nézni, mintha a vesédbe látnának. Erre nem képesek.

Ezeket ne hidd el.

Nincs ebben semmi természetfeletti.

Ismétlem, ez egyszerű szakma.

Közöttük is, mint minden területen sok a kókler.

Némelyiknek több a jellem/személyiséghibája, mint az ügyfeleiknek.

Sokat blöffölnek és néha bejön. Ha te blöffölnél, néha neked is bejönne.

Ők is korlátozott emberek és sokszor tévednek, de újból próbálkoznak, kísérleteznek. Néha sikerül, néha nem.

Nem is értem, miért hiszel el nekik mindent?! Azért, mert pszichológus?

Azért szelektálhatnál. Csak jobban ismered magad, mint ő.

Ha egyértelműen tévedett veled kapcsolatban, hogy van az, hogy mégis meginogsz és elkezded azt hinni, amit ő tévedésből mondott?

2014. máj. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Ugyan, nem szuperények, ugyanúgy könyvekből, szakirodalomból tanulnak meg dolgokat, amit egy másik ember leírt valamikor (de pl. aki leírta, az honnan tudja, mindenkinél úgy van-e). Ráadásul, ha te is utánaolvasol dolgoknak (testbeszéd, viselkedési formák, stb.) simán tudod manipulálni őket, ha van egy kis intelligenciád.

A primitív tesztjeikről nem is beszélve.

2014. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én eddig kb. 5 pszichológussal találkoztam(nem mint páciens, hanem megismertem őket) és az összes közülük totál beteg volt. Tele voltak képzelt vagy nem képzelt problémákkal, az egyik pánikbeteg volt, nyugtatókon élt közülük több is. Szóval nálam a pszichológus kb. szitokszó. Nem látnak bele senkibe, sokszor a saját téveszméiket látjak bele a páciensekbe.
2014. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!