Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kimenjek Angliába? Itt egy...

Kimenjek Angliába? Itt egy cikk ami eléggé félelmetesre sikeredett és ahogy nézem komolyan gondolják. Elsősorban az ott élők véleménye érdekelne, tehát nem olyanoké akiknek csak sejtéseik vannak.

Figyelt kérdés

Itt a cikk.

Konkrétan az érdekelne hogy most ha kimegyek akkor nem adnak majd munkát, vagy azon lesznek hogy elkotródjak onnan vagy mikre számíthatok? Attól hogy más csak a lábát lógatja szerintem a Magyarok többsége renderesen dolgozik. Itthon 100 000ft a fizetés, 60 000ft a csekk. :S Arra gondoltam hogy szerencsét próbálnék. Mert ha a fekákkal előítéletesek az egy dolog.


[link]



#Anglia #letelepedés #angliai munka #angliai kiköltözés
2014. máj. 23. 09:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Annak van félnivalója, aki nem beszél angolul, de azért elvárja, hogy a magyar fizetések többszöröséért foglalkoztassák. Sosem értettem, hogy nyelvtudás nélkül hogy képes bárki is kimenni idegen országba, és hogy van pofája rinyálni, ha nem adnak neki munkát.
2014. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Anyám egyik ismerőse is kiment nyelvtudás nélkül és elkezdte ecsetelni hogy ott nincs is munka meg lehetőség. :O :D


A lényeg mégis az lenne, hogy azokkal a bevándorlókkal akarnak "kitolni" aki csak élősködik ott és a becsületesen dolgozó embereket ez nem érint, vagy mindenkire egyformán tekintenek?

2014. máj. 23. 10:08
 3/21 anonim ***** válasza:
Ott a megoldás, menj Skóciába :).
2014. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Skóciát is szeretem, de arról meg azt írják hogy nehéz életben maradni. Nekem Írország is megfelelne, de olyan helyre akarok menni ahol jó a fizetés és ahol a barátnőmmel letelepedhetnénk és nem kellene azon félni hogy kiutálnak csak mert Magyarok vagyunk és mert az ingyenélő kisebbségek egy a Magyarország melletti Országból származnak.
2014. máj. 23. 10:25
 5/21 anonim ***** válasza:

A cikk eléggé igaz. Több, mint 6 éve vagyok kinn. Azt látom, hogy a helyzet tényleg egyre rosszabb. Már itt-közép Angliában-is látni cigányokat, akik utcán árulják az újságjaikat. Az is igaz, hogy tényleg egy csomóan nem is hajlandóak beilleszkedni, és miattuk, meg az államon élősködők miatt romlik az összes emigráns jó híre.

Sajnos magyart is ismerek ilyet. Nem hajlandó megtanulni angolul, habár dolgozik, fizeti a számláit meg minden, de akkor is azt mondom, hogy nem csak felháborító, hogy valaki nem is hajlandó megtanulni angolul, ha itt él, de egyenesen hülyeség. Nem mernék nem meg tanulni angolul. Mi van, ha bajba kerülsz és nincs ott senki, akár az életedbe is kerülhet. Meg aztán nem hiszem, hogy valaki jól érzi magát úgy, hogy fin.ja nincs, mikor ki mit beszél körülötte. Nagyon frusztráló. Ezért is útálják az angolok a külföldieket még. Mert a munkahelyek teli vannak külföldiekkel-főleg gyárakban-és ugye ők az étkezőkben szünet alatt a saját nyelvükön hablatyolnak. Elég zavaró. Mindenütt ezt hallani: az utcán, a boltban...mindenütt. Képzeld el, hogy otthon, Magyarországon körülötted ott karattyolnának a kínaiak. Tényleg idegesítő lehet.

Pár hónapja olvastam egy cikket: Lengyelek töltik meg az angol börtönöket. Felkérték Lengyelországot, 1-2 éven belül építsenek fel börtönöket, hogy be tudják fogadni a fogjokat, mert 1-2 éven belül visszaküldik őket az anyaországukba. És írta, hogy mennyibe kerülnek az államnak...hát tényleg fölháborító, hogy nem elég, hogy nem adóztak, bűncselekményt követtek el, még el is tartsa őket az állam.

Ha van egy házad, de ég nem költöztél be, nagyon óvatosnak kell lenned, mert ha befészkeli magát egy külföldi, nem toloncolhatod ki.

Most változtatnak tényleg, egyre szigorúbb feltételekhez kötik a segélyeket és azt mondom, helyesen.

Sokan jöttek az országba terhesen, elég aljas dolog.

A pakisztániakat is meg akarják fékezni, de egyszerűen már nem tudják. Ha egy családtag már itt van, az egész hamarosan itt lesz, és egy pakisztáni család nem kicsi.

Sajnos a cigányokat a múltkor összekapcsolták a magyarokkal a múltkor. Azt hitték, hogy magyarok.

És valóban kihozzák a tv csatornáikat, amit meg már végképp nem értek. Ez is azt mutatja, hogy tényleg nem hajlandók megtanulni angolul.

Eu-ból tényleg ki akarnak lépni, meg is értem

De! Mindezek ellenére mégis azt mondom, az állam magának csinálta. Nem mi kértük, hogy engedjenek be, beengedtek. Ők találták ki a buta törvényeiket, szabályaikat, amiket kihasznál mindenki, aki csak tudja és akarja. És most próbálják megváltoztatni a szabályokat, törvényeket. Csírájában kellett volna elfolytani.

Kitoloncolni azokat, akik már benn vannak, nem hiszem, hogy meg tudják oldani. Szerintem csak azt tudják megakadályozni, hogy a többi ki ne jöjjön. Egyelőre csak szigorításokkal.

Díjaznám, ha nyelvhez kötnék a segélyeket. Csak nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani. Már a belépést is ehhez kötném. Ha nem tud felmutatni visszaútra jegyet az illető, angolból vizsgáznia kell.:D 50%-kal legalább csökkenne a kiutazók száma:D

De sajnos uszítják is ellenünk az angolokat: Nemrég olvastam egy újságcikket, hogy átlagosan egy külföldi 1 font adót fizet...ezt a számot nem tudom honnan vették, de valószínű a sok ingyenélő rontja le az arányt. Írja a cikk, hogy ugyan dolgoznak ezek a külföldiek, de csak pár órában, ezért nem fizetnek adót. nem írja, hogy az angolok is, akik nem dolgoznak, csak pár órában, szintén nem fizetnek adót. Jelenleg 8-10 ezerig nem kell adózni. Ez a szabály mindenkire vonatkozik, nem csak a külföldiekre. Ők hozták ezt a törvényt, hogy nem kell adózni bizonyos keret esetén, akkor mit nyávognak? Én egy olyan helyen dolgozom, ahol főleg angolok vannak, kevés a külföldi. Én 25 órában dolgozom és másik két angol munkatársam 10 és 20 órában dolgoznak. Mi 3-an nem adózunk, mert kevés a keresetünk. Most én tehetek róla, hogy nem adózom? Azért nem dolgozom több órában, mert van egy majd 4 éves lányunk, és drága a gyerekfelügyelet. Ha teljes munkaidőben dolgoznánk mind a ketten, sok lenne a gyerekfelügyelet. Így is elég sokat fizetek.

Hogy kigyere e? Ez a te döntésed, de az már egy pozitív dolog, hogy megpróbálsz utánanézni a dolgoknak, nem csak úgy kijössz. (A mi kiköltözésünket 3 éves kutatómunka előzte meg: elvégeztem közben a fősulit:D)

Ja és még valami: A külföldi munkaerőt tényleg azért szeretik, mert a külföldi keményebben dolgozik. És nem nyávog, az angolok meg nem szeretik az alja munkát. És én sem érzem, hogy elvettem tőlük a munkát én is interjú alapján kaptam minden munkám, és voltak angol jelentkezők is, nem csúsztattam borítékot:D Hogy miért engem választottak és nem egy angolt, nem tudom.

2014. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Akkor marad Japán.

Nem szeretnék olyan helyre menni ahol más hibájából adódóan úgy kezelnének mint egy leprást. De érdekesnek találom, hogy valaki nem tud megkülönböztetni egy Magyart egy Cigánytól. Pedig szeretem az Egyesült Királyságot és a kultúrát. De hogy menjen az ember olyan helyre, ahol előítéleteik vannak az ott lakóknak.


Most azért tanuljak meg angolul, hogy ha kijutok akkor más hibájából adódóan minden sza*rért hazavitetnének amit nem is én csináltam?

2014. máj. 23. 11:52
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"De érdekesnek találom, hogy valaki nem tud megkülönböztetni egy Magyart egy Cigánytól."



Ha annyira akarnák akkor meg tudnák különböztetni, de szerinted az angolt az érdekli hogy te magyar vagy cigány vagy?Magasról lesz*rja, bevándorló vagy és kész.Egyébként meg nem csak a lengyelek, románok stb. balkáni nép miatt nem szeretik a bevándorlókat hanem a rengeteg afrikai miatt is.

2014. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 bumbi02 ***** válasza:
60%

"Mert ha a fekákkal előítéletesek az egy dolog. ..."



Ezek után nem értem miért panaszkodsz, hogy majd megtanulnál angolul, és más hibájából nem fogadnának be.

Tehát az hogy a négerekkel előítéletesek, az oké, az egy dolog, de velünk miért? Gratulálok.


Amúgy a képlet egyszerű:


- tudsz angolul? képes vagy dolgozni? képes vagy a lemondásokra?


Ha a válasz igen, akkor találsz munkát. Ha a válasz nem, akkor maradj otthon.

2014. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Tehát az hogy a négerekkel előítéletesek, az oké, az egy dolog, de velünk miért?"


Mert nem velünk van tele a világ összes börtöne.

Nem mi szereplünk az Amerikai sorozatgyilkosok listájának a tetején. Nem minket utál a fél világ, mert nem tudunk viselkedni. Mert a fekák ilyenek. Nig*gerek, Cigányok, egyéb kormos fickók. Mi keményen dolgozunk és nem kötünk bele mindenkibe félúton. Mindenhol szeretik a Magyar munkaerőt, mert rendesen dolgozunk. És erre előítéleteket kapunk, csak mert egy olyan Országból jövünk amibe szintén betelepedtek a Kormos Jancsik és most már velük azonosítanak minket.


Az egyik ismerősöm is Angliába ment dolgozni.

Az első aki belekötött egy Nig*ger volt.

Jövök haza a boltból ki szól be... szintén egy Kormos Aladár.


Tehát ők meg is érdemlik az előítéletet.

Szerintem nem a Magyarok lepik el egész Amerikát és nyomatják a megerőszakolást meg a drogárusítást. :D

2014. máj. 23. 16:02
 10/21 bumbi02 ***** válasza:
62%

Kérdező, emberileg kb 0 vagy, tehát megérdemled te is az előítéletet, megnyugtatlak.


Nem tudom, ismersz-e egyáltalán feketét, vagy csak beszélsz a semmibe. Az egyik kollegám ghánai, és tökéletesen kijövünk. 15 éve él Bécsben, és dolgozik keményen, családot alapított. És ő a szenvedője annak, hogy sok fekete hogyan viselkedik. Annak, hogy pontosan lehet tudni, hogyha Bécsben drogot akarsz venni, melyik liftbe kell beszállnod, és majd egy fekete alak ad neked amit akarsz. És emiatt kialakul az emberekben az előítélet, és még csak be se hívják állásinterjúra, mert látják hogy fekete. Remélem majd téged se fognak behívni állásinterjúkra, azért mert magyar vagy.


(Másrészt meg ne légy már ilyen naiv.. Pont sok magyar az, aki nem tud, és nem is akar beilleszkedni külföldön, hanem inkább kialakul egy magyar társasági kör, így már nincs is szükséged arra hogy megtanuld a nyelvet, és így lesz az, hogy valaki 2-3 éve él Ausztriában de alig bír még mindig németül beszélni..)


Szóval sok sikert,remélem belefutsz egy hozzád hasonlóan szűklátokörű munkaadóba, aki ott dobja kukába az önéletrajzodat, hogy látja: magyar.

2014. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!