Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Excellel kapcsolatban segítség?

Excellel kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

Van egy statisztikai táblám, ügyfeleket tart nyílván személyes adatok alapján. 1 ügyfél többször is szerepel a táblázatban, minden ügyintézésnél újra felkerül a táblába csak lehet 1-2 adat változik, ami viszont állandó az a taj számuk. Nos annyi a gondom, hogy ebből a táblából statisztikához adatokat kell gyűjteni pl: régi kliens/új kliens számon kell tartani hány fő ez pontosan, viszont mivel egy személy többször is szerepel a táblában is nagyobb eredményt kapok ugye. Hogy lehetne megoldani azt, hogy ne számolja a duplázásokat? Adott a régi/új kliens oszlop és szerintem az állandó taj számokkal lehetne ezt leszűrni, de milyen képlettel vagy egybeágyazott képletekkel tudnám ezt megoldani?

Remélem érthető, amit szeretnék :) ha valaki nagyon lelkes akár a táblát is át tudom küldeni :), nagyon szépen köszönök előre is bármi nemű segítséget!



2014. máj. 23. 16:22
 1/4 anonim válasza:
Én csinálnék egy szűrőt és sorba raknám az adatokat taj szerint. Ezután ezt átmásolnám egy másik lapra úgy hogy csak az értékeket illesztem be. Majd Az utolsó oszlop után csinálnék egy új oszlopot, amibe beraknák egy HA függvényt. A függvénnyel megnézetném h adott ember tajszáma egyenlő-e a fölötte levővel (ez ugye kiszűrné hogy többszörös találat-e az adottsor) valamint feltételként megadnám, hogy új ügyfél-e vagy sem (Ezt úgy lehet megcsinálni ha a feltétel részhez egy ÉS függvényt ágyazol a ha függvénybe). Az eredményként megadnám hogy 1 ha régi és 0 ha új. A végén meg összeszummázod
2014. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.érdemes rendezni az ügyfeleket név szerint

2.jelöljük ki a szűrni kívánt oszlopot.

3.adatok fül/rendezés és szűrés/speciális (irányított szűrés) - az adatokat más helyre másolja(tartomány) és csak az egyedi rekordokat jelenítse meg.

4.az eredmény alatti/melletti cellát jelöljük ki, szúrjunk be egy "darab2" függvényt, ami összeszámolja a nem üres cellákat a tartományban(eredmény).


ha van még kérdésed, tedd fel.

2014. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

javítok: a név helyett a tajszám, az nem egyezhet, az az állandó.


ez a régi/új dolog nem világos, hogy külön szempont e a szűrésnél.

2014. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de nem igazán értek hozzá :)

Szóval kedves Myzantro, a név szernti rendezésel annyi a probléma, hogy az ügyfelek dátum szerint vannak rendezve, ahogy megjelentek. A szűrésnél azt elfelejtettem mondani, hogy úgy kell számolnia, hogy külön régi és új kliensek.

Ettől függetlenül megprobáltam amit leírtál, a szűrőtartományban mit kellene rögzítenem? ha egyáltalán az új feltételekkel ezt a szűrési dolgot ajánlod továbbra is.

2014. máj. 24. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!