Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kamaszok, mit gondoltok a...

Kamaszok, mit gondoltok a cigiről és az alkoholról?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 12:18
1 2
 1/18 anonim válasza:
58%

Mėg egyiket sem probáltam,de nem is szeretnėm:)


17f

2014. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Én sem probáltam egyiket se és nem is szeretném. Szerintem pénzkidobás és jobb józanul megélni a boldog pillanatokat minthogy ne is emlékezzek rájuk. Helyettük inkább eszem csokit. :D

15/L

2014. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%

Hülyeség, még nem próbáltam ki és nem is hiszem hogy bármiből kimaradtam volna.

16 / F

( Megjegyzem, itt ne várj bulis dohányzó fiataloktól választ, ilyenkor fülüket, farkukat behúzzák és csendben vannak. )

2014. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
79%
szerintem meg ez ennél jóval komplexebb. azt természetesen belátom, hogy mindkettő káros ugyanakkor - bár a cigiről ezt próbálják hét pecsét alatt tartani - mindkettőnek vannak pozitív hatásai is. nem támogatom, hogy valaki hányásig igya magát, de mértékkel az alkohol képes feloldani az olyan gátlásokat, amik esetleg egy szégyenlősebb, visszahúzódóbb kamaszt visszatartanának attól, hogy igazán jól érezze magát és véleményem szerint igenis jó dolog kiülni a barátokkal barátnékkal egy korsó sörre vagy egy pohár borra valamelyik presszó kertjébe. a cigarettázás más tészta, jóval károsabb (emellett redukálja a stresszt és segít a koncentrációban, de nem mondom hogy menjetek és gyújtsatok rá) de nem kéne annyira ellehetleníteni a dohányosokat, ahogy azt most teszik. lassan ott tartunk, hogy jóformán már a saját lakásán sem dohányozhat az ember. 18/L
2014. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván azt még egy 10 éves is tudja hogy mind a kettő nagyon káros. Viszont szerintem értelmetlen ezek miatt lehurrogni valakit. Mindenkinek joga van ahhoz hogy úgy tegye tönkre magát ahogy akarja. Bár ezt inkább a felnőttekre értem mert valószínűleg a korosztályom nagy része nem azért iszik meg cigizik mert annyira jól esik neki :) Én őszintén bevallom hogy 14-16 évesen szinte minden hétvégén bulizni jártam és segg részegre ittam magam. Bár nagy baj soha nem történt (nem kerültem kórházba, nem erőszakoltak meg) azért bánom azokat amiket olyankor csináltam. Most már lassan 18 évesen szinte alig járok bulizni és ha el is megyek nagyon keveset iszok. Feleseket meg abszolút nem. És sokkal jobban érzem így magam, a tanulás is jobban megy. A cigi már más helyzet. 13 éves korom óta dohányzom de születésem óta passzív dohányos vagyok mivel apukám sajnos nyugodt szívvel gyújtott rá mellettem. Amikor ő lerakta akkor szoktam rá én mivel ugye nikotinhiányom volt. Azóta sem sikerült abbahagynom de őszintén nem is igazán próbálkoztam vele mert szeretem az illatát, jól esik a kávé mellé vagy ha ideges vagyok. Szerintem az lenne a legjobb ha az emberek nem tizenévesen kezdenék el ezeket és akkor talán már lenne annyi eszük hogy mértéket tartsanak és nem lenne annyira káros. Téved aki úgy gondolja hogy teljesen értelmetlen a cigi meg a pia is. Valamilyen szinten mindkettő jó.
2014. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Az alkoholt nem vetem meg, viszont a cigi számomra gusztustalan és kiábrándító. Noha az is eléggé kiábrándító mikor nem lehet "kultúráltan" inni ha elmegyek társasággal valahova, mert min egy embernek tuti hogy ki kell feküdnie és végighányni az egész várost... Szerintem az alkohol addig jó még felszabadulsz és jól érzed magad, nem mikor már azt se tudod hol vagy...
2014. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

Cigit eddig még csak a kezemben sem fogtam, nem mérgezem ilyenekkel a tüdőmet. Egyik ismerősöm az asztmája ellenére láncdohányos volt, az orvos megmondta, hogy előbb-utóbb tüdőrákja lesz, úgy is lett, fél évig húzta utána. Köszönöm, én ebből nem kérek, így is mindenkinek megvan rá az esélye, nem akarom növelni.

Mivel lényegében egy alkoholistával élek egy fedél alatt, számomra az alkohol sem egy pozitív dolog. Nem leszek álszent, előfordult már, hogy egy-egy gyengébb sört megittam, vagy egy pár korty bort, de annyi nyilván meg sem látszik az emberen, inkább csak megkóstoltam, de mivel a bort pl. szörnyűnek találom, nem kívánok élni vele a jövőben sem.

15/L

2014. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Egyiket sem vetem meg,mértékkel. Hétvégente jól esik iszogatni a barátokkal meg elszívni egy-két száll cigit,bár a cigit nem mindig kívánom,így van,hogy az kimarad. Vagy ha elmegyünk bulizni akkor is jól esik inni és úgy szórakozni,és soha nem volt még olyan,hogy ne emlékeztem volna a jó pillanatokra,sőt egy-két pillanatot még jobbnak és viccesebbnek élek meg,mint teljesen józanon. És mielőtt jönne valami okostódi és kiforgatná a szavaimat elmondnom,hogy szó sincs arról,hogy alkohol nélkül nem tudok szórakozni,mert természetesen a nélkül is lehet,de valljuk be azért ad egy kis alaphangulatot :)

17l

2014. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Nincs velük semmi bajom. Alkoholt csak akkor szoktam inni, mikor koncertre megyek (kb évente 2-3 alkalom) a cigit pedig most tettem le, 2 év után. Én nem ítélek el senkit egyik miatt se, semmi közöm hozzá, hogy mit csinálnak. Hozzátenném, a cigit CSAK azért tettem le, mert jelenleg nemtudom magamnak finanszírozni. 18L
2014. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon jó dolgok :D


De ahogy mások is mondták már, csak mértékkel mindkettő. Őszintén, én cáfolnám a 4-es válaszadót, én igenis szeretem ezeket, és a barátaim sem azért csinálják, hogy menőzzenek. Sokszor csak összeülünk ketten-hárman, és egymásnál megiszunk 1-2 üveg bort, szóval ilyenkor más nem is lát. Suliban sem beszélünk róla úgy, hogy lehetőleg az egész osztály, vagy iskola hallja.

Persze járunk bulizni is, de igyekszünk olyankor kulturáltan viselkedni. Nem mondom, előfordult már, hogy a becsiccsentéshez elegendőnél többet ittam, de ez nem egy minden hétvégére vonatkozó program.

Cigizni 9. és 10. osztály nagy részét végigfüstöltem, de ezt is mértékkel - napi 1-4 szál. Most 3 hete már visszafogom magam, és csak hétvégén gyújtok rá. Nem szeretnék rászokni, szeretném, ha élvezetből cigiznék és nem kényszerből.


17L

2014. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!