Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a melegek gyerekv...

Mit gondolsz a melegek gyerekvállalásáról?

Figyelt kérdés
igen, nem, miért?, de főleg miért?

2014. jún. 5. 20:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

A kulturált melegekkel nincs bajom. Az, hogy a hálószobában ki-mit csinál, az magánügy. De ne vonulgassanak. Senki nem kíváncsi az aberrált szerencsétlenekre.


Viszont én nem támogatnám a gyerekvállalásukat. Gondolj bele, hogy anyák napján mit érez majd a gyerek? Tehát itt el kell különíteni a melegek jogait és azt, hogy mi a jó a gyereknek. Azt hiszem az utóbbi valahogy fontosabb. És nem hiszem, hogy egy gyerek lelki életének jót tesz, ha két apja van. Én úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy egészséges lelki élete legyen, ahhoz kell egy anya.

2014. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
A normális melegek felőlem vállalhatnak. A felvonulós melegek meg inkább maradjanak a kutyáknál. Szegény kölyöknek nem hiányzik, hogy azt lássa, ahogy az apák tollakkal a seggükben egy platón rázzák magukat.
2014. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt nézném hogy meleg vagy sem, csak megválogatnám hogy köztük is ki kaphat gyereket. Egy értelmes, normális meleg pár nevelheti jól a gyerekeit.
2014. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Még mindig jobb hogyha 2 férfi neveli a gyereket, mint az árvaház.
2014. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok ellene, de mellettem sem. Valahogy nem bánom, hogy nálunk ez még nem lehetséges (és szerintem ez így is fog maradni még pár évig, évtizedig). Nincs bajom a melegekkel, de számomra elég idegen és furcsa, mikor azonos neműek nevelnek egy gyereket. Az a "normális" (az elfogadott talán jobb szó erre), ha a gyereknek egy apja és egy anyja van, nem pedig az ha valamelyik szülőből kettő. Ők is megérdemelnék, hogy szülők lehessenek, de én személy szerint nem támogatom a dolgot. Talán máshogy gondolkodnék, ha ismernék gyereket közösen nevelő meleg párokat, nem tudom.


Nőként jobban tolerálom a meleg férfiakat és azt, ha két férfi fogad örökbe. Leszbikusokat kevésbé, mondhatni egyáltalán nem.....

2014. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

...a leszbikusokat is beleértve..., tudom homoszexuálist kellett volna írnom.


Számomra ez az egyetlen kérdéses aspektus velük kapcsolatban, pedig a genetikai tanulmányaim révén van rálátásom a homoszexualitás mibenlétére. Azért necces, mivel egy többtényezős genetikai hajlamról van szó, aminek megvalósulásában a külső tényezők is szerepet játszanak. Illetve egy harmadik fél jogai is felmerülnek.

De várom a további véleményeket.

2014. jún. 5. 21:11
 7/30 anonim ***** válasza:
36%
A szülő köteles biztosítani gyermeke testi, lelki, erkölcsi fejlődését, egészségét, így nem tartom jó ötletnek, hogy homoszexuális párok gyermeket neveljenek, hiszen könnyen sérülhet az erkölcsi, vagy akár a lelki egészsége is a gyereknek (nem tudok ilyen statisztikáról, kísérletről, ami alá is támasztaná, vagy megcáfolná ezt, de szerintem jobb nem kísérletezni, ami évezredeken át működött, az működni is fog, nem kell lecserélni).
2014. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
37%
Terhességnél alakul ki igazán a kapcsolat a szülő és a gyerek között. Szóval egy meleg sohasem lesz képes teljesen úgy nevelni egy gyereket, mint egy rendes szülő.
2014. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nagyon is természetellenes. Nekem nincs bajom a különleges dolgokkal (mert szerintem a melegség különleges dolog, nem tekintem átlagosnak, normálisnak, totál egészségesnek. Ahogy szerethetek egy autista gyereket, de egyszerűen tudom, hogy beteg, ennyi. Most nem azt mondom, hogy a homoszexualitás betegség, de azért a normális dolgoktól eltérő. Szerethetik egymást, jobb ha 2 férfi szereti egymást, minthogy 1 férfi és egy nő ütik egymást.)

Szerintem azért természetellenes, mert aki a saját neméhez vonzódik, annak biológiailag nem lehet gyereke, tehát ösztönösen ezt választja...

2014. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint olyan téma, hogy órákig lehetne ezen vitatkozni, és jönnének a sablonos, lerágott, elcsépelt ellenérvek.

Igazából nem értem az ellenzőket. Én inkább adnám szerető meleg pároknak a gyereket, minthogy az árvaház falai között nevelkedjen. Rengeteg olyan heteroszexuális pár van, aki már akkor elválik, amikor a gyerek még meg sem született, vagy csak pár éves. Előttük sincs anyai, vagy apai példa, mégis normális emberek lesznek belőlük. Hülyeség azt állítani, és terjeszteni, hogy a gyerek meleg lesz attól, mert a szülei azok, és ezt látja. A melegeket meg heteroszexuális szülők nevelték fel, valamint szerintem soha az életbe nem volt még ilyen eset, hogy egy gyerek meglátott pl egy meleg párt, és emiatt ő is meleg lett. Ez baromság.

Ezzel (ahogy a heteroszexualitással is) születni kell. Nem azért lesz egy gyerek heteroszexuális, mert ezt látja a szüleitől, vagy a barátaitól. Hanem mert így született. Ugyan ez van a melegeknél is.


Azt viszont meg kell jegyezzem, hogy undorító, hogy ilyenkor mindenki azzal jön, hogy "jaj szegény gyerek mi lesz vele ha melegek a szülei". A melegek, akik ténylegesen nagyon gyereket akarnak, tehát fel is nevelnék, ne vállalhassanak, míg azok, akiknél csak becsusszan a baba, amikor magukat is alig bírják eltartani, vagy még a "szülők" is gyerekek, az rendben van? Csak azért kérdezem, mert rengeteg ilyen kérdést lehet itt a GYK-n olvasni, hogy egy 16-17 éves GYEREKNEK azt tanácsolják, hogy tartsa meg a babát, ergo gyerekként vállaljon egy gyereket. (most az abortusz témát nem hozom ide) Ha a gyerek lelki világáról beszélünk, akkor én ártalmasnak inkább azt titulálnám, amikor a szülők háborúznak, és a gyerek a golyófogó. Vagy egyik (neadjisten mindkét) szülő alkoholista. Ezek sokkal rosszabb dolgok ennél (mondom ezt úgy, hogy apám alkoholista volt, aki tönkretett minket lelkileg, majd bele is halt az alkoholba)


Szóval kár ezen vitázni, és felhozni a Bibliát, meg a hasonló csodálatos ellenérveket. Felőlem le lehet engem pontozni, nem érdekel.

De ha már lelki világ: mi a jobb? Egy szerető meleg pár, vagy az árvaház falai között a sok agresszív cigánygyerek mellett tengődni?

2014. jún. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!