Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A tesóm 15...

Mit csináljak? A tesóm 15 éves fiú, én 13 éves lány. Még van másik kettő testvérem de az most nem igen számít.

Figyelt kérdés

A tesóm 15 éves fiú, én 13 éves lány. Még van másik kettő testvérem de az most nem igen számít. Na tehát tegnap úszni voltam tesómmal biciklivel. Visszafelé jottünk amikor mellettem jott én nullkezeztem amikor megpróbált irányítani.., nem tudom mi tortént nem nagyon emlékszem rá, csak arra hogy egyszer csak megyek egy vaskerítés felé és nekiütkozom. A sebesülésekből láthatóan szerintem elrántottam a kormányt így nem tortént nagyobb baleset. Hazaérkeztem és mehettem is anyával a kórházba [államon 3-4 cm 5 mm-es mélységű, jobb kéz felső oldalán tenyér nagyságú felületű zúzódás+horzsolás, jobb lábon térd felett jobb oldalon vágás, mély seb].

De erről csak én tudok meg tesom mert kitalálta hogy ne mondjam el senkinek találjak ki mást.

Tegnap még kedves volt, de már akkor is bunkózott és játszotta magát. Ma meg... pfuuuu. Mint mindig hozta a formáját, ahhoz képest hogy tegnap majdnem betort a fejem.. Most azt mondta hogy miért haragszom rá, miért bántom meg hogy nem figyelek rá eléggé... Azt még tudni kell róla hogy túlságosan agresszív[van papír róla] pszichiátriai eset. Amikor tortént a baleset akkor kedves volt egy kicsit sem haragutam rá, de azóta mindig változik. Nem tudok most hogyan viszonyuljak hozzá, egyszerűen nem tudom hogy haragszom rá vagy nem. Ja még annyi hogy az elején mondta miattam van a baleset mivel nem bíztam benne, mert bízok benne akkor nem tortént volna ez az eset mert akkor Ő tud engem irányítani. Most már azt sem tudom hogy haragszom-e rá, hanem még azt sem hogy miattam torténhetett a baleset, de akkor nincs jogom rá haragudni. Ajjj, bocsi hogy hosszú lett és nem jól fogalmaztam, de most teljesen ossze vagyok zavarodva.



2014. jún. 11. 21:05
 1/7 chuck dorisz válasza:

A balesetben egyikőtök sem hibás, vagy mindketten hibásak vagytok, felfogás kérdése, ugyanis közös megegyezéssel kezdtetek bele egy bizonytalan kimenetelű, akrobatikai mutatványba. Tehát emiatt nem kell rá haragudnod, amiatt viszont igen, hogy terrorizál. A szüleidnek azt kellett volna mondani, hogy a baleset egy közös "játék" eredménye, így jártunk, legközelebb majd elővigyázatosabbak leszünk.

A tesódat kezelni kell tudni, nyilván tudod is valamilyen szinten, arra mindenképp ügyelj, hogy ne nőjön a fejedre a terrorizmusával.

2014. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem érdekel ki és hogyan pontoz le, de én biztosan nem hagynám hogy így zsaroljon. Először is magához akar láncolni téged, biztos nincsen senkije sem és emiatt, de ha ezt hagyod se neki nem jó, se neked. Ha velem valamelyik haverom ezt csinálná első reakcióm lenne hogy adnék neki egy jó nagy pofont, ha még fel is lenne háborodva kórházba küldeném pár napra. (Igen, agresszív állat vagyok... ) De komolyan ez kicsit sem játék, mi van hogyha legközelebb is ezt csinálja és elüt egy autó?? Sokkal komolyabban kéne venned, időben próbáld meg kezelni a helyzetet, különben később úgy elfognak fajulni a dolgok hogy később megnézheted magadat. Első lépésként mond el mindenkinek hogy mit csinált. Vállalja mindenki a tettei után a következményeket, nyilván azért nem akarja hogy elmond bárkinek is, mert szégyelli magát. Bár ahogy látom semmi esély sincs rá hogy elmond a történteket élőben bárkinek is, eléggé a fejed tetejére nőtt :/ Én szurkolok neked!
2014. júl. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp mondd el a szüleidnek a történetet,meg azokat a dolgokat amiket neked mondd,tudniuk kell,mert mi van ha legközelebb ennél sokkal súlyosabb dolgot fog véghezvinni?Senki nem fog neked hinni mert azt gondolják már megint te sodortad magad a bajba.A testvéred nem akarja vállalni a felelősségből a saját részét,ezért kért meg rá,hogy ne mondd el a dolgokat.

Másrészt fontos,hogy a történet napvilágra kerüljön a tesód érdeke miatt is,fontos információ lehet a kezelés során.

Ha úgy érzed,hogy nem tudod kezelni a helyzeteket a legjobb az lenne ha magával a tesód orvosától kérnél tanácsot,hogy ebben a helyzetben mi a teendő.

2014. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

most a gyámügy szét akar minket szedni (volt a budapesti betezdában azóta, csak többször nem fogadják) fognak velünk beszélni, és én nem fogok rosszat mondani :) mert szeretem. Van egy új szokása arcomba ordít kb. 5 cmre, anyukámmal is ezt csinálta és apukámat bek*ssoltatja. Apukám is beteg valamennyire, mert a magyaregészség ügy tönkre tette, ezért kimegy külföldre :D és tesom koleszba fog járni :D béke lesz itthon :D még annyi most jóban vagyok vele, tűrni sokat kell, szerinte ő a világ legokosabb gyereke, fűrer (nem tudom hogy kell leírni) nevezi magát, másnak nem fájhat semmi, és mindig neki van igaza. Ha ezeket "betartom" béke van :D

most minden jó vele, bár sokszor van olyan hogy nekitámadjak. Múltkor nyakon köpött leálszent k*rvázott, én meg neki vágtam egy könyvet :3 mást nem tudtam mert szüleim közénk áltak... De az a lényeg nagyon szeretem jó a kapcsolatom vele, ha alkalmazkodok a betegségéhez :3 :D

2014. júl. 11. 11:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer, segített a válaszotok önbizalmat adni:)
2014. júl. 11. 11:35
 6/7 anonim válasza:

Sztem van egy pont ami után nem kéne tolerálnod a viselkedését, mert akkor folytatni fogja...

15 éves?...akkor mért nem megy él csajozni ahelyett h téged zaklat?! :$

2014. júl. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szinte minden csajt k*rvának talál. Ő ilyen. Beteg, el kell fogadnom, túl kell rajta tennem.
2014. júl. 17. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!