Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért? Miért van az, hogy...

Miért? Miért van az, hogy megyek az utcán, iskolában, bárhol és 85%-ban a korombeliek,14-20 éves fiúk lányok egyaránt egy stílust követnek zenében, öltözködésben és egyebekben. L

Figyelt kérdés
Rájuk nézek és semmi egyedit nem látok bennük.. kérdem én miért jó ez? Tekintsünk el most attól hogy belül biztosan mások több/kevesebb van bennük ez biztosan így van. A zenét azért írom, mert osztálytársaimnál ezt már észrevettem és másoknál is. És még az okos telefon .. egymás mellett állnak hárman, öten lányok és ahelyett hogy beszélgetnének azt a sz*rt nyomkodják 15percig utána pedig elmennek órára.. EZ ennyire menő lenne?..
2014. jún. 12. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert lemingek.

Azt hiszik van saját stilusuk közben meg nem is, csak majmolják a többit...nagyon idegesitő, hogy mind egyformák...fiú is, lány is, brrr...

2014. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hová valósi vagy? Csak azért kérdezem mert itt nálunk nem jellemző. :D
2014. jún. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Tökéletes birkák, a jövő generáció képe: nem gondolkodik, nem lóg ki a többi közül, még talán nem is érez rendesen és a még normális embereket, aki még próbálna valahogy elütni a többitől pedig kinézik, kiröhögik, stb.

Maradj olyan, amilyen vagy, mert még embernek mondhatod magad és a hozzád hasonlóak előbb, vagy utóbb, de meg fognak találni, vagy te találod meg őket.

2014. jún. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az emberek alapvetően szellemileg igénytelen, társasági biztonságot kereső lények, ezért beolvadnak a tömegbe.


neked most el kell döntened, hogy te is alkalmazkodsz hozzájuk, vagy a saját utadat fogod járni. ha az előbbit választod, biztonságban leszel, de nem fogsz élni. ha az utóbbit választod, valószínűleg kirekesztenek, egzisztenciális problémáid lesznek, de legalább lesz esélyed a valódi életre. a legtöbben az elsőt választják.


"normális emberek":

ma már ez a normális, a rendszerváltási "normális ember" képe rég nem aktuális. a normális ember valójában a tömeget reprezentálja, ezért a fogalom használatához ismerni kell az aktuális normát.

2014. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

"Miért nem egyediek és miért nem esznek tyúkszart?

Te miért nem eszed meg a tyúkszart?"


Na csak nem magadra ismertél! :-D

2014. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egyet értek az előttem válaszolókkal, bár nem ilyen éles és sértő példával szemléltetném ezt mint az előző, de ugyanezt gondolom. Fogadd el: aki eltér a többiektől, vagy ahogy más is megfogalmazta: egyedi, azt kirekesztik. Nem biztos hogy a jelenlegi norma olyan rossz, de a kérdésedre felelve: azért mert mindenki vágyik a társaságra, az emberi szóra, és ha ezt te is belátnád, a helyett, hogy ilyen, másokkal szemben sértő kérdéseket írsz ki, rájönnél arra, hogy egyedül lenni, "egyedinek" lenni nem olyan jó. Tedd fel a kérdést: Neked nem okos telefonod van?, nem jársz te is farmerben?, nem azokat a zenéket hallgatod, amik most menők, ja igen, gondolom te Mozartot szoktál letölteni. Ez az egyik véleményem. A másik viszont az, hogy jó, ha te különbözöl a többiektől, de ezt nem most kellene elkezdeni. Ahogy egy előttem válaszoló is írta: a hozzád hasonlóak előbb vagy utóbb rád fognak találni. De te addig kirekesztve, és ahogy előttem is írták kiröhögve akarod végigjárni a gimnázium maradékát?
2014. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os

Nem szeretnék kötekedni. Én ezt elfogadom, nem idegesít ez, csak rossz nézni. Nem volt célom ezzel senkit se megsérteni, leírtam én mit látok és megkérdeztem.

Nem, nincs okos telefonom. Nem is kell. Én szerintem nem írtam azt, hogy szekálnának, kiröhögnének emiatt, ha így is van én így jobban érzem magam, nem tudok azonosulni jópár ilyen dologgal amit leírtam, ha meg is próbáltam nem éreztem jól magam.. és Mozartot is meghallgatom, de főképp nem őt.

És köszönöm a válaszod.

2014. jún. 13. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Én se sértésnek szántam, persze mindenki hallgat komoly zenét, nekem Haydn szimfóniájában az üstdob ütés tetszik úgy mellékesen, de nagyon kedves voltál hogy megköszönted, jó ha valaki értékeli a jó és rossz véleményeket egyaránt.
2014. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Felszínes ember vagy.

Nevetséges, h az öltözködése, zenei ízlése stb alapján ítélsz meg valakit.

Jah és mellé osztod az észt, legjobb...

2014. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!