Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más korombeliek, hogy kezelik...

Más korombeliek, hogy kezelik ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Már többször előfordult, hogy egy kb. 40 év fölötti személy megkért, hogy tegezzem, de számomra ez nehéz feladat.:D Egyrészt a legtöbbször reflex szerűen köszönök "Csókolom"-mal vagy hasonlóval, másrészt ha eszembe is jut, hogy azt kéne mondani, hogy "Szia" vagy "Heló" nehezen jön ki a számon. Van olyan idősebb személy, akinél már "beállt" ez a köszönés, de ha beszélgetünk, szándékosan kerülöm, az olyan helyzeteket, amikben azt kellene mondanom, hogy pl. "neked", "tied" vagy bármilyen igét, ami vele kapcsolatos és látszik belőle, hogy tegezem. Persze van olyan is, akivel gond nélkül elbeszélgetek, de az más.:D

2013. dec. 3. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerős :D Legutóbb, amikor ilyen helyzetben voltam, az egyik ismerősöm anyukája mondta, hogy tegezzem, mikor második alkalommal találkoztunk (első alkalommal ügyesen kerültem az olyan formákat, amiből ez kiderülhetne), harmadikra lazán magáztam, negyedikre már letegeztem, de furcsa volt, aztán megszoktam. :D
2013. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amúgy a "Heló"-val valamivel könnyebben köszönök, de volt, csak susmogtam valamit, mert nem tudtam, eldönteni, hogy mivel köszönjek. Tudom, hogy ez udvariatlanság, meg az is, hogy még akkor is magázok valakit, miután megkért, hogy tegezzem, de amúgy is rendkívül félénk vagyok és halkan szoktam köszönni.

16/L

2013. dec. 3. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Előfordult olyan, hogy 20-21 éves koromig kb csókolommal köszöntem neki, meg néniztem; azt' akkor egyszercsak mondta, hogy tegezzem:D:D:D Ritkán látom, de akkor kábé csak motyogok valamit:) De az a mókás, hogy errefelé a többiek is úgy vannak vele, hogy azt a személyt magázom, előttük meg végképp nem merem ordítani neki külön, hogy szervuszXD
2013. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!