Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségire mit illik...

Szóbeli érettségire mit illik felvenni, ha?

Figyelt kérdés
Hogyha van közös ruhánk az osztállyal,amit szalagavatóra varrattunk,akkor szerintetek azt kellene felvennem?Hogyha másik blúzt vagy szoknyát/nadrágot veszek fel,és esetleg a többiek a közöset veszik fel,akkor az nem lenne illendő?A másik kérdésem,hogy nyárias elegáns szandált például lehet felvenni,vagy inkább zártabb cipőt?

2014. jún. 14. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ugyanazt vedd fel, amit a szalagavatón és a ballagáson viselt az osztály. Nyári szandált simán felvehetsz, ha elegáns.
2014. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag ha nincs előírva az iskola által,hogy mit kell viselni,vagy az osztályban nem volt megbeszélve a közös ruha,akkor teljesen mindegy,hogy mit veszel fel.

Nekünk ballagásra csak a blúz volt közös,meg azt szabtuk meg,hogy mindenkinek legyen egy térd fölé érő szoknyája,és legyen a szoknya fekete színű.Ennyi volt a kérése az osztálynak,de ez csak a ballagásra vonatkozott.

Utána meg érettségire volt,aki csak sima blúzba jelent meg,volt,akin szinte nem is ünneplő volt,csak fehér póló,meg egy sötétebb nadrág.


Rajtam a magyar érettségin szoknya volt,és reggel kinyitották az ablakot,és nem csukták be délig,és majd megfagytam.Úgyhogy a matek érettségire már nadrágba mentem,de kényelmesebb is volt,meg legalább nem fáztam.Most szóbelire is ugyanabban a hosszú,fekete nadrágomban megyek,meg a blúzba(a közös ballagósba).


Szalagavatón is szoknyába meg abba a blúzba jelentünk meg.De senkinek sem jelentett gondot,hogyha valaki nem tartotta be már az érettségin az öltözéket...lényeg volt,hogy látszódjon,hogy fontos alkalomra megyünk.

2014. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nekem akkor most az jött le,hogy akkor inkább a közösbe menjek(legalábbis blúzba),szerintem abba megyek,bár jobban szeretem a "saját" blúzaimat.de nem tudom minek csinálok ekkora ügyet belőle,hisz egy nap az egész...vagy annyi sem.
2014. jún. 14. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szóbelizel?
2014. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Nekünk azt hangsúlyozták mindig: kényelmesen. Nos, az egész osztály mehet felőlem a varratott szettbe érettségizni, de én nem vagyok hajlandó. A szoknya szűk - nem egy osztálytársamon szakadt szét -, a blúz még elmegy és sajnos amúgy sincs más fehér blúzom, ami galléros és ennél jobb lenne...

Bár legszivesebben a lenge blúzomba mennék, mert az jó szellős, de a matrózgallér nálunk illik, így maradok a ballagósnál, amúgy meg tökmindegy mibe mész, csak azért a tiszteletet adjuk meg! :)

2014. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!