Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illik egy ismerősnek részvétet...

Illik egy ismerősnek részvétet nyilvánítani, ha csak köszönőviszonyban vagytok egymással?

Figyelt kérdés

Ma mondta egy közös ismerősünk, hogy meghalt ennek a srácnak az apja, és találkoztam is vele (fekete öltönyben volt, most lett vége a temetésnek), de nem mertem neki részvétemet nyilvánítani. Nem is tőle tudom, plusz nem is vagyunk beszélgető viszonyban. Úgy éreztem, nem illik odavetnem neki ezt a protokoll sablondumát, hiszen nem tudok osztozni a fájdalmában. Nagyon szerettem volna mondani neki, de mi van ha ott helyben elsírja magát vagy valami, és ezzel nagyon kellemetlen helyzetbe hoztam volna. Nem mertem megszólalni.

Szerintetek kellett volna? Most olyan bűntudatom van, nem tudom, jól esett volna-e neki, vagy csak még jobban kiborult volna?



2014. jún. 20. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Bűntudatod azért ne legyen. Ha legközelebb találkoztok akkor mond neki.
2014. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát most egy részvétnyilvánítástól nem fog ott helyben összezuhanni. De mivel elvileg te nem tudhattad mi történt, így mindegy is már.
2014. jún. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!