Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy állnátok egy olyan...

Hogy állnátok egy olyan emberhez akiről kiderülne hogy a Francia Idegenlégióban szolgál/szolgált?

Figyelt kérdés
nekem pl. lenne hozzá millió kérdésem...!
2014. jún. 23. 13:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ha kellene te nem ölnél embert?
2014. jún. 25. 11:47
 12/13 anonim válasza:
100%
Na nézzük csak: "Elvállalt egy olyan munkát, ahol ha rámutatnak X emberre, hogy őket lelövöd, akkor lelövöd".- Akár hiszed akár nem már rég elmultak azok az idők, amikor még a légió Algériában, Indokínában tényleg csinálhatott ilyet. Szigorú szabályai vannak a fegyver elsütésének egy misszió során. Elég el vagy tévedve ha azt hiszed hogy a légiósok beteg gyilkológépek. A légió a francia hadsereg része, ugyan azok a szabályok vonatkoznak rájuk is mint a sima francia erőkre. "A hazáját védi? Nem"- a Magyar Honvédség a hazáját védi Afganisztánban??? "Fegyverrel szolgál?Igen, Pénzért? Igen"- MH, magyar rendőrség- ugyanaz."Kalandvágy, pénz"- mindenkinek a saját dolga, hogy ki miért megy oda. A légió senkinek a fejéhez nem szórít pisztolyt, "hogy most belépsz". Egy új lehetőséget ajánl, mind1 hogy előtte mit csináltál. " Ha kell embert öl?Igen"- nos igen Te mit csinálnál, hogy ha szemben áll veled egy tálib is épp löni készül? Ha nem lősz akkor ő lő és nem csak te hanem a társaidnak is annyi lehet. NA de mind1 csak azért írtam ezt le mert MO-n totális tévhit terjeng a légióról/légiósokról (gyilkológépek, rambók további baromságok). És hogy miért nem szoktak a légiósok beszélni a szolgálatukról? Mert gyakran el se hinné az ember, hogy tényleg nem csinál semmi különöset. Az ideje nagy részét a kiképzések teszik ki, néha összejön egy misszió pl Afrikába, ahol igazából a jelenlétükkel érzékeltetik a Francia érdekeket, nem néger falukat mészárolnak le...
2014. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

„Ha kellene te nem ölnél embert?”


Pénzért soha. Ha a családomat támadná meg valaki, akkor számomra ő nem ember, hanem féreg, amit el kell taposni, ha a hazámat, akkor a helyzet azonos, amíg honvédelemről és nem offenzíváról van szó. Ha besoroznának, akkor pedig mennék, mert orvostanhallgató vagyok, egy év és végzek, tehát feltételezem ha besoroznak, akkor orvosi feladatkört várnának el tőlem elsősorban.


„Elég el vagy tévedve ha azt hiszed hogy a légiósok beteg gyilkológépek. A légió a francia hadsereg része, ugyan azok a szabályok vonatkoznak rájuk is mint a sima francia erőkre.”


Tőlem akár, a finn hadseregbe is beléphetne. Egyre megy. Pénzért, elvállalja, hogyha menni kell, akkor öl, egy idegen állam parancsára, idegen földön.


„Magyar Honvédség a hazáját védi Afganisztánban???”


Nem értek egyet ezzel sem. Mármint az afganisztáni szerepvállalásunkkal, és a honvédséget egy szükséges rossznak tartom.

A rendőrséget pedig ne keverjük bele a dologba. Teljesen más dolog bűnözők ellen fellépni, mint katonai konfliktusban részt venni.


„Te mit csinálnál, hogy ha szemben áll veled egy tálib is épp löni készül? Ha nem lősz akkor ő lő és nem csak te hanem a társaidnak is annyi lehet.”


Amennyiben a tálibok nem tervezik Magyarország megtámadását én nem kerülhetek ilyen helyzetbe, tehát tök felesleges ilyeneken agyalnom. Én nem ölök pénzért, és nem szolgálnék idegen ország fegyveres erőinél pénzért soha, mert nem vagyok zsoldos.


„Az ideje nagy részét a kiképzések teszik ki, néha összejön egy misszió pl Afrikába, ahol igazából a jelenlétükkel érzékeltetik a Francia érdekeket, nem néger falukat mészárolnak le...”


Ez totál lényegtelen. Engem nem érdekel, hogy egy embert ölt meg, tizet, vagy százat, vagy egyet sem. Egyre megy. Azzal, hogy belépett, megteremtette a lehetőséget arra, hogy öljön, pénzért. Az hogy ez nem következett be, az ő egyéni szerencséje, de számomra éppen olyan aljaember marad, mintha embereket ölt volna. Olyan embereket, akiknek az életéhez magyarként semmi köze.


„mindenkinek a saját dolga, hogy ki miért megy oda. A légió senkinek a fejéhez nem szórít pisztolyt, "hogy most belépsz".”


Pontosan erről van szó! Senki nem kötelezi őket erre. Most az Únió miatt kismillió békés munkalehetőség akad annak, akinek nem büdös a munka, és korábban nem volt büdös a tanulás. Ez egy egyéni döntés, és én pont ezen döntés miatt vetem meg őket. Ugyanis lett volna más választásuk.

2014. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!