Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek hogy tetszik a Himnuszu...

Nektek hogy tetszik a Himnuszunk? Ha lenne rá lehetöséged Te megváltoztatnád? (többi lent)

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy nézem mostanság a foci vb-t,és komolyan a különbözö országok 90%-ának jobban tetszik a himnusza,mint a magyar.Lehetséges,hogy azért is tartunk itt,mert a mi himnuszunk a legszomorúbb,keserves,a múlt nyomuruságáról szól,semmi pozitivum benne,csak fohászkodás?

2014. jún. 24. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Igen, én megváltoztatnám. Eszméletlenül lehangoló. Nem szeretem.
2014. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem az a gáz, hogy az a himnusz egy nehéz, keserves korban született, hanem az, hogy azóta csak nehéz, keserves kor volt.
2014. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Amíg a magyar néplélek is ilyen, panaszkodós, keserves, addig szerintem nem érdemes megváltoztatni, egyébként nekem tetszik.
2014. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem alapból egy nagyon szép költemény, és mindenképpen fontos része a magyar irodalomnak, de nem való nemzeti himnusznak. Ha külföldi lennék, nekem nagyon nem lenne szimpatikus, hogy amíg más országok a pozitív dolgokat jelenítik meg a himnuszukban, addig a magyarok csak nyavalyognak.
2014. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez azért van, mert ösz-visz két nemzetnek van vallási jellegű himnusza, a többi valamilyen induló, vagy a nemzet nagyságát dicsérő költemény.

De persze, én lecserélném, ha tehetném, mert eszméletlenül negatív a kisugárzása.Félreértés ne essék, én tisztelek mindenkit, aki hozzájárult a himnuszunk létrejöttéhez, mert sok munka volt vele, de nekem nagyon nem tetszik az egész.

2014. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem éppen szerencsés temetési hangulatú dalt lejátszani az ünnepségeken, az biztos.


Megváltoztatnám.

2014. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt, nem változtatnám olyan szempontból hogy mégiscsak a himnuszunk, de tény hogy tipikusan magyar, és csak a sanyarú sorsról meg nyavajgásról szól.


Ilyen szempontból a Szózat egy fokkal kevésbé negatív. De van egy csomó indulónk ami akár a Himnuszunk is lehetne. Így nézve, a legtöbb országnak is az van, és buzdító, felemelő érzést ad.


Főleg mondjuk ha egy verseny nyerteseiről van szó, és olyan dicsőítő érzés lehet a dobogón állni és lelkesít a himnusz is. Míg a miénk csak a sírás rívásról szól, úgy hogy épp most értél el valami nagy eredményt...így nézve ez még ellentmondásos is.

2014. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Lehangoló, demotiváló, tele van történelmi hazugságokkal és vallásos hülyeségekkel ... olyan magyar. A megzenésített változat meg egy tákolt hulladék zeneileg. Egy nagy rinyálás az egész.


Olyan himnusz kellene, ami ösztönzőleg hat és tartást ad az embereknek!

2014. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Tény, hogy jobb lenne, valamilyen buzdító jellegű himnusz, de soha nem változtatnám meg. "Sajnos", hozzánk ez is illik, be kell vallani, mi ilyenek vagyunk, általában a keserűség jelen van a magyar emberben, még ha boldog is. Ahogy mondani szokták, sírva vigad a magyar :D
2014. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

meg, igen, pl olasz himnusz (bar 1 szot nem ertek) teljesen feldob, es higyetek el kihat az emberre, pl vegyuk a focit, h temetes hangulattal allsz hozza, vagy egy olyan jo dallamos, mint nekem az olaszoke.

nem csoda ha szomoru nemzetnek mondanak, elkepzelem mikor kulfoldiek meghalljak, mit gondolhatnak...

2014. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!