Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fogyjak le?

Miért fogyjak le?

Figyelt kérdés

Pár hónapig együtt jártam egy sráccal, akivel két hónapja szakítottunk. Nagyon magam alatt voltam, így az elmúlt két hónapban felszedtem 10 kg-ot. Le szeretném adni, de nem találom a MEGFELELŐ motivációt. Szeretném, ha megírnátok, akinek voltak valaha súlyproblémái, hogy miért akartatok/akartok lefogyni.


Nálam a hízás lelki eredetű volt, ezért tudom, hogy megfelelő motivációval le tudom adni.


Azért híztam, mert úgy éreztem, hogy nem vagyok elég jó annak a srácnak és jobban kívánna, ha túlsúlyos lennék. A srác ugyanis előttem egy nagyon túlsúlyos lánnyal járt. Talán butaság, talán nem, de így éreztem.


Hozzá kell tennem, hogy mielőtt megismertem őt, több, mint 20 kg-ot fogytam le 5 hónap alatt nulla mozgással, testkontroll (önkontroll) segítségével. Végre sovány/normál testalkatú voltam, amire nagyon büszke vagyok rá. Bár igazából úgy érzem, hogy 20 kg-mal kövérebben is szép olyan voltam, mint vékonyan.


Rengeteg önuralomra volt szükségem lefogyni, de ez a srác teljesen kibillentett a lelki egyensúlyomból. Most már nagyjából túl vagyok rajta, viszont még nem érzem úgy, hogy megint neki tudok állni a testkontrollnak.


Pasi miatt nem akarok lefogyni. Az egészség most nem motivál eléggé. Légyszi', segítsetek ötletekkel!


Ti miért akartok/akartatok soványok lenni?


Köszönöm előre is a hozzászólásokat!


2014. jún. 24. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz lefogyni, jol erzed igy magad, akkor minek? Nem ertem.
2014. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogyan fogytál le?

Rajtam egy tizes fölösleg van.

Nos ami motivál az, hogy kisebb ruhát hordhassak. Rettegek, hogy eljutok az xl mérethez.

2014. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy fogytam le, hogy délelőtt 2, délután 3 óránként ettem, és odafigyeltem/figyelek a szénhidrátbevitelre, semmi nassolás, semmi bonbonozás, stb. Én azért fogytam le, mert elegem lett abból, hogy sose voltam csinos, nem voltam magammal megelégedve, tudtam, hogy helyes az arcom, és hogy sokkal jobb is lehetnék, és sikerült is. Mellesleg hormonális gondjaim is voltak/vannak, és nem akarok a saját hanyagságom miatt cukorbeteg lenni. De ha ez nem lett volna, akkor is belevágtam volna ebbe az életmódváltásba. Gndolj abba, hogy milyen csini leszel, vehetsz majd egy rakat új ruhát magadnak, és hogy milyen új finomságokkal tömheted magad a sok egészségtelen cucc helyett, pl. gyümölcsös-(nagy kakaótartalmú) csokis görög joghurt, (diétás) mogyis keksz, stb. Nézz be erre az oldalra: [link]
2014. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amikor tavaly elkezdtem az életmódváltást (én nem diétáztam!, hanem életmódot váltottam), akkor az motivált, hogy egyrészről, hogy nem akartam beteg lenni (meg akartam előzni betegségeket). Másrészről szerettem volna csinosabb lenni, hogy tetszek a férfiaknak. Viszont ami leginkább motivált, az az volt, hogy megmutassam az egyik kolléganőmnek, hogy én igenis meg tudom csinálni. Meg akartam mutatni neki, hogy van elég kitartásom lefogyni.


Vannak kisméretű ruháim, voltam sovány. Bebizonyítottam a kolléganőmnek és mindenkinek, hogy meg tudom csinálni. Volt soványan pasim, olyan is, aki helyes, olyan is, aki nagyon jólelkű, de egyik se szeretett belém a testsúlyom miatt. (Nem a testsúlyom függvénye, hogy társat találok magamnak vagy sem.) Le szeretnék fogyni, de nincs meg az a belső hajtóerő, löket, amire szükségem van, hogy kibírjam, hogy ki akarjam bírni.


A testkontroll nagyon jó, de a rossz étkezési szokások elhagyása nagyon nehéz, egy hónap legalább az átállás.


Nálam a gondok akkor kezdődtek, amikor télen mindenféle ünnep volt a családban és megengedtem magamnak, hogy egyszer-egyszer bűnözzek. Majd szakítottunk az exemmel és ezek a bűnözések egyre rendszeresebbek lettek, sőt.


A testkontrollt nem egy-két hétig csinálja az ember, ez egy életmód. Arra ösztönöz, hogy egészséges ételeket egyél. Némiképpen átfedésben van a paleolit táplálkozással és a 90 napos diétával.


A lényege:

Délelőtt csak gyümölcsöt eszel (egyszerre csak egyfajta gyümölcsöt lehet!) vagy zöld turmixot iszol (=saláta összeturmixolva egyfajta gyümölccsel, pl. jégsaláta – alma, kínai kel – körte, fejes saláta – őszibarack). Két étkezés között legalább fél órának kell eltelnie, banán esetében 1 órának.


Déltől bármit ehetsz, csak a párosításra kell ügyelni. A helyes párosítás: Zöldség + köretféle (például rizs, krumpli). Zöldség + hús. Zöldség + hüvelyes. Zöldség + zöldség. Az étkezések között rizs, krumpli, hüvelyes esetében 3 órának kell eltelnie, hús esetében 4-nek, ha csak zöldséget eszel, akkor 2-nek.


A párosítás alapelve, hogy magas szénhidráttartalmú ételt nem párosítunk magas fehérjetartalmúhoz.


Ezen kívül még: semmi tejtermék, semmi cukor, semmi fehér liszt, semmi koffein. Törekedni kell a minél kevésbé feldolgozott ételek fogyasztására, de ezekből bármennyit lehet enni.


Eléggé körülményes betartani, de megéri. Azt mondják, ahhoz, hogy egy szokás rögzüljön, 28-30 nap kell. Ha ezt kibírjátok, utána már jó. Sőt, amikor nem tudtam annyi zöldséget enni, vagy nem tudtam délelőtt gyümölcsöt fogyasztani, éreztem, hogy kívánta a szervezetem (szomjazott rá).


Az első egy hónapban semmit nem fogytam, csak kiürült a bélrendszeremből a rengeteg salakanyag. Utána viszont fokozatosan fogytam és 5 hónap alatt leadtam több, mint 20 kg-t. Mellette aloe verát is ittam, ami szintén egészséges, erősíti az immunrendszer és serkenti az anyagcserét.

2014. jún. 24. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!