Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan előfordulhat, hogy egy...

Olyan előfordulhat, hogy egy kisebb boltban egy gyakran ott vásárló személyt nem látnak szívesen az ott dolgozók?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul persze, nálam is van ilyen, egy fénymásoló szalonban vagy egy mogorva, életunt nő, bármit kérek tőle, semmit sem tud megcsinálni, és próbálna mielőbb kiutálni onnan. Pedig nem tolakszom, udvarias vagyok vele, nem próbálkozok nála.

Aztán lehet, mindenkivel olyan, de akkor nagyon nem való semmilyen eladónak, az biztos.

Mert: nem mosolyog, nem kedves, merev, zárkózott, életunt, lusta, stb...

2014. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Háh, van.

Engem a helyi Reálban nem bírtak az elején, nem is köszöntek. Sajnos elég szétszórt vagyok, és tuti azt hitték ,azért kóválygok a polcok között, mert lopni akarok/részeg vagyok.

Akármilyen mogorvák voltak, én próbáltam kedves lenni.

Mára már "megenyhültek".

2014. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nalunk is van egy kis közért, minden eladó normalis...kivéve egyet! egy helyes, csinos fiatala lány, max 22 éves... előszőr azt hittem, csak velem van baja, pofákat vág, flegma... beszólogat, de én ugy csináltam mintha nem hallanám, de rosszul esett, mert én alapból mindenkivel udvarias vagyok. aztán egy alkalommal, előttem voltak a sorban és figyeltem kivel milyen és azt láttam, h mindenkivel gustustalanul viselkedik.... nem ln voltam a kivétel... ráadásul rosszul számol, persze többet.... kiváncsi vagyok magamra meddig türöm :) ameddig a vásárló nem sérti az eladő jogait, enm sértegeti, nem bunkó, nem büdös... eléggé furcsállom, ha kinézik a boltból... én ha meglátommár azt a szerencsétlent inkább be se megyek...
2014. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kicsi cukrászdában dolgozom, és igen, vannak olyan vásárlók, akiktől föláll a szőr a hátamon, ha csak meglátom őket. Amint megpillantok bizonyos embereket az ablakon át, azért könyörgöm magamban, hogy csak nehogy be akarjanak jönni.

Vagy mert büdösek, vagy mert képesek 1 órán át itt állni és beszélni holott nekem hatmillió tennivalóm volna.

Egy idősebb néni pl annyira büdös szokott lenni (ilyen öregszaga van), hogy nem egyszer előfordult, hogy mikor kiment, annyira a hányinger kerülgetett, meg öklendeztem, hogy még a szemem is belekönnyezett :D

Meg van egy néma néni, aki valószínűleg fogyatékos is lehet kicsit szegény, mert annyira egyszerű lenne rámutatni, mit kér, és abból hány db-ot, valahogy mégse jön össze neki, és nekem kell megálmodni, mit akar.

A harmadik összefüggéstelen történeteket beszél, látszik rajta, hogy nem százas szegény. Szóval vannak érdekes formák :)

És még sorolhatnám.

Habár én egyetlen vásárlónak sem mutatom azt, hogy kellemetlen, mindenkivel kedves és mosolygós vagyok, de attól még kivagytok tőlük. Meg amikor zárás előtt fél perccel esnek be, és gyakorlatilag miattuk csak 15-20 perccel később tudok hazaindulni, mint egyébként.

De ez csak egy kis része az egésznek, azért a vásárlók nagy része normális, meg jófej. Csak előfordulnak ilyen selejtes egyedek.

2014. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Igen, ahogy írták tényleg vannak undorító természetű emberek, akik hepciáskodni jönnek be, semmi se jó nekik, de a bódult emberek még jobbak... Meg ahogy említették akik olyan büdösek, hogy utána minden ablakot ki kell nyitni.

De a másik oldalát is megtapasztaltam, mondjuk én kész vagyok az olyanoktól ha valaki nem köszön vissza a vevőnek vagy ha szemmel vernek a sarki boltban kisboltban, mert le kell szeletelni azt a párizsit. Persze mikor egy ezressel kevesebbet adnak vissza akkor normálisan tudnak viselkedni...

2014. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

A barátomék családi vállalkozásban csinálják a boltot. Egyetlen embert nem látnak szívesen, de azt meg is értem.

A nő egy másik a faluban lévő boltban szokott vásárolni, hozzájuk csak havonta/kéthavonta jár, akkor is egy darab 40 ftos csokiért maximum.

Az ok amiért megharagudtak rá a következő. Vett valamit kb 200 ft értékben, és ezressel fizetett. Megkapta a visszajárót, várt egy kicsit, aztán elkezdett hőbörögni, hogy ő 10ezressel fizetett, átverték, stb. Természetesen tele volt a bolt más vásárlókkal, előttük hisztizett.

Mivel az egyik szállító előtte váltotta fel neki ezresekre kétezresekre a nagyobb pénzeiket, egy darab 10ezres sem volt a pénztárban, mondták is a nőnek, hogy nyugodtan nézzen bele. De ennek ellenére megcsinálták a pénztárzárást, és nem volt többlet.

A nő mindenféle bocsánatkérés nélkül elhúzott. Pár nap múlva ment újra, és mondja a barátoméknak, hogy "igazuk volt, a másik kabátomban volt a tízezresem". Semmi "bocsánat, hogy megaláztam Önöket" vagy hasonlók. Természetesen amikor ezt mondta, egy darab vásárló sem volt.

Ezek után úgy viselkednek vele, ahogy megérdemli.

2014. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Kis boltban dolgoztam,5 évig,és volt jó pár ember akitől kivert a víz,és ha megláttam azért fohászkodtam,hogy jaj csak be ne jöjjön.

De legtöbb esetben nem mutattam ki ,aki büdös azt még elviselem...de akinek semmi nem felel meg,és nem lehet jót tenni attól az ember besokal,és igenis kimutatja ellenszenvét,mert mindent nem lehet,eltűrni.

Volt olyan aki be akart csapni,szándékosan,van aki csak figyelmetlen,van aki csak beszélgetni szeretne,és nem számít,hogy engem érdekel e ,vagy más dolgom lenne,vagy már 100 szor elmondta.Vagy ép részeg.Vagy vesz egy egy kis piát ,és hiába kérem,hogy ne a boltban húzza le,mire végére érek a mondandomnak már meg is itta.És olyan dolgokat meg tudtam emberekről,magánéletükről,amiket nem akartam volna.Egy másik oldalukat is megismertem embereknek,és nem mondanám,hogy a jobbik oldalukat.

2014. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

gyakori baleset, sőt kitiltás is létezik.


De én pl megbecsült vásárló vagyok, így akár kosár nélkül is vásárolhatok bármikor bármelyik környező boltban

2014. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mennyi megsértődött eladó gyűlt itt össze...Ezért a munkáért kaptok pénzt, illene jól végezni. Én dolgoztam eladóként egy plázában. Rüheltem, de eszembe sem jutott volna flegmának lenni vagy fintorogni a vásárlókra, vagy utálni valakit csak azért, mert válogat. Ezért sem szeretek

Magyarországon pl. ruhát vásárolni, lásd fenti válaszok/mentalitás.

2014. júl. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs megsértődve senki,csak leírtuk a véleményünket,tapasztalatokat.

Én is úgy fogalmaztam,hogy szinte senkinek nem mutattam,az ellenszenvem,mivel belőlük éltem.Csak kivételes esetekben ,nyilvánítottam ki...

De mivel a kérdés az,hogy van e olyan vásárló,akit nem látnak szívesen egy üzletben,erre válaszoltam ,és igen van,de nem biztos,hogy az illető tud is róla.

2014. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!