Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha megtámadnak az utcán és...

Ha megtámadnak az utcán és van egy 8 cm nél kisebb bökőm, önvédelemre használhatom?

Figyelt kérdés
hallottam olyat is h az is bűn ha önvédelemből visszaütök , valaki hozzáértő?
2014. jún. 5. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bonyolult a dolog. A törvény úgy mondja ki, hogy a támadás mértékével egyenértékűen védekezhetsz. (lásd, ha valaki megüt, nem mehetsz neki egy baseball ütővel). Viszont azt is írja, hogy ezt ijedtségből, rémületből túl lehet lépni. Vagy valami hasonló. De hát ki az, aki nem rémül meg, ha megtámadják?
2014. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
én mindíg azt várom , hogy belémkössenek az alpári emberek , én nem vagyok kötekedős de verekedni szeretek , de azt nem szeretem ha mondjuk 3 an jönnek nekem akkor nem árt egy bicska , és amúgy a saját házamba ha illetéktelenül be jön valaki azt meg is ölhetem ha akarom nem?
2014. jún. 5. 16:20
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megölheted. Csak lecsuknak. Ez nem az USA. Bár azt nem tudom, hogy ott büntetlenül meg lehet-e ölni a betörőt.
2014. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon utcán cigányon kívül más nem nagyon fog megtámadni. Leszúrod rádsütik, hogy rasszista vagy, és lecsuknak.
2014. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nos, ha valaki az utcán beléd köt, akkor csakis úgy ütheted meg, hogy védekezel. Tehát ha csak szóban provokál, és te belényomod a bökődet, akkor téged fognak elítélni.


Ha látod rajta, hogy meg akar támadni, akkor csak a támadásával arányosan védekezhetsz. Tehát ha ököllel támad és te levágod a fejét egy láncfűrésszel, akkor is téged vesznek elő. Ha ököllel támad, ököllel védekezhetsz, ha késsel támad, előveheted a bökődet. De itt is van egy olyan kikötés, hogy nem lehet "megbosszulni", azaz nincs olyan, hogy mondjuk kiütöd a kezéből a kést, és utána indulatból nekiállsz szurkálni.


Vagy ha ököllel támad és te kivéded az ütést, visszaütsz. Ez még rendben van. De ezután nem mehetsz neki és nem kezdheted el öklözni, mert akkor már te támadsz, azaz téged vesznek elő.


Tehát nem úgy van, hogy megvárod, míg végre valaki beléd köt és végre verekedhetsz egy jót. Ha valaki provokálni kezd, megüt esetleg, és te "na végre bunyó van" alapon jól összevered, betöröd az orrát, eltöröd pár bordáját stb. akkor téged vesznek elő.


Összefoglalva: védekezésből lehet erőszakot alkalmazni, de csak a támadás arányának megfelelően és csak addig, amíg a támadás tart. Ha ezután a támadó nem támad többet, te sem támadhatsz. Indulatból, bosszúgól stb. nem kezdheted el ütni-verni, mert onnantól már te vagy a támadója :D


Elég bonyolult ez, és igazából életszerűtlen is, de tényleg ezeket mérlegelik ám! Úgyhogy nagyon vigyázz ezzel a verekedős dologgal.


Újabb törvényekben azt, ha valaki a saját telkedben/házadban támad, kicsit kezdték enyhíteni. Azaz a támadó felelőssége a saját élete, ha más magánterületére tolakszik be. De itt sem arról van szó, hogy látod, hogy egy kisfiú bemászik a kerítésen, és lopja a cseresznyédet, erre te egy szamurájkarddal levágod a fejét. Ez tényleg nem Amerika. Ilyen esetekben is mérlegelik, hogy mennyire védekeztél arányosan stb., úgyhogy vigyázni kell ezekkel.

2014. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jah és azt elfelejtettem írni, hogy az arányos védekezés azt jelenti, hogy te a "harc" során nem okozhatsz önvédelemből sem nagyobb sérülést, mint amit a támadó neked okoz.


Pl. ha mész az utcán és beléd köt, megüt valaki, és az arcodon egy kék púp keletkezik, erre ha te önvédelemből visszaütsz, neki csak hasonló sérülést okozhatsz. Ha szilánkosra törik az orra, akkor téged vesznek elő (mert ő 8 napon belüli sérülést okozott, te viszont 8 napon túl gyógyuló sérülést okoztál neki).


Úgyhogy én a helyedben nem nagyon igyekeznék olyan helyzeteket keresni, ahol bunyózhatsz egyet, a bökődet is felejtsd el szerintem. Ha nagy sebesülések keletkeznek és rendőrségi ügy lesz belőle, akkor nagyon nézik, hogy tényleg csak arányosan és önvédelemből okoztál-e testi kárt az ellenfeledben. Ha kiderül, hogy nagyobb kárt okoztál benne és a támadás után te visszatámadtál stb., akkor ugyanúgy fognak rád tekinteni, mint támadóra és hiába mondod, hogy ő kezdte, mert nem ez a szempont.

2014. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
és ha például 2 en rám támadnak egyszerre akkor használhatok bicskát? és pl ha az eggyiket kiütöm és mittudom én kitörik 3 foga eltörik az orra a haverja meg engem üt le úgy , hogy elájulok de semmi más bajom nem lesz és elmennek?
2014. jún. 5. 19:00
 8/15 anonim ***** válasza:

1:

Rosszul tudod. Az arányosság elve már megszűnt! Ha egy nálad kétszer erősebb ember támad rád puszta kézzel, akkor machetével is széjjelvághatod, ha az van nálad.

Olvass:

[link]


Ha éjszaka VAGY többen VAGY fegyverrel VAGY felfegyverkezve támadnak rád, akkor a törvény szerint akár meg is ölheted a támadót.


3:

"Hö, ez nem az USA." Ja, vagy Szlovákia, Ausztria. Igen, mindhárom országban le lehet lőni a betörőt. Ausztriában, az USA-ban és Szlovákiában is. Ja és fegyvert is tarthatsz ilyen célra.


4:

Általános dolog: Ha megtámadnak és megvédted magad, sosem szabad hívni a rendőrséget. A rendőrség csak még nagyobb ellensége az önvédekezőnek Magyarországon, mint a bűnöző. Le kell lépni és soha nem szólni senkinek.


5-6:

Ajjajj. A hatályos jogszabályokkal te sem vagy egészen tisztában.

[link]


Kérdező:

A bicska szar önvédelemre. Ezek miatt:

1. Közel kell kerülni a támadóhoz. Olyan közelre, amilyen távolságból ő is tud ütni vagy szúrni.

2. Könnyen megölheted vele, súlyos sérülést okozhatsz. Túl könnyen. Ez más országban nem lenne baj, de itt az.

3. A késnek borzalmas a stophatása. Egy csomó olyan eset van, hogy valakit megszúrnak halálosan, de csak órák múlva hal meg, vérzik el. Mit érsz vele, ha leszúrod a támadót, de mielőtt összeesik még jól összever, kinyír téged is?


Gázsprayt vagy gázpisztolyt ajánlok. Ezek miatt:

1. Olyan távolságból is lehet őket használni, ahonnan a támadó nem tud veled mit kezdeni. 1-3 méterről bőven alkalmazhatóak (a spray inkább 1-2), amilyen messziről a támadó nem tud visszaütni, szúrni.

2. Nem okoznak maradandó sérülést. A támadó megvakul fél órára, köhögni kezd, ég az arca, fuldoklik. De pár óra múlva már semmi baja.

3. Van stophatása, a vakság formájában. Gondolj bele milyen egyszerűvé válik a menekülés, ha ideiglenesen megvakítod a támadót. Nem fog látni semmit. Megvakul. Király!

2014. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de én szeretek verekedni , 1 vs 1 be nem használnék bicskát , de ha többen jönnek igen , és épp azt mondom , hogy azt várom mindíg hogy kössenek belém , én jó embernek tartom magam nem fogok bántani senkit ok nélkül , de ha rám támadnak nincs kegyelem szeretem a közelharcot a gázspray a lányoknak való vagy azoknak akik máshogy nem tudnák megvédeni magukat . szerintem szép dolog ha 2 férfi megmérkőzik egymással tisztességesen akkor én sem használnék semmien szúró vágó fujó akármilyen eszközt .. de ha többen jönnek akkor is a közel harc mellet maradok csak bicskaval , meg kiakar mindíg maganal hordani egy sprayt vagy gázpisztolyt, amúgy örülök a válaszodnak utolsó , köszönöm , akkor most már gond nélkül meg merem védeni magam :P
2014. jún. 5. 22:36
 10/15 anonim ***** válasza:

"meg kiakar mindíg maganal hordani egy sprayt vagy gázpisztolyt"

Egy gázspray sokkal kisebb, mint egy bicska. És sokkal könnyebb is.

Itt látsz egymás mellett pisztolyokat, bicskát és gázsprayt.

[link]


"kiakar mindíg maganal hordani ...gázpisztolyt"

Magyarországon 50 ezer viselési engedély van kiadva gázpisztolyra és valószínűleg még ugyanegyszer ennyi fegyver van, amit engedély kiváltása nélkül hordanak. Kb. 100 ezer embernek nem gond hogy mindig legyen nála egy pisztoly.


Legalább akkor annyit tegyél meg hogy a bicska mellé gázsprayt is hordasz. Most komolyan, szerinted árthat az neked? Nőnek néznek a végén miatta, vagy mi?

2014. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!