Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miert lehet az,...

Szerintetek miert lehet az, hogy nem tudom megvalositani onmagam, mindenbe belekezdek, aztan felbehagyom es betegesen aggodok amiatt, hogy mindez hogy tunik masok szemeben?

Figyelt kérdés
Ha valamit csinalok, vagy eltervezem, hogy csinalom, akkor azt mindig gondolatban ossze kell vetnem azzal, hogy mas szemeben az milyennek tunik. Es nem birok egyrol a kettore lepni. Probaltam kulfoldon tanulni, de valamiert allandoan csak arra tudtam gondolni, milyen jol ereznem magam otthon, nem tetszett, hazamentem. Otthon jol ereztem magam ugyan az utobbi idoben, de amit jelenleg csinalok, annak semmi ertelme. Van lehetosegem arra, hogy egy nagyon szinvonalas kulfoldi egyetemen tanuljak, es valamiert nem merem ezt a lepest megtenni, pedig karrier szempontjabol ez lenne a legcelszerubb. Valahogy nem erdekel a tanulas (egyebkent jo agyam van), mert inkabb baratkozni akarok, meg vegre szerelmes akarok lenni. Semmi masra nem birok koncentralni, ugy erzem, ezek nelkul ugysincs ertelme semmi masnak, semmifele szakmai-tanulmanyi sikernek. Ha kepes lennek aggodas nelkul, depressziomentesen elni, es intenziven energiat fektetni dolgokba, akkor biztosan sokra vihetnem, ezt bizonyitjak a kozepiskolai tanulmanyi eredmenyeim, versenyek, stb. De egy ideje nem tudok energiahoz jutni, mert semmi mast nem erzek, csak gyaszt, hogy nincs baratnom es nem vagyok szerelmes. Sokkal jobban foglalkoztat az, hogy bepotoljak kimaradt(nak velt) dolgokat, bulizzak, baratkozzak, kocsmazzak, ilyenek. Mintha nem lennek hajlando felnoni, vagy csak kamaszkori elmenyeket akarnek bepotolni. Akarhogy is, ugy erzem, evekkel le vagyok maradva, es ez a tanulasi lehetoseg azt hiszem, nem fog visszaterni. Kulfoldon tanulhatnam azt, ami erdekel, itthon viszont vegre van egy jo barati tarsasagom. Felek itthagyni az itthoni kornyezetet a bizonytalan, baratsagtalan kulfold javara. Nem tudom, mit tegyek, es mar hosszu ideje kinzom magam ezzel. Rossz dontest rossz dontesre halmoztam es halmozok, mert allandoan valami mast akarok, mint ami van. Lehet, hogy csak illuziokat kergetek? Mit tanacsoltok?
2014. jún. 30. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
"Szerintetek miert lehet az, hogy nem tudom megvalositani onmagam?" Mert mindenbe belekezdesz, és félbehagyod, aztán betegesen aggódsz amiatt, hogy mindez, hogy tűnik mások szemében. Megválaszoltad a saját kérdésedet igazából. Teljesen mind1, hogy mit fogsz csinálni, ha nem vagy kitartó nem fogod sokra vinni. Azt írtad, hogy neked az emberi kapcsolatok a legfontosabbak jelenleg, akkor miért nem akarsz belföldön tanulni? Azért itt is elég sok lehetőség van.
2014. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az én érdeklődésem inkább a bölcsészet irányába tartozik, és nem hiszem, hogy ebből itthon nagy karriert kovácsolhatnék.
2014. júl. 3. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!