Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Le tudom győzni a gátlásosságo...

Le tudom győzni a gátlásosságot: Vagy mondjak le a terveimről?

Figyelt kérdés

8 éves koromtól szerepeltem színházban gyerekszínészként. Több darabban is volt szöveges szerepem, szólóénekem stb. tehát nem csak statiszta voltam. Nagyon szerettem csinálni, sokak szerint tehetségem is volt hozzá, de 11 évesen abba kellett hagynom anyám hülyesége miatt, mert összeveszett valami fejessel a színházban és makacsságból nem engedett engem több színdarabban fellépni.

Most 22 éves vagyok, anyagi okok miatt eddig nem tanulhattam tovább, dolgoznom kell, de mindenképp szeretnék majd tanulni valamit. Már régóta nézegetem, milyen lehetőségeim lennének, és tök véletlenül találtam egy elég szimpatikus drámasulit, ami eszembe juttatta, mennyire szerettem ezt csinálni gyerekkoromban. Elhatároztam, hogy ha lesz lehetőségem, megpróbálkozom a felvételivel, és el is kezdtem már gyakorolni. A szövegeket könnyen megjegyzem, és amikor egyedül gyakorolok, tök jól megy, de amint valaki másnak kell előadnom (legjobb barátnőmnek próbáltam), zavarba jövök, gátlásossá válok, és nem merek, nem tudok kibontakozni. Ezt le lehet valahogy küzdeni, vagy mondjak le a színészkedésről?


2014. jún. 30. 22:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha ennyire szeretnéd gyerekkorod óta, meg kéne próbálnod! Le lehet küzdeni a gátlásokat, szorongásokat, sok gyakorlat erről is szól a drámapedagógiában. "de amint valaki másnak kell előadnom" - nem tudom pontosan miért, de 1-2 embernek és főleg közeli hozzátartozónak nehezebb előadni, mint idegen nézőseregnek:) Túl személyes a közönség, talán azért.
2014. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!