Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gyűlölitek a cigányokat?...

Miért gyűlölitek a cigányokat? Ezért mindig megszakad a szívem, tényleg. (bőven lent) 12/L

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak a cigányok közt rosszak, de jók is könyörgöm. Magyarok is ILYENEK!Vannak köztük jók, s rosszak. Azt, hogy nem találkoztatok még egy jóval, tisztességessel, tiszta, becsületes cigánnyal, nehéz elhinni. Ha meg igaz, hogy nem találkoztál ilyennel, akkor sem kell elítélni MERT VAN! Itt vagyok én. Tizenkét éves vagyok és CIGÁNY. Nem vagyok fekete, a magyarokkal nagyon jóba vagyok. Néha elszégyellem, ha megkérdezik magyar vagyok-e?(Rajtam semmi cigány jel nem látszik!!!!!!) De bevallom, és akkor azt mondják Húha nem találkoztam még ilyen cigány származásúval mint te. Ez jól esik. Nem csak cigányok közt, magyarok közt is VAN rossz. A rossz romákról ne vegyetek tudomást. Mindig menjetek a jó úton, testvéreim. Kövessétek álmaitok, dolgozzatok és tanuljatok! (Csak írtam bátorítólag) Néhány cigány kicsit furán beszél, ezért is utálnak minket. Na és akkor mi van, ha egy kicsit furán beszél, és barna bőrű meg kendő van a fején? Nem baj. Ne a külsőt, a belsőt keresd. A szépség múlandó. A jóságot keresd minden cigányban, SŐT, minden emberbe. Válaszoljatok már nekem: Attól, még hogy a cigányok közt van rossz, miért kell az összeset elítélni? A magyarok közt tán nincs? Az írásomon, se a külsőmön nem látszik az, hogy cigány vagyok.(Mert drága márkás ruhákat viselek, nem rongyokat. Nem dicsekvésből. De édesanyám becsületre tanított. Ugyanis ő egy faluban nőtt fel, több mint kb. 9 testvérel.Mégis, hova jutott? Van munkája, drága ruhái ,fodrász stb.. Mégsincs elszállva magától. Senkin nem látszik a családomból, hogy cigány.Csak apámon mert ő szereti a cigány zenét hangosan hallgatni.Szóval.. Ennek ellenére anyám KITŰNŐ tanuló volt. Mindegy is, ezt csak megjegyeztem.)

#utálat #fajgyűlölés stb
2014. júl. 4. 11:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Azért utálják a cigányokat mindenhol, nem csak Magyarországon, mert legtöbbjük lusta, semmire kellő, vagy akár bűnöző is. Az a szomorú igazság, hogy minden századik cigány rendes, a többi nem, a magyaroknál pedig fordítva. Érdekes módon a nagyon sok börtönben a cigányok vannak többségben, a cigányok lopnak, ők törnek be idős emberekhez és veszik el a nyugdíjukat és verik agyon őket és még sorolhatnám. Nem azt mondom, hogy a magyarok szentek és csak jó emberek vannak köztük, de amíg ilyen feltűnően sok a rossz cigány, addig az ilyen becsületesek isszák meg a levét a dolognak, mint például te is.
2014. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
Igen, a magyarok közt is vannak ilyenek, csak azt kell megnézni, hogy 10 magyarból hány ilyen, és 10 cigányból hány? Na?
2014. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
40%
Kedves Lány! Megkönnyeztem az írásodat. Maradj mindig ilyen tisztaszívű, előítélet mentes, azt kívánom! Tanulj szorgalmasan és és legyél jó. Csak magunkat tudjuk alakítani, és ezáltal lesz jobb a világ.
2014. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%

A kivétel mindig erősíti a szabályt. Csoporttársam az egyetemen is cigány volt, de már a második diplomáját csinálta.

De tudod ahol én élek, nem ez a megszokott. Egy tópartra vezető utcában lakunk. Ordítozva mennek végig az utcán, a saját gyerekükkel úgy beszélnek, ahogy ember a másikkal nem szokott. Nem egyszer hallottam segélykor, hogy: "Ne ríjjá, nem azért csináltalak, hogy ne tudjak meginni egy sört." Mondta és jól megrázta babakocsistól a 1,5 éves gyerekét. Akik itt laknak csak ilyenkor nyáron fürdenek, putriban laknak, télen nincs fűtés, a gyerekek dunyhában alszanak. Nagyon büdösek, bogarasak és hihetetlenül csúnyán beszélnek. Belekötnek akárkibe aki az utcán csak elsétál.

Légy büszke magadra, nem azért mert cigány vagy, hanem mert jó tanuló, rendes lány vagy. Én nem ítélkezem senki felett, nincs jogom hozzá. De amit én látok, tapasztalok nap mint nap, attól a gyomrom is kifordul. Nem láttam még embert így viselkedni, ahogy ők viselkednek.

2014. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 évig éltem vidéken, nagyon sok cigány volt ott/vett körül. Bántottak sokszor érzelmileg. De volt hogy követtek, és féltem tőlük. Nem gyűlölöm őket. De nem szeretem ha közelembe vannak, eleget kaptam tőlük.
2014. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, kislány, látod, ezért áll úgy a társadalom a cigányokhoz, ahogy. Mert kiemeled, hogy te cigány létedre tisztességes vagy. Mert anyád cigány létedre kitűnő volt. Ezek becsülendő dolgok, legyél is mindig tisztességes és jó tanuló. De tudod, pont ez van, hogy ez a KÜLÖNLEGES. Ezt kell kiemelni, érted?


"Azt, hogy nem találkoztatok még egy jóval, tisztességessel, tiszta, becsületes cigánnyal, nehéz elhinni." De, találkoztam. Kettővel is. Egész életemben... Ez a baj. Hogy így emlékszem rájuk. Mert a sok közül csak kettő volt. Egyikük az osztálytársam volt, ráadásul fiú, mindig háromszor annyit tanult, mint mi, pont az előítéletek miatt. Nagyon jó eredménnyel végezte az egyetemet. Persze, vannak "jó" (ez hülye szó) cigányok. Pont ez a baj, hogy ezt így ki kell emelni, hogy VANNAK jók is.


Jó, hogy nagy az igazságérzeted, maradjon így! Tanulj, élj tisztességesen, becsületesen, és mutasd meg nekünk, előítéletekkel küzdő vén rókáknak, hogy tévedünk.

2014. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
56%

Ismerek szerencsére olyan cigány hölgyet, aki nagyon szimpatikus nekem, becsületes és érdekes egyéniség. Egyetemet is végzett, bár ha nem végzett volna, az is mindegy lenne szerintem. A szülei elhagyták gyerekkorában, elég nehéz sorsa volt.


Sok magyar ember van szerintem is, aki becstelen és igen, az egész világon így van ez, vannak becsületes és becstelen emberek.


Való igaz az is, hogy gyűlölködni nem jó.


Egyébként én is szeretem a cigányzenét. :-)

2014. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
Én két normálisat ismerek, meg megszámlálhatatlanul sok nagyképű, lopós, hazudozós cigányt. Sajnos ti, a normálisok vannak kisebbségben. Azt mondod ne utáljam a cigányokat, na de minket már háromszor raboltak ki, és tudod ebben mennyi magyar volt? Egy sem... mind cigány, és még nekik állt feljebb, leálltak balhézni mikor rajtakaptuk őket. Ráadásul a többségük utálja a magyarokat, csak kihasználja és az adónkból él. Most őszintén, miért is szeressem azokat akik meglopnak és akik miatt nem merek sötétedés után az utcára kimenni?
2014. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem volt cigány csoporttársam egyetemen (pedig kettőre is jártam), és életemben kétszer voltam halálfélelemben. Egyszer egy banda támadott meg, egyszer meg egy srác hajított utánam kést. Mindegyik cigány volt. EGY normális cigány családot ismerek, a nagyobbik fiúval közös pénzügyi üzleteim is voltak (nem vágott át), az anyja pedig a fodrászom. Nem vagyok előítéletes, de a hozzászólásom első fele sokatmondó
2014. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szó cigány gyűlöletről. Nem a cigányokat nem szeretik az emberek, hanem azt az életvitelt amit folytatnak, valamint az Ő életvitelük által ránk nehezedő terheket.

Nem bőrszínnel, vagy etnikai hovatartozással van a baj, hanem azzal a semmitmondó életvitellel amit folytatnak.


Nyilván nem csak ők élnek így, viszont amíg 100-ból 90 így él, a mi oldalunkon 100-ból 10.

Épp úgy megvetjük a semmirekellő ingyenélő csürhe népséget akkor is ha a bőre fehér.

Ha ezt mégse verjük nagydobra az azért van, mert a fehér ugye nem kisebbség, és nem kap semmilyen állami segítséget. Legalábbis a kapott összeg nagyságrendekkel kisebb, mint kisebbségi társaiké.


Nem szeretek azért dolgozni, hogy a fele fizetésemet levonják, és annak nagy részéből a cigány családokat finanszírozzák.


Itt csak és kizárólag az egyenlőtlen bánásmóddal van baj. Ez

2014. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!