Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti másképp cselekedtetek...

Ti másképp cselekedtetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Szombaton Budapest belvárosában jártam venni pár apróságot, amit máshol nem találtam. Hazafelé jövet a Blaha és az Uránia között leállított egy pasas. Azt állította, hogy hallássérült és szájról olvas. Segítséget akart kérni, de kicsit csapongott a "sztoriban", állítólag elloptak tőle valamit, és küldözgették összevissza, rendőrség, önkormányzat. Egy térkép volt nála, meg valami kis fehér kütyü (nem tudom, mi volt). Állítólag neki azok a cuccok, amit elloptak, kellettek közlekedéshez, vidékinek adta ki magát. Elmondása szerint hétfőre kapott időpontot ügyintézni, és arra lyukadt ki, hogy megőrzésre odaadna valamit, amiért hétfőn eljönne. Nos, egy térképpel tanácstalanul szaladgáló embernek segít az ember útbaigazítást adni, de... Mikor közöltem, hogy én ebben nem tudok segíteni, én idegennek nem őrzök meg semmit, a rendőrségen kívül meg más nem jutott eszembe, aki segíthetne ilyen ügyben, megsértődött, szitkozódni kezdett, hogy nem akarok segíteni, elfordult tőlem az út felé, én csendben mondtam valamit értetlenségemben, ezt egyből meghallotta háttal állva is.
2014. júl. 7. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sosem állnék le ilyen emberekkel beszélgetni.

Ugyanis ha annyira rossz a hallása, hogy már csak szájról tud olvasni, akkor nem is vezethet. Tudom, mert nekem ezért nincs jogosítványom. Ha nem hall szinte semmit, akkor veszélyes vezetnie, hiszen akkor nem hallja meg a szirénát, a dudát , semmit. Valami link alak lehetett, aki be akart valamivel csapni.

Örülj, hogy ennyivel megúsztad. Lehetett volna rosszabb is.

2014. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Ugyanis ha annyira rossz a hallása, hogy már csak szájról tud olvasni, akkor nem is vezethet."


Siketek, illetve hallássérültek vezethetnek. Törvényileg is. Jobb ha újra leteszed a jogsit, mert akkor átejtettek téged is :)

2014. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Én általában ilyen emberekkel le sem állok, nem igazán bízom bennük, itt a példa, ki tudja, mit tervezett. Szerintem mindenki így tett volna.
2014. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindketten gyalogosan voltunk.
2014. júl. 7. 11:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Soha, senki idegennek a szarját nem venném át. Még barátét se, qrvára nem szeretnék senki gyanús ügyleteibe belekeveredni, tegye be valamelyik pályaudvaron a csomagmegőrzőbe, vagy miért ne vihetné magával, ha nem 10 kilós a kütyü?
2014. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A normálisabban viselkedő sérült társainknak részvétem, akiket az ilyenek lejáratnak, akár ténylegesen hallássérült (bár ebben kételkedem), akár csak annak adta ki magát. Jó, akkor nem én voltam a szemét.
2014. júl. 7. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:
a sztori biztos kamu Volt. Adott Volna valamit aztán azt mondta volna hogy nem vigyáztál rá és fizess neki. Ez nem biztos
2014. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem volna, hogy mi a neve. Jelnyelven. Ugyanis minimális szinten tudok jelelni. Ha eljeleli a nevét, akkor próbálok segíteni neki, de semmit nem vettem volna át tőle. Ha nem jelel, akkor hangtalanul kezdtem volna beszélni, csak a számat mozgatva, ha tud szájról olvasni, akkor értenie kell.
2014. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt akarta, hogy odaadja azt a fehér kütyüt (ami gondolom valami értéktelen szar lehetett) megőrzésre, de azért te is adj neki valamit cserébe és hétfőn visszacserélitek. Aztán mégsem jön érte.

Én pont így cselekedtem volna, csak amikor elkezdett szitkozódni akkor elküldtem volna a ká anyjába is.

2014. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!