Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek nem szeretik az...

Az emberek nem szeretik az aprópénzt?

Figyelt kérdés

Pedig ugyanolyan pénz,ugyanannyi az értéke is,mint a papírnak.

Boltban hallok időnként embereket cirkuszolni a visszakapott apró miatt,meg a pénztárosra is szeretik zúdítani azt a halmot,ami már húzza a zsebet,emiatt viszont a sorban hátrébb állók zúdulnak fel.

Tudom,húzza a zsebet,de aki komolyan leáll emiatt harcolni,az miből indul ki?


2014. júl. 12. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem harcolok senkivel. De egy idő után nem tudom az aprótól bepattintani a pénztárcámat, tehát evidens, hogy olyankor azzal fizetek, amíg el nem fogy.
2014. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Láttam egy cirkuszt,ahol a vevő csapkodta az aprót a pénztáros elé,hogy neki az nem kell,pedig a pénztáros mondta,hogy nem tud nagyobb címletet adni,elfogyott.
2014. júl. 12. 00:23
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Defektes emberek mindig voltak, vannak és lesznek, függetlenül az aprópénztől. Ez gondolom az élő fába is belekötött volna, ha az került volna az útjába :D
2014. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Utálni utálom az aprót, mert egy nyűg, de nem kötekszem miatta.
2014. júl. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

- mert nem tudod bezárni miatta a pénztárcád

- mert a pénztáros nem fogadja el (ha odaállítok egy kilónyival)

- mert annyira magasak az árak hogy értelmetlen a fémpénz. Ha megpróbálsz azzal fizetni, annyira sok kell belőle, hogy a pénztáros nem fogadja el.

2014. júl. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön élek, van egy dobozkám és az 50 centeseknél kisebb címleteket oda rakom. Időnként átforgatom a zsebeimet, a táskámba beszórt aprót, asztalon hagyott pénzt összegyűjtöm, amikor tele van elmegyek a bankban és beváltom.

Én se szeretek velük vacakolni, de nem durran el az agyam ha valaki aprót ad vagy azzal fizet előttem.


Azért legyen bennünk ennyi civilizáltság, hogy ilyesmiken nem akadunk fent. Olyan kis dolgokon tudnak emberek fennakadni, problémázni.

2014. júl. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tévedsz abban, hogy ugyanolyan az értéke. Nézd meg, ripsz-ropsz bevonták az 1,2 Ft-ost, vagy a filléreket.


Aztán a papírpénznek egyébként is nagyobb az értéke (külföldi valutából nem váltanak be itthon csörgős pénzt).


Szerintem egyébként a pénztáros örül az aprónak:) Én apunak szoktam odaadni, aki elkv-zza az aprómat a kv-automatában a cégénél. De amúgy én is csak kevés aprót hordok, mert kártyával fizetek mindig, ha meg pl. fagyit veszek egy árustól, arra van nálam némi készpénz (papír).


Tényleg húzza a zsebet, és nem is túl elegáns sok aprót magadnál hordani. Ezt ismerjük el. Azzal fizetni sem túl elegáns pl. egy étteremben, nem?:)


Én pl. 5 Ft-ost már nem kérek vissza soha, mert megőrülök tőlük:))

2014. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
még egy infó, Amcsiban az egycentest nem fogadják el az automaták, mert annyira értéktelen:) Van egycentes, adnak vissza pénztárnál, de később nem tudsz vele fizetni:D
2014. júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én egy dobozban gyűjtöm, egy kevés mindíg van nálam hogy azért fogyjon is belőle, aztán ha túl sok összegyűlik le szoktam vinni a postára beváltani, ott még örülnek is neki...
2014. júl. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen gépekbe jó csak, amik mondjuk 50ft ossal működnek, de amúgy túl sok van mindig az embernél.
2014. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!