Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másnál is felgyorsult az idő...

Másnál is felgyorsult az idő a gyerekkorához képest?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 3 hete van nyári szünetem (egyetem), azóta itthon vagyok. Nem járok el túl sok helyre, legtöbbször csak biciklizek, barátokkal is általában ezt csinálom. Ezen kívül még nyelvet tanulok magamtól. Mást nem nagyon csinálok, csak filmezek, meg néha játszok. Barátnőm nincs, nem is volt még igazából soha. Régen, középiskolában még hosszúnak tűntek a napok, mióta egyetemre járok és viszonylag kevés óra van, amire be kell járni és hosszú vizsgaidőszakok vannak, azóta nagyon felgyorsult az idő, legalábbis ahogy érzem. Nagyon gyorsan elment az elmúlt 2 év, ha belegondolok, pedig nem történt velem túl sok minden. Később, ha dolgozni fogok 8-9 órákat, akkor megint lassabban fog menni az idő?

2014. júl. 13. 18:08
 1/6 yuda ***** válasza:

Az idő az egy fura dolog.

Visszamenőleg, -és ez független hány éves vagy: 15, vagy 75, - mindig úgy érzi az ember, hogy egy szempillantás elrepült.

Adott helyzetben, ha unatkozol, akkor lassúnak érzed, vagy ha vársz valaminek a beteljesülésére, akkor főleg túl lassú.

2014. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fel, az elmúlt 6 év elrepült, mintha nem is lett volna. Sebaj, nem mintha sajnálnám.
2014. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 2-3 évben érzem, hogy egyre csak gyorsul, egyre jobban sajnos. 20/F
2014. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így érzem, egyre jobban.

Gyerekkoromban csak akkor tűnt gyorsnak az idő múlása ha barátokkal voltam és szórakoztam, játszottam.

Most meg akkor is olyan hamar elmegy a nap ha "nem csinálok semmit", unatkozom.

2014. júl. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor fogod hatványozottan érezni, hogy hogy repül az idő, ha gyermekeid lesznek és csak azt veszed észre, hogy hú már jár, hú már beszél, hú már óvodás, hú már kezdi a sulit, hú már pályaválasztás, hú már fősuli. Ez elrepül két pillanat alatt...
2014. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen. 25éves vagyok és mióta egyetemre járok nekem is nagyon gyorsan telik. Az általános iskolát imádtam, a nyár minden percét kiélveztem, középiskolába pedig egy tanév rohadt hosszúnak tűnt. Mióta egyetemista vagyok, azóta kb csak vizsgaidőszakokba számolok, mert mihelyt vége az egyik vizsgaidőszaknak, azon kapom magam hogy itt a másik... A huszas évek repülnek nekem nagyon gyorsan, ami aggasztó hogy az elmúlt 5 évemet semmilyen tartalommal nem töltöttem meg.... gyakorlatilag az egyetemen kívül semmi hasznosat nem tettem, plusz kevés boldog pillanatom volt.

A munkával kapcs: dolgoztam egyetem mellett, gyorsan ment ott is az idő, a középiskolai évekhez nem tudom hasonlítani, hamar elment egy munkanap, ott meg csak azt észleltem, hogy már megint fizetés :D

2014. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!