Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetesen néha felgyorsult...

15 hetesen néha felgyorsult pulzus normális?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni,hogy mitől lehet. Második babámat várom és a napokban már többször tapasztaltam ezt. Jön egy ilyen furcsa érzés az alhasamba,mint amikor izgul az ember lánya az első randi előtt,majd elkezdem érezni,hogy hevesebben dobog a szívem. Nem csinálok semmit,most is pihenek,nem fordultam meg,nem helyezkedtem át. Tapasztaltatok ti is hasonlót?
2014. jún. 20. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg enyhébb pánikroham? Nekem is terhesség alatt jött ki..de elmúlt.
2014. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség elején már rögtön ezzel indult,hogy megemelkedettt a pulzusszámom.Azóta is előfordul,h magasabb. Olyan 100-110 között mozog néha. Dokinak mindenképpen említsd meg,de nem igazán foglalkoznak vele,ha különösebb gondot nem okoz.A hormonok lesz a válasz rá.
2014. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen. Ha még csináltam is valamit,akkor utána le kellett dőlnöm pihenni,pl reggel fogmosás után,vagy a reggelizésben is mintha kifáradtam volna. Mikor mentem a védőnőhöz,a kb 500 m sétától volt hogy 130 volt a pulzusom. Nem lett gond belőle,nekem annyit mondtak,otthon néha mérjem meg,de ha tartósan nincs 110 felett,akkor jó.
2014. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen a 16. héten. Csak nálam esténként jelentkezett ez. Védőnő már kineziológushoz akart küldeni, mert hogy ezek szorongásos dolgok és ahogy ő fogalmazott "nem akar depressziós anyukát szülés után"..........no komment.

Orvosomnak elmondtam, azt mondta, normális jelenség, a terhesség alatt sok kismamánál előfordul. Magától elmúlt! Nem voltam kineziológusnál vagy pszichológusnál. 2 hét alatt elmúlt.

2014. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és még annyit, hogy írt fel azért az orvos valamilyen gyógyszert, ha megint előjönne, de nem jött :) azóta max előfordul hogy néha kicsit magasabb a pulzusom, védőnő persze megint lelki dolgokra fogja......de nem erről van szó.
2014. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást :) azóta nem fordult elő. Azt tudom,hogy terhesség alatt nő a pulzusszám,de nekem azon felül volt gyors. Tényleg olyan,mint amikor baromira izgulsz,vagy ideges leszel. Én sem hiszem,hogy lelki oka lenne,főleg mert teljesen semleges helyzetekben jelentkezik. Érdekes lehet az a védőnő :) szülés után sajnos átmegy egy érzelmi hullámvasúton az ember,én pl az első 2 hetet végigbőgtem. Egyébként meg jófej,ő nem akar depressziós kismamát? Szerintem meg senki nem akar bedepizni,főleg kismamaként...
2014. jún. 21. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:
hát igen, elég érdekes......magasabb nekem is kicsivel a pulzusom, azt is lelki dolgokra akarja fogni...ilyen mindent tudó....de nem foglalkozok vele, inkább hallgatok az orvosomra, benne bízom meg. Mondom nekem is ugyan ez volt, mint nálad és magától elmúlt. csak nálam esténként jelentkezett. De azért nyugodtan említsd meg az orvosodnak. Nálam nagyon kellemetlen volt, hirtelen jelentkezett, erős szívdobogásérzet, mintha izgulnék, ideges lennék.....nálam valóban elmúlt, de orvosnak én is mondtam, az a biztos ha tud róla. Plusz csináltak Ekg-t, labort, nem találtak semmit se. De jobb, hogy kivizsgáltattam magam.
2014. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!