Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én egy erdélyi lány vagyok és...

Én egy erdélyi lány vagyok és úgy érzem nem szeretnék itt élni. Ha vannak itt Erdélyből, ti hogy érzitek. Itt képzelitek el a jövőt Romániában? Többi lent.

Figyelt kérdés
Budapestre megyek érettségi után, mivel a bátyám is ott van,szerencsére tud munkában is segíteni és sok kedves embert ismerek ott.Úgy érzem itt a magyarságunk miatt nem úgy állnak hozzánk, több helyen ért már emiatt megkülönböztetés...Sajnos egy Román többségű városban is lakunk így csak kisebbség vagyunk az egykor magyar többségű városunkban.:(
2014. júl. 14. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Innen Magyarországról meg Nyugat-Európába mennek az emberek tömegesen. De meg lehet próbálni. Ha szereted a nagyvárosi életet, akkor miért ne? Én személy szerint nem szívesen hagynám el a szép hegyvidékes helyeket egy koszos nagyvárosért, de magadnak kell mérlegelned, hogy neked mi a jó, mert az mindenkinek más. Arra készülj, hogy Budapesten nem kevés bunkóval fogsz találkozni.
2014. júl. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Én szerintem nagyon szépen beszéltek jóó hallgatni, szeretem a székelyeket,amúgy merre laksz?? :))
2014. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is erdélyi vagyok és körülbelül én is így gondolom. Engem nem csak a magyarság dolog foglalkoztat,szinte minden várost utálok romániában,és a falunkban nem érzem annyira a saját lehetőségeimet. Másképp pedig románia egy sülyedő hajó. Amúgy te merre laksz az országban? Ha gondolod privátban is leírhatod.
2014. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is külföldön képzelem el a jövőt, vagyis nem Magyarországon hanem nyugaton. De csak azért mert úgy érzem így többet tudok tenni Székelyföldért, válalkozni akarok és ahhoz pénz fog kelleni :).
2014. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szatmárnémetiben lakok. :)


Én akikkel beszélek a legtöbben nem szeretnek itt.Gyönyörű Erdély,de ez mégis csak Románia.Nagyon ritkán járok a Kárpátokon túl,nem is érdekel igazán az a rész, számomra többet mond Budapest vagy a Balaton.Érdemes megnézni milyen ronda városok vannak az eredeti román területeken...Craiova,Bukarest,Braila,Pitesti stb...Egyiket sem lehet egy erdélyi várossal említeni.


Köszönöm a válaszokat,remélem tudunk tenni külföldről is Erdélyért,hogy jobb legyen.

2014. júl. 17. 23:23
 6/11 Singham ***** válasza:
50%

,,itt a magyarságunk miatt nem úgy állnak hozzánk, több helyen ért már emiatt megkülönböztetés". Ha emiatt akarsz eljönni felejtsd el Magyarországot. Szorozd be az eddigi megkülönböztetésedet legalább százzal, és megkapod milyen a helyzet itt.

Hidd el, rosszabb a helyzet itt, mint Romániában. Ott jobban tudsz magyar lenni, itt meg már sokszor a különböző meccseken agresszívabban lépnek fel a magyar zászló ellen, mint nálatok.

Ráadásul, ha Románia süllyedő hajó, nincs jövő és ezért akarod elhagyni, akkor Magyarországot felejtsd el!

Már sokszor egyetemi meg főiskolai végzettséggel nem mész semmire (nem ,,büfé" szakokról beszélek).

Ha mindenképpen elakarod hagyni Erdélyt, akkor valamelyik nyugati országba menj.

Most antimagyarnak tűnhettek, de hidd el, itt még rosszabb a helyzet, már pár év és harmadik világbeli országnak fog számítani Magyarország.

2014. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is Magyarországon szeretnék tovább tanulni és dolgozni...
2015. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

"Én is Magyarországon szeretnék tovább tanulni és dolgozni..."

Ebből is látszik, hogy fogalmatok sincs, milyen itt élni. Idealizáljátok ezt az országot. Csak aztán nehogy csalódás legyen a vége. A magyarországi magyarok jelentős része nem ok nélkül szeretne külföldön tovább tanulni és dolgozni. Pl. sógornőm jeles természettudományi főiskolai diplomájával, felsőfokú német nyelvvizsgájával keresett 90 ezer Ft-ot. Azt is csak Budapesten. Ausztriában viszont 800 ezret, miközben az árak ugyanezek, sőt sok minden még olcsóbb.

2015. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Kedves 8 kommentelő! Gondolom jártál Erdélybe és tisztába vagy mit jelent kisebbségbe élni nap mint nap
2015. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Bukarest, Ploiesti, Pitesti miért nem jó? Ha ott nem tudtok megélni, akkor sehol.
2015. szept. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!