Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyzetemben,...

Mit tennétek a helyzetemben, milyen továbbtanulási lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tanulmányaim abbahagytam sajnos.

Jelenleg 1 kisiskolás gyerkőcöm van, és szeretnék továbbtanulni. A munkaügyiben azt mondták: érettségi, vagy felnőttoktatásban okj-s szakma.

Igen ám, de nem tudom melyikkel "járnék jobban" hosszú távon. 24 betöltöttem, a lányom felügyeletét valahogyan megoldanám (bár segítségem nincs) és anyagilag is kötve vagyok, havi max 10-15e-tudnék a tanulásra fordítani. Szeretnék tanácsot kérni lépésről-lépésre ki mit ajánl, akár tapasztalatokat is.



2014. márc. 10. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mindenképp leérettségiznék első körben (ugye, jól értettem, és ezt nem tetted meg?), mert anélkül ma már nem tudsz létezni a normális munkaerőpiacon (csúnyán mondva anélkül egy tanulatlan suttyónak bélyegeznek első körben), és utána végeznék el valamilyen OKJ-t, vagy mennék egyetemre levelezőre.
2014. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
így van, először érettségi esti/levelező oktatásban, aztán pedig valamilyen szakma! hajrá!
2014. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor elsôdlegesen az érettségi lesz :)

Érettségivel kapcsolatbam:

Ha leérettségizem, akkor utána 2 szakmám is lehet? Akár okj kepzesben? Elôször egy bolti vagy ruházati eladó (mert erre kereslet mindig van) majd fodrászat.

Az érettségitôl kicsit félek, bár nagyon jó tanuló voltam, de annak már 7-8 éve és idegennyelvet sose tanultam. Tehát a kérdésem lényege nagyon nehéz lesz ennyi idô után a 8 osztályis tudásommal felkészülni rá? Köszi a bíztatást! :)

2014. márc. 11. 06:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz nehéz, mivel szépen apránként történik.

A fodrásszal lehet többet érnél, ha van hozzá kézügyességed, és mondjuk jó helyen laksz, azaz tudnál nyitni magadnak egy kis fodrászatot, mint vállalkozó.

2014. márc. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ajajajaj. második válaszoló vagyok, én fodrász voltam, diákként versenyt nyertem, tehát nem vagyok béna, budapesten forgalmas helyen nyitottam üzletet, aztán úgy becsődöltem, hogy most is fizetem az adósságot. mindent bevetettem, ez biztos. szóval NE.
2014. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát akkor nekivágok.

A bolti eladó szakmát mindenképpen szeretném letenni, elvégre boltok mindig lesznek.

A fodrászat az álmom, kitanulni mindenképp szeretném, ha nem is nyitnék vállalkozást.

2014. márc. 11. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is válaszoltam már neked nemrég, most megint megtenném, ha nem haragszol. Szóval, mindkét kinézett szakmától óva intenélek. Igen, egyrészt persze mindig lesznek boltok - ahová a sima érettségivel rendelkező, képesítés nélküli "mindegy csak munkám legyen" tömegeket fogják felvenni főképpen. A fodrászat pedig sok munka éhbérért. A barátom egyik rokona fodrász 70 valahány ezret kap kézhez. Én ahogy látom, te tenni akarsz a jobbért, szerintem simán képes lennél elindulni egy úton, és képezni magad ezeknél sokkal "nívósabb" irányban is.
2014. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!