Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tiszteletlenség a temetőben...

Tiszteletlenség a temetőben leülni egy sírra?

Figyelt kérdés

Van a közelben egy régi temető. Van egy templom is mellette, heti egyszer van mise, de a temető elég elhanyagoltnak tűnik. Ráférne egy gyomlálás és fűnyírás. Kicsi temető, hatalmas fákkal, jó árnyákos, mostanában hogyha gondolkozni szeretnék vagy csak egy kis nyugalomra vágyom, akkor ott szoktam sétálgatni. Viszont pad nincsen, semmi ahová le lehetne telepedni kicsit.

Szerintetek tiszteletlenség leülni egy sírra?


2014. júl. 20. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az.
2014. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igen szerintem az
2014. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Ha a saját elhunyt családtagjaid sírjára ülsz, az okés, max. a családod szól érte.

De vadidegenek sírjára ráülni nem illik.

Ülj le a földre a fűbe.

2014. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha én látnám hogy valami ismeretlen a rokonom sírján üldögél, úgy rúgnám ott fejbe, hogy utána a taknyán csússzon végig.
2014. júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, anno mi is kijártunk haverral temetőbe "elmélkedni". Nagyszülei még éltek, de akkorra már megcsináltatták a sírt, szóval akkor még üres volt, azon ültünk.

De idegenek sírjára ülni tényleg pofátlanság. Mondjuk szerintem meg rokonéra is az, mert azért már tiszteljük meg annyira, hogy nem ülőhelyként használjuk a végső nyughelyét..

2014. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem sem lenne túl etikus leülni, ezért is kérdeztem meg, hogy csak szerintem nem okés :) De akkor ok, maradok a sétánál.
2014. júl. 20. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Vigyél egy pokrócot és terítsd le a földre, az ellen senki nem emelhet kifogást.
2014. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem jár arra senki nyugodtan leülhetsz csak vigyázz rád ne dőljön, ott már úgy is csak csontok vannak vagy annyi se,
2014. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!