Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalok nem tisztelik az...

A fiatalok nem tisztelik az időseket. Ezen már senki se lepődik meg, de mi az, hogy a saját korosztályukat is teljesen lenézik?!

Figyelt kérdés

Testvéremmel ma jöttünk haza suliból, mint mindig, és éppen szálltunk fel a buszra, amikor egy velünk EGYIDŐS! (mindketten 16 évesek vagyunk) egyszerűen elölről lökött egyet a tesómon, amikor álltunk a buszlépcsőn.

Ez nem tűnhet annyira nagy dolognak, de a tesóm csak könyökmankókkal tud menni és egyáltalán nem áll stabilan a lábain (főleg nem a lépcsőn). Szóval löktek rajta egy nagyot elölről, amitől összeesett volna, ha nem fogom meg hátulról. Így is beletelt kb. 2 percbe mire rendeztük magunkat és ezalatt az egész busz úgy nézett ránk, mint akik még nem láttak fehér embereket.

Próbáltunk helyet keresni ami nem volt addigra mert mi voltunk szinte az utolsók akik felszálltak. Megálltunk egy kisebb csapat mellett, akik elfoglaltak nyolc helyet, de voltak ÖTEN! A maradék három ülésen szépen elrendezték a táskájukat/kabátjukat. Megkérdeztem őket, hogy szabaddá tudnának-e tenni egy helyet tesómnak. Elfordultak tőlünk és annyira affektáltan kinevettek minket, hogy még mindig hallom a fejemben.

A busz elindult, mi álltunk, miközben hallgattuk, ahogy ők mellettünk HANGOSAN kibeszélték a tesómat és minden hülyeséget összehordtak, meg undorító, megalázó jelzőkkel illeték.

Most nem azért, de tudom, ilyenek a mai fiatalok én is fiatal vagyok, de ez akkor is szánalmas. Valakiről ilyen mocskos hangnemben hamis dolgokat állítani a közvetlen jelenlétében! A tesóm egyáltalán nem hülye ahogy ők gondolták. Az osztály legjobb tanulója, értelmes és kedves, ráadásul még a külseje alapján se lehet megítélni. Igen, nehezen tud menni és néha segítségre van szüksége, de ezt leszámítva semmiben se különbözik egy 16 éves fiútól.

Miért ilyenek a mai fiatalok? Bunkók az idősekkel, bunkók a korosztályukkal meg a szüleikkel. Lassan már nem lehet kilépni az utcára anélkül, hogy valaki beszólna...



2013. dec. 10. 18:30
 1/4 II.Dartheon ***** válasza:

teljesen egyetértek veled, ide jutott a világ...

mondjuk azért beszóltam vonla nekik h mit képzelnek.. bár nem hiszem hogy verekedős kedvedben lettél volna...

na mindegy :)

és amúgy a kérdésedre válaszolva.. senki nem tanítja azt meg h milyen toleránsnak lenni, meg... az alap dolgokra, amit a SZÜLŐKNEK kéne.... csak miket olvasok itt?

"anyám egy részeges, aki ver minket" meg: "apám ver"

meg "anyám kizár a házunból mikor jön a pasija"


Csodálkozol? mondjuk ezek a fentiek normális gyerekek :)

De ennek ellenére a szülői minta az általad említett kötsögöknél ragadós..

2013. dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Bizony, bizony szörnyűek ezek a mai fiatalok, de te meg a tesód...

Kifogtál két (!) azaz két (!) csoportnyi fiatalt és te már is általánosítasz és károgsz, mint egy vén banya, csak gratulálni tudok. Nem minden fiatal ilyen és lehet, hogy a tesódat is csak véletlenül lökte meg az a srác a buszon. Sajnálom, hogy ma nektek rossz napotok volt, de a tömegközlekedésen a legtöbb ember bunkó és a rosszabbik énjét veszi elő, és ez nem csak a fiatalokra igaz.

16L

2013. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem jutott a világ sehova

már Arisztotelész is arra panaszkodott milyen neveletlen és tiszteletlen az ifjúság

2013. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát mit mondjak? :) nálunk is vannak ilyenek, speciel engem egyszer annyira meglöktek előre, hogy ha pár pillanatig még lökdösődnek, akkor fix, hogy az ideg becsípődik a mellkasomba, és az nem kis fájdalommal jár....ilyenekre nem gondolnak, hogy a másiknak milyen rossz lehet valami, de ez emberfüggő és nem kor :) és igaz az is, hogy a neveléstől is függ...

16/l

2013. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!