Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 15 évesek még gyereknek...

A 15 évesek még gyereknek számítanak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 22:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen és ez nem kortól függ. Tehát van aki 18-20 évesen megkomolyodik és felnőtté válik, van, aki még 30 évesen sem.

No, ez nem azt jelenti, hogy egy 13-15 éves gyerek felnőtt lesz, de nem kor függvénye.

( Amikor ezt meghallják a 13-15 éves gyerekek általában jön a szöveg, hogy: én érettebb vagyok a koromnál, ezért felnőtt vagyok / felnőtt dolgokat csinálok, pl.: cigi, hajnalig tartó bulizás, ivás, szex. )

2014. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
szinte minden kamasz azt hiszi, hogy érettebb s társinál
2014. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nagyon ember függő ez a dolog. Ha általánosítani kellene, azt mondanám, inkább gyerek egy 15 éves. Viszont ebben a korban már gyakran találkozik az ember tényleg "felnőttes", érett gondolkodású sráccokal/lányokkal.

A felnőttség is elég szubjektív dolog. Szerintem az a felnőtt, aki megérti/átéli az anyagi felelősség, a munka terhét. A törvény szerint 18 éves kor felett felnőtt vagy. Mások a saját véleményük alapján húzzák meg a felnőttség határát.


A legrosszabb azt hallani, amikor legyen szó akár nagykorú, akár fiatalkorú személyről, a cigizés, az ivás, a bulizás alapján döntik el, felnőtt -e valaki. Ennek szerintem semmi köze a dologhoz. Én tinédzser koromban ittam, dohányoztam, buliztam, mégsem éreztem magam felnőttnek, nem kötöttem ehhez ezeket a tevékenységeket, és azt vettem észre, a kortársaim többsége sem így gondolkodott. Persze találkoztam gyökerekkel, akik szerint a megivott alkohol mennyisége, és a farokméregetés dönti el, ki felnőtt, és ki nem, de ez a közhiedelemmel ellentétben ritka a tinédzserek között. Sosem rúgtam be azért, mert az felnőttes.

2014. júl. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Jogilag már fiatalkorúnak számít (14 éves kortól).
2014. júl. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem, biológiailag serdülő, jogilag fiatalkorú.
2014. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!