Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt boldog ember? Hogyha...

Van itt boldog ember? Hogyha az vagy, kérlek megosztanád velünk a titkod?

Figyelt kérdés

Részletesen elmagyaráznád nekünk hogy miért vagy boldog?

[Pár közhelyes példa]:

- A mentalitásod miatt?

- Az életfilozófiád miatt?

- Mid van anyagilag amitől boldog vagy?

- Lelkileg milyen ingerek érnek az életedben amitől boldog vagy?

- Hiszel valamiben?

- Jó barátok?

- Szereted azt a helyet ahol laksz?

- Aktív vagy és sok programban veszel részt a barátaiddal?

- Kreatív vagy és mindig kitalálsz magadnak valami szórakoztatót?

- Van célod?

- Az optimizmusod miatt? Mi a titka az optimizmusodnak?

- Szexuálisan ki vagy elégítve?

- Sok dicséret?

- Meg vagy elégedve a testeddel?

- Jó munkahely?

- Szerető családod van?

- Azért vagy boldog mert megtaláltad életed párját?(Feleséged,férjed, gyerekeid vannak)?

- Elérted azt amire mindig is vágytál?


Természetesen az itt felsorolt példáktól függetlenül is adhattok válaszokat.


Arra kérlek titeket hogy legyetek nagyon részletesek, átgondoltan és őszintén definiáljátok azt hogy mitől vagytok boldogok.


Készítsetek részletes használati útmutatást nekünk a boldogsághoz.



2014. júl. 24. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden napot azzal zárok, hogy örülök annak, amim van, amit elértem, és annak, ami aznap történt. Mert MINDENNÉL van rosszabb.
2014. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Eszerint élem az életem: Azért vagyok boldog ember, mertn nem kérdezek olyat amire jobb ha nem tudom a választ.!
2014. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt nézd amid nincs, hanem azt amid van.


Segits másokon!


Én boldognak érzem magam.

2014. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia:)) Én inkább vidám embernek mondanám magam,mintsem boldognak,de azért válaszolok,ha nem gond :)


-mentalitás: alapból vidám természetem van,szinte már-már késztetést érzek arra hogy ezt átadjam a környezetemnek is.


-életfilozófia: az életet élni kell és ki kell hozni belőle a lehető legjobbat! Nem lehet folyton a szomorú dolgok miatt borúsan látni a világot. Örülni kell az apró dolgoknak is és hálásnak lenni értük.


-anyagiak: Mivel még gimnazista vagyok,így a szüleimmel élek. Nagyon hálás vagyok nekik h mindent megadnak nekem,amit csak tudnak. Még az alapvető dolgokat is megbecsülöm (pl.víz,mosógép,villany,internet stb.),mert ezek is jócskán megkönnyítik az életünket.


-lelkiek: Hát,ami azt illeti sok pozitív visszajelzést kapok illetve sikerült elsajátítanom a "ha megdobnak kővel,dobj vissza kenyérrel" -elvet. Ez nagyon sokat segített,illetve az is,hogy sikerült megszeretnem önmagam.


-Hiszek-e vmiben?--> Igen. Hiszek Istenben és a vallásban. Rengeteg dolgon segített már át a hitem.


-Barátok: Ami azt illeti könnyen ismerkedem,szinte ez a lételemem,imádom az új társaságokat,új barátokat. De persze vannak "régi" barátaim is. Nagyon szeretem őket és nekem ők tényleg jóban-rosszban barátok és persze fordítva is. Tudják,milyen idióta tudok lenni néha (gyakran xd ),de támogatnak mindenben és nem hagyják h szomorkodjak.


-lakhely: Nem,nem igazán szeretem. Nem túl jó környék és a sulitól ill. buszmegállótól is messze van. De már megszoktam és próbálom a jó oldalát nézni.


Aktív vagyok-e: enyhe kifejezés xd most nyáron is rengeteg programban vettem/veszek részt és suliidőben is. Szeretem a pörgős életet,bár néha kicsit fárasztó. Amúgy most nyáron is rengeteg baráttal gazdagodtam,hála a programoknak,de persze egy-egy "csak úgy" fagyizás is belefér(t) a barátokkal:)


kreativitás: Nem ismerem azt a szót h unalom. Mindig van vmi,amit épp csinálok,ha meg nincs,akkor 2 perc és lesz xd

Sok hobbim van és igyekszem minél több időt rájuk fordítani.


-célok: Vannak. Több is:) Igazából mindig kitűzök magam elé egy célt és a reggeli tea mellett leírom egy lapra h mit szeretnék ma tenni annak elérése érdekében.


-optimizmus: Hát,igazából történtek velem rossz dolgok és depis is lettem miattuk 11-12 évesen. Nem akarok újra abba az állapotba kerülni. Nemrég találtam egy ilyet: [link]


-szexualitás: jelenleg nincs barátom,de épp nem is érzem úgy h hiányozna az életemből.


-dicséretek: Sok dicséretet kapok,viszont sok utálóm is van. Megosztó személyiségnek tartanak. Engem különösebben nem zavar... Egyébként külső és belső tulajdonságaimat is meg szokták dicsérni illetve szakmai dicséreteket is kapok.


test: viszonylag meg. Jól érzem magam a bőrömben és elfogadtam magam( egy régi baleset nyomai nagyon meglátszanak a vállaimon ). Nem vagyok kövér,de nem is vagyok pálcika. Szeretem magam és ez (mások szerint ) meg is látszik rajtam.


-munkahely: feljebb már említettem,még suliba járok. Igaz,nem abba,amelyikbe szerettem volna és nem is arra a szakra,de próbálom kihozni belőle a legtöbbet.


-szerető család: Na,ez nincs meg.Szüleim külföldön,alig beszélünk,én itthon mamámmal,aki eléggé elviselhetetlen (van okom ezt mondani) Apukám régen már-már terrorizálta (lelkileg-testileg) a családot,gyerekkorom sem olt túl szép (nem csak emiatt),anyum sem törődött velem túl sokat. De már mindegy,egészséges,vidám ember lett belőlem,a múlton meg nem rágódok,mert fölösleges.


-elértem-e azt,amire vágytam: még nem értem el a "fő célt",de jó úton haladok afelé:))

2014. júl. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én boldog ember vagyok.

Az emberek azt mondják érezni azt,hogy rendben vagyok önmagammal. Igen, elégedett vagyok magammal az életemmel.Őszinte vagyok önmagammal és azt élem aki vagyok, nem akarok más vagy több lenni.

Úgy élek, hogy minden kapcsolatom, minden ügyem-dolgom mindég rendben van. Ha holnap meghalnék semmi rendezetlen ne maradjon utánam.Tudok különbséget tenni a fontos és a jelentéktelen dolgok között, nem rágódom semmiségeken,a fontos dolgokat megoldom,lerendezem,az életnehézséget elfogadom,vagy megküzdök velük helyzettől függően. A napjaimnak-éveimnek-életemnek célja, értelme,tartalma van.

Szeretem az életet,az embereket és önmagamat.Béke van a szívemben.

Amit az egyik válaszoló írt hálás vagyok mindenért ami vagyok,amim van és nem sóhajtozok azután ami nincs.

Jól érzem magamat a bőrömben és önmagammal. Aki külvilágfüggő az boldogtalan lesz szerintem, mert nem önmagától,hanem másoktól teszi függővé a boldogságát. A céljaimért megküzdöttem,és elértem mindazt amire vágytam. Az elégedettség,a lelki béke,és a szívem derűje az ami boldoggá tesz.Minden embernek van valami szenvedélye. Az enyém az, hogy mindég mindenből a lehető legjobbat hozzam ki.Ez így van kicsiben a hétköznapi élet apró-cseprő dolgaiban és így van nagyban.Kaptam egy életet és ebből az adott lehetőségek,keretek között a lehető legjobbat igyekszem kihozni,és belőlem a legjobbat adni.

2014. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Eld minden napodat ugy, mintha az utolso lenne, mert egyszer tenyleg az lesz...
2014. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Végre egy érdekes kérdés :)


- A mentalitásod miatt?

Régen sokat stresszeltem minden, de most már nem. Ez sokakat idegesít, hogy nem látják rajtam a feszültséget, aggodalmat. Azért, mert nincs is, csak azt engedem be ami ad, ami elvesz azt nem.


- Az életfilozófiád miatt?

Ez a lényeg azt hiszem. Hiszem, hogy minden egy, nem létezik idő, nincs jelen vagy múlt, nincs ez a laptop amin írok, nincs ágy vagy cola. Minden egy és oszthatatlan része, úgy ahogy minden élőlény is. Minden okkal történik, rajtunk múlik, hogy döntünk, milyen utat választunk. Látom milyen csodálatos a Mindenség vagy Egy és tudom nincs, miért félni. Ezt nem nagyon tudom megfogalmazni, amikor megtapasztalod ezt először, akkor minden változik. Hogy mindennek oka van, nincs véletlen.


- Mid van anyagilag amitől boldog vagy?

Nem vagyok gazdag vagy ilyesmi, de nem kell aggódnom, hogy holnap mit fogok enni, vagy nincs bűntudatom ha megveszek egy drágább dolgot. Márkás ruháim nincsenek pl. inkább egyfajta nyugodtságot ad a pénz, hogy nem kell vele foglalkozni.


- Lelkileg milyen ingerek érnek az életedben amitől boldog vagy?

Zene, művészet, filmek, mások kedvessége. Amikor egy idegennel összemosolygunk valamin. Amikor olyan emberrel akivel egy szót sem beszéltem soha és kb. tuti, hogy többet nem találkozunk, azzal van egy ilyen...te is tudod, én is tudom, csodálatos érzés. Talán szeretetnek nevezném, egy tiszta, önfeledt, érdek nélküli dolog. Vagy amikor meglátod valaki igazi természetét.



- Hiszel valamiben?

Igen, amolyan zen buddhista vagyok. De ezt nem tartom vallásnak.


- Jó barátok?

Van, egy, de nem másokhoz viszonyítva, mások miatt vagyok boldog.



- Szereted azt a helyet ahol laksz?

Az országot és a várost is imádom :) , imádom a kis hidat amin nap mint nap átmegyek, a hosszú kivilágított utcákat este, azt a furi zebrát ahol a kresz tábla aljában lámpa van. Nem Magyarországon élek, bocsi az esetleges magyartalan mondatokért :)


- Aktív vagy és sok programban veszel részt a barátaiddal?

Mindig kérdezik mit csinálok és sokszor nem tudok válaszolni, csak szoktam mondani, hogy Roll like a Rolling Stone. Introvertált vagyok, a belső életet tartom fontosnak, érzelmi síkon kiteljesedni. Szinte sehová sem járok el.


- Kreatív vagy és mindig kitalálsz magadnak valami szórakoztatót?

Soha nem unatkozom :) sőt az alvással spórolok, hogy legyen időm másra. Azért is vagyok még fent most is :D


- Van célod?

Több is.


- Az optimizmusod miatt? Mi a titka az optimizmusodnak?

Nem szabad félni semmitől sem, ha valami rossz történik akkor az van. Ha nem tudok valami ellen tenni, nem aggódok miatta, ha tudok tenni, megteszem amit lehet. Ha sem elég, akkor nem volt elég, ez van.



- Szexuálisan ki vagy elégítve?

Most nincs párom, szóval azt hiszem nem. De az utolsó kapcsolatom jóóóó nagy csalódás volt, most másban keresem a kiteljesedést.


- Sok dicséret?

Nem adok mások véleményére, sem negatív sem pozitív értelemben. Nem másokhoz képest, mások véleményén mérem magam.


- Meg vagy elégedve a testeddel?

Amennyire lehet igen, de úgysem számít a test. Csak használom, majd kapok másikat. Nem vagyok egészségb****, nem sportolok, dohányzok, néha iszom. A test csak eszköze a boldogságnak, nem célja.



- Jó munkahely?

Nem akarok itt megöregedni, de most kb. lesz****, nulla felelősség, bemegyek, nem aggódok semmin, hazajövök. Nem érdekel, csak a pénz miatt van. Legyen hol laknom, legyen mit ennem, de ennyi.


- Szerető családod van?

Ez nehéz, mert nagyon LMTQ ember vagyok, elfogadnak és azt hiszem szeretnek is. De ez sem olyan dolog, ami foglalkoztatna. Lehet szeretni vagy utálni, olyan vagyok amilyen. Én vagyok a pisztácia fagyi, vagy ízlek vagy nem, de nem leszek mások kedvéért eperfagyi. Több rokon van akik a másságom miatt, nem beszélnek velem vagy én velük nem. Nem érdekelnek azok sem.


- Azért vagy boldog mert megtaláltad életed párját?(Feleséged,férjed, gyerekeid vannak)?

Single vagyok, erre nem akarok bővebben kitérni. Az a lényeg, hogy egyedül vagyok, de ismerem a számomra legcsodálatosabb embert.


- Elérted azt amire mindig is vágytál?

Olyasmit értem el, találtam amit nem is kerestem, amiről nem tudtam, hogy létezik. Sok mindent akartam és most is sok mindent akarok, de olyasmit kaptam, aminél nincs nagyobb dolog. Nevezhetjük megvilágosodásnak is.

2014. júl. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tök jó a kérdés! ;)

Nem tartod magad boldognak?


Egyrészt hippi vagyok (nem divatból, és nem, nem vagyok goa, nem drogozok,csak a világszemléletem egyezik, meg még pár apróság)

tehát optimista vagyok, mindennap úgy kelek fel, hogy látom a jó dolgokat.Olyan dolgok ezek, amik senki másnak nem számítanak, és nekem is fura, de már ezek annyira a szívemhez nőttek:reggel arra kelek fel hogy a szomszéd a kapualjban telefonon ortályozva tárgyalja ki a szerelmi életét,a munkások pedig klasszikusokat énekelnek az épülő ház tetején.Szóval reggel már röhögőgörccsel ébredek.Megjegyzem egész éjjel ment a zene, ami nekem létfeltétel.Kimegyek az udvarra, és azt látom, hogy 6 macska rohan elém, akiknek be nem áll a szája.Ezek a dolgok annyira megnyugtatóak tudnak lenni.

Igen, szerető családom van, nem vagyunk sokan, de ez pont így jó.Gyakran vagyok egyedül, és ilyenkor gyakorolhatok táncot, amit csak úgy magamban csinálok és ami a legfontosabb:sokat éneklek.És kísérem magam gitáron.Nagyon király érzés,amikor senki nem néz rád ferde szemmel.Szerintem próbáld ki.

A sulim:most épp nincs tanítás,de ott vannak a haverjaim, akikkel egész nyáron bandázunk.



És mi az én nikotin tapaszom és függőségem? #zene

Ez mindenen átsegít,egyszerűen bepörget, lenyugtat, megsegít, erőt ad, késztetést hogy megtegyél valamit, reményt.Mindent meghallgatok a mainstream rágógumi pop-on keresztül a dupstepig (csak a nyálgépeket utálom,és ami nem tetszik) de a legnagyobb favoritom Slim Shady.(Eminem)Ő egy külön zenei műfajnak számít, nem hip-hop, nem rap, Eminem.És imádom még Tupac, Run D.M.C, stb.


A boldog élet kulcsa, hogy te boldognak lásd! Lakhatsz lakókocsiban, borzalmas körülmények között, ha te élvezed, más véleménye nem számít!

2014. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A mentalitásod miatt?

Végülis igen, mondhatom, h a mentalitásom miatt. Bár nagyon szoktak hullámozni az érzelmeim, könnyen esem depresszióba, de nem ok nélkül. Melankólikus, és flegmatikus tipus vagyok inkább. :) Ezért ha elmúlik a rosszedvem, élem a saját életem, a magam útját járva.


Az életfilozófiád miatt?

Igen. Törekszem arra, hogy segitsek másokon, beszélgetéssel is akár. Kellemes nyugodt atmoszférát varázsoljak a helyre ahol vagyok, azok köré, akik körülöttem vannak. Plusz mindig optimistán állok hozzá mindenhez.


Mid van anyagilag amitől boldog vagy?

Mindenem. Most nem részletezném, de mindenem megvan, ami az anyagiakat illeti.


Lelkileg milyen ingerek érnek az életedben amitől boldog vagy?

Kellemes emberek közelsége.


Hiszel valamiben?

Istenben. Vagy ha nem is isten a neve, abban, aki reményt ad, és aki átsegit ezen az életen.


Jó barátok?

Alig vannak. De pár közülük nagyon kedves.


Szereted azt a helyet ahol laksz?

Nem kimondottan. Néha nagy a tömeg. Alig találok csendes utcát. Sok a rablás, verekedés, lövöldözés. Régen nagyon szerettem, mert szabadnak éreztem magam benne.


Aktív vagy és sok programban veszel részt a barátaiddal?

Nem nagyon. :(


Kreatív vagy és mindig kitalálsz magadnak valami szórakoztatót?

Igen. :) Nem érzem magam jól, ha nem csinálhatok valamit...


Van célod?

A célom az álmaim. :) Hogy végre vefejezzem az egyetemet, és hogy minden vágyam teljesüljön.

2014. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, és továbbra is én vagyok...


Az optimizmusod miatt? Mi a titka az optimizmusodnak?

Az optimizmusom titka maga az optimizmusom. XD


Szexuálisan ki vagy elégítve?

Igen.


Sok dicséret?

Jöhetne még több is. De nagyon sokat számit. Vizsgánál pl. egy jobb osztályzat után szinte örömmel vágok bele a köv. tárgy tanulásába.


Meg vagy elégedve a testeddel?

kb. :)


Jó munkahely?

Tanuló vagyok.


Szerető családod van?

Volt egy szerető családom, csak az szétesett, jópár évvel ezelőtt... Most nem érezem a családi közösség hangulatát.


Azért vagy boldog mert megtaláltad életed párját?(Feleséged,férjed, gyerekeid vannak)?

Nem tudom, h kinek mondhatom...


Elérted azt amire mindig is vágytál?

Néhány dolgot igen, de még van amit el kell érnem... :)

2014. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!