Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van a "szelfiknek"?

Mi értelme van a "szelfiknek"?

Figyelt kérdés

selfie=önmagunk fényképezése általában telefon első kamerájával


Mire jó? Miért lett divat?

Eléggé idegesítő amikor megyek az utcán, vagy bárhol vagyok, még az okmányirodában is hallom, ahogy fényképezik magukat. Persze ezek a képek elég ocsmányak, nincs rendesen beállítva, szerkesztve/nem az utólagos szerkesztést értem ezalatt/.

Ezt miért csinálják?


2014. júl. 26. 09:22
 1/8 anonim válasza:
Hát, ezen tedd túl magad:( Nézd meg - főleg - melyik korosztály csinálja. Rettentő gyerekes, de ez van. Én igazából azt nem értem, hogy ezeknek tényleg nincs egy rokon, barátnő a közelben, aki megcsinálná azt a fényképet? Főleg, hogy a mosdóba mindig párosával járnak:)
2014. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Azért van amikor hasznos is tud lenni. Teszem azt van valami új dolog rajtad. Például egy kalap, és csak gyorsan akarsz magadról egy képet készíteni, amit elküldesz egy barátodnak, hogy nézze meg, hogy milyen. :D És nem akarsz azzal vesződni, hogy mást megkérj. Erre például jó. :)


Szerintem ez még mindig jobb, mintha a tükörben fényképezik magukat az emberek. Talán emiatt is lett kitalálva, meg azért, hogy ne kelljen száz fotót ellőni vaktában úgy, hogy nem látják magukat. Ezek a fotók nem arra mennek, hogy tökéletesek legyenek, művésziek. Egyszerűen csak aki készíti magáról, az nézzen ki jól, illetve a háttér maga.


14/L

2014. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, hogy ha meg akarsz gyorsan mutatni valamit valakinek, az elfogadható. De hogy napi több tíz, esetleg több száz képet csinálni magadról, csak úgy, és ezeket ki is tenni valahova, az már beteges. Főleg, ha fiúk csinálják ugyan ezt.


Ja és

14/F

2014. júl. 26. 10:02
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Értelme, az nem sok van. Egy bugyuta divat, amit a bugyuta tizenévesek, na, meg huszonévesek követnek. Majd lecseng és jön valami újabb marhaság.
2014. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ez ugyanaz, mint amit régen csináltak, hogy fotózz már le a Bazilika előtt.:) Nem? Csak most magukat fotózzák!
2014. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, az nem ugyan az, hogy egy szép helyen, látványosságnál fotóztatod le magad, mert szeretnél emléket.
2014. júl. 26. 10:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig lehet akár egyenértékű is vele.

Van olyan ismerősöm aki ha csinál egy fotósorozatot mondjuk nyaraláson ahogy valami neves helyen áll. Majd minden egyes képet felrak, max annyi a különbség, hogy két tincse máshogy áll.

Felőlem csinálják, ha nekik ez okoz öröm, engem nem zavar.

2014. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már van ilyen betegség is...
2014. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!