Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismersz német embereket?...

Ismersz német embereket? (főleg fiatalokat) Ők hogyan gondolnak vissza a második világháborúra?

Figyelt kérdés
2014. júl. 31. 12:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogyan vélekednek róla, hogyan emlékeznek meg (ha egyáltalán megemlékeznek) stb stb.. Tehát a hozzáállásukra vagyok kíváncsi.
2014. júl. 31. 12:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a legfiatalabb német ember, aki visszaemlékszik a II. világháborúra (vannak ködös emlékei róla), az kb. 70-75 éves ??!
2014. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel Németországban élek, sok németet ismerek :)

Elítélik a nácik tetteit, a mai németség nem olyan, mint Mo-on egyesek, hogy visszasírják hortit.

Én láttam a német középiskolás gyerekek arcát, amikor Dachauban szembesültek azzal, mit tett az országuk...

Én is szégyelltem magam, hogy az ország ahonnan jövök részt vett ebben, el tudom képzelni ők mit éreznek.

Minden iskolában kint vannak a plakátok a nácik bűneiről, sőt közintézményben is láttam már.

Úgy állnak hozzá ahogy kell, az ország legsötétebb korszaka volt, nem hagyjuk, hogy megint megtörténjen és a mai német értékek igazi értékek :)

A múltat nem kell tagadni, nem szabad ferdíteni (most lehet ezerrel tagadni a Holokausztot meg zsidózni igen, jobberek éljétek ki az összes frusztrációtokat), ez volt, megtörtént. Együtt kell élni a múlttal, hogy a borzalmak ne ismétlődhessenek meg.

2014. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!