Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért használnak az emberek...

Miért használnak az emberek kegyes hazúgságokat? . Ez is hazúgság. Miért nem mondanak egyszerüen igent vagy nemet. Miért kell kell hamis illúziókat kelteni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy elkerüljék a konfliktust, mert vannak bizonyos típusú emberek, akikhez nem lehet őszintének lenni.

Vannak bizonyos helyzetek, kényszer együttlétek, mint pl. egy munkahely, ahol nem mindig szerencsés valakinek a szemébe mondani, hogy "Nem bírom a képed".

2014. júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiiii ***** válasza:
Mondjuk inkább kegyetlen hazugságokat? Gondolkozz.
2014. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aki alkalmazza a kegyes hazúgságokat, az hazúg ember igaz? Ö nem tekinthetö öszintének.Ugy gondolom akik közel állnak hozzám azok konkrét válaszokat érdemelnek, még ha megharagszanak is.
2014. júl. 7. 08:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kegyes hazugságokat pont nem a hozzánk közel álló embereknek szokás mondani, legalábbis én így teszek és ezt is kapom. Általában ferdíteni, szépíteni szoktam a dolgokon, nem szoktam nyersen fogalmazni, ha ez hazugság, akkor hazug ember vagyok.
2014. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kegyes hazugságot például akkor is használják, amikor egy embernek már csak napjai vannak hátra, és azzal éltetik még, hogy meg fog gyógyulni. Mert most gondolj bele, elmondod neki, hogy egy-két nap múlva halott lesz, akkor hogyan fogja érezni magát? Szörnyű érzés így leélni azt a maradék időt. Bár lehet, hogy néha jobb.


Vagy például egy kis gyereknek meghalnak a szülei. Nagyon kicsi, és nem úgy mondod el neki, hogy meghaltak a szülei. Hanem inkább úgy, hogy Apu és Anyu elmentek, és nem jönnek most. Aztán egy idő múlva pontosítod, mikor már készen van rá.

2014. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Számomra egyértelmű, hogy aki közel áll hozzám, annak nem hazudok, de a kérdésedből nem derült ki, hogy Te kikre gondolsz. Amit az egyik hozzászóló a betegséggel kapcsolatban írt, az pedig nagyon igaz, sajnos vannak szituk, amikor nem lehetsz teljesen őszinte. Ha a ködösítés és a kíméletesség hazugság, akkor csak hazug emberek élnek ezen a bolygón.
2014. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én csak általánosan vetettem fel a kérdést.Szerintem egy olyan ember akit szeretünk, ahoz mindig öszintének kell lennünk, ködösítés nélkül.Csak igy várhatjuk el, hogy velünk szemben öszinte legyen valaki.Mert jobb megtudni ma a frankót egy szerettedtöl, mint holnap egy idegentöl vagy olyantól akit egyáltalán nem szeretsz.
2014. júl. 7. 10:08
 8/11 anonim ***** válasza:

De pontosan mire gondolsz?

Milyen szituációra?

2014. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első voltam és 6. Még annyit hozzátennék, hogy olyan esetek is vannak, amikor jobb, ha megtartja az ember magának a véleményét. pl. arra gondolok, hogy van olyan "kedves" családtagom, aki kérés nélkül is megmondja a véleményét, ergo lefikázza azokat a dolgaimat, amiket én szeretek. Ha rászólok, akkor az a válasz, hogy ő csak őszinte volt. De én meg őszintén kérdezem, hogy ki kérdezte? Attól, hogy valami neki nem tetszik ,ami nekem, az még nem jelenti azt, hogy az nem is jó és miért kell a másik kedvét elvenni, sárba taposni? Szóval ilyen téren köszönöm, nem kérek az őszinteségből.
2014. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Mikor egy lány úgy pattint le egy srácot,hogy "figyelj nagyon kedves srác vagy, de most nem?"

Vagy mikor az anyuka aztmondja van húsvéti nyuszi? Vagy mikor veszel egy új cipőt és mondják,hogy jó?


Ezek is mind hazugságok de jobban hangik mint az igazság.

2014. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!