Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy ember nyilvános helyen...

Ha egy ember nyilvános helyen elhányja magát, mit teszel? Vagy szerinted mi lenne a leghelyesebb teendő?

Figyelt kérdés

Kérdésemet egy hölgy ihlette aki elhányta magát a boltban.Olyan megalázó helyzetbe került,nyilván kellemetlen lehetett,senki nem akart segíteni.


Szerinted mi a teendő ilyenkor?Hagyni vagy segíteni,de hogyan?



Egyébként nő mögöttem állt a sorban,és én már elsétáltam a helyszínről,majd a bolt elején vártam a barátaimat,így hát pont tisztán láttam az eseményt.Sajnos engem is eléggé megviselt,egyszerre sajnáltam és undorodtam a látványtól.Persze közben igyekeztem nem oda nézni.


A válaszok után,elmondom én hogyan cselekedtem,de annyit elárulok hogy segítettem.



2014. aug. 1. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Én olyan vagyok,ha látszik rajta,h nem egy alkoholista rossz arcú nő,hanem jól szituált,mindenképpen segítenék.


Már csak azért is,mert az jutna az eszembe,hogy esetleg terhes,én ugyanis terhesen eléggé hányós voltam,rajtuk pedig főképp segíteni kéne.De persze más baja is lehet...

2014. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Attol függ.

Ha látnám rajta hogy részeg vagy valami más drog hatása alatt van akkor ott hagynám.Saját magának köszönheti.


De ha beteg lenne akkor segitenék neki.

2014. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ezen már gondolkoztam párszor én is. Segítőkész ember vagyok, de nem tudom ilyenkor hogy lehet segíteni, talán annyi, hogy hellyel kínáljuk az illetőt, vagy hozunk neki vizet, meg valamit amivel megtörölheti magát. Vagy felajánljuk, hogy orvost hívunk. A helyzet az, hogy én nem bírom elviselni a hányást egyszerűen. Így nem tudom, hogy adott esetben le tudtam volna-e győzni az undort...mert azzal sajnos nem segítek ha melléhányok én is :/
2014. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Felajánlom, hogy orvost hívok, vagy ha tehetem, elviszem orvoshoz/haza, ha nem érzi jól magát, hozok neki vizet, stb. Nem vagyok különösebben gyengegyomrú, úgy gondolom, kibírnám.
2014. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Vizet adnék neki, megkérdezném, hívjak-e orvost, ennél többet nem nagyon tudnék tenni, a hányástól meg eléggé iszonyodom.
2014. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Mi voltunk Keszthelyen díjátadón,(Helikon) egy csaj tök lazán megy kifelé és egyszer csak elhányta magát gyorsan futott 2 ember, mögöttünk 2-3 méterrel a felkészítő ordította a nevét, + neeeee (szokásos). Többiek lefagytak, és én is.(Elég szokatlan, és kellemetlen szitu volt, kicsit mosolyogtam, haraptam is a számat rendesen...)
2014. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Megkínálom pálinkával, az helyre teszi a gyomrát.
2014. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Én simán segítenék, volt már, hogy buliban is részeg csajt fogtam meg a wc-ben mert majdnem összeesett, utána ott maradtam vele míg hányt, mivel a barátnői leszarták. Bírom az ilyesmit, nem vagyok rosszul ettől. Velem is már előfordult, hogy kidobtam a taccsot az utcán, senki nem jött oda segíteni, pedig elég sokat hánytam, az orromon is jött, majdnem megfulladtam. Ez van, kinek milyen a beállítottsága.
2014. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen azt hiszem mindannyian hasonlóan cselekednénk,nehéz helyzet az ilyen.


Akkor hát el is mondanám hogy én mit tettem.

Nagyon megijedtem, mivel az egészet láttam hiszen én szemben voltam a kasszákkal,várva hogy a barátaim fizessenek és jöjjenek.

Ahogy a no elhányta magát mindenki hátrált és olyan megalázó helyzetbe került szegény,miközben hányt kérte a bocsánatokat a többiek meg csak nézték hátulról.Én is megijedtem és szinte remegtem a jelenségtől de valami erőt vett rajtam és odaszaladtam majd előkaptam pár zsebkendőt és törlőkendőt és átnyújtottam.

Nekem már mennem kellett,de megköszönte,hálás volt.


Köszönöm a válaszokat,reméljük hogy kevesen kerülünk ilyen helyzetbe.

2014. aug. 4. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!