Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a fogyatékkal...

Mit gondoltok a fogyatékkal élők esélyegyenlőségéről? Mennyire befogadó, teljes életet biztosító a magyar társadalom? Ti mit kezdenétek a fogyatékosokkal?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 21:34
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
33%

Akiről tudni lehet majd hogy betegen születik, azt nem engedném megszületni, ha mégis bekövetkezik egy ilyen eset, az büntetéssel járna, és minden támogatást megvonnék tőle.

Egy fogyatékos nem tud úgy hozzájárulni a társadalomhoz hogy abból haszon legyen, volt ebből cirkusz miszerint egy multi vállalat, nem akarom reklámozni őket, de meglettek kérve hogy foglalkoztassanak ilyen embereket, és a cég elutasította ezt az elképzelést, mondván nem tudják egy gyártósoron, vagy más részen ellátni a feladatokat, forgó mozgó gépek közelébe sem lehetne őket engedni.

Így maradt az az opció hogy évente fizetnek nem tudni hány milliós büntetést inkább, de a vállalat nem kockáztatja meg hogy balesetek legyenek ezekből fakadóan.


Onnantól hogy valaki segítségre szorul, mert szellemileg olyan hogy a nevét sem tudja, az hogy akarna hasznosulni, jóformán a mi adónkból megy el nekik a lóvé, gyógyszerre, kezelésekre.


Az a baj hogyha őszintén kimondanám egészséges emberek előtt is azt hogy el kell takarítani ezeket az embereket, a tiszta gondmentes élet reményében, szerintem még engem hurcolnának meg, rögtön Hitlerhez hasonlítanának, hiszen az Ő elképzelése is ilyen volt, a beteg embert felesleges tartani más pénzén.

2014. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
78%

Első, te is beteg vagy, de én szívesen adnék pénzt a kezelésedre.


Gondolom 16 éves vagy és egy forintot nem adóztál még mellesleg. És gondolom akkor is ezt gondolnád, hogy ha anyukád vagy te kerülnél tolószékbe. Akkor majd titeket is tegyünk el láb alól?


Természetesen a fogyatékkal élők számára biztosítani a boldog, emberhez méltó életet.

2014. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
30%

Első vagyok,

Kedves második 19 éves korom óta dolgozom, jelenleg 37 éves vagyok

Amit írsz az szép és jó, csak nem egy olyan országban ahol a fizetések amúgy is vállalhatatlanok, nem kell messze menne elég ha Ausztriát vesszük alapul, ott nem jelent gondot kezeltetni ezeket az embereket, hisz ott normálisabb az életszínvonal, és érdekes mód jut pénz mindenre, általában.


Ha neked elég az hogy 90-120e ft-ért dolgozol, azért hogy a szárnyaid alá vett kis betegeid lógassák a lábukat rosszabb esetben is 30-40évig, akkor vedd semmisnek a válaszom.

2014. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
80%

1./3. válaszolóval értek egyet. 2# Attól, hogy tolószékbe kerülne még elvégezhetne rengeteg munkát, ő is dolgozhatna gyártósoron, sőt egy irodában csak ülni kell és írni.

Aki a nevét sem tudja kimondani (vagy leírni) az tényleg teljesen haszontalan tagja a társadalomnak, és nem is lehet vele mit kezdeni, ezen kívül öröm nélküli életet él, csak egy irracionálisan gondolkodó ember hiheti, hogy szívesen van életben. Szóval nem siketekre, vakokra, némákra, mozgássérültekre gondolok, hanem azokra akik a fejükön kívül semmit nem tudnak mozgatni (vagy koordinálni a mozgásuk), és tényleg a nevüket sem tudják.

És ezt mindenki tudja, szerintem te is 2#-es, csak nem akarsz bunkónak tűnni, illetve nyugodtan akarsz aludni.

Másik, hogy ez az ország tényleg nem olyan gazdaságilag, hogy támogatni tudja őket (csak úgy, hogy a mi rovásunkra).

2014. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

"Attól, hogy tolószékbe kerülne még elvégezhetne rengeteg munkát, ő is dolgozhatna gyártósoron, sőt egy irodában csak ülni kell és írni."

Ez igaz, de nagyon sok ember fejében ezt tudatosítani és elfogadtatni kellene, nemcsak leírogatni 126-szor (ezt általánosan értem, nem személyeskedni akarok).

2014. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
54%
Pont nem a védteleneken kellene csattanjon az ostor. Elég bajuk van, elhihetitek. Abból, hogy neked kevés jut a munkádért, nem következik az, hogy olyanokon kell beszedni a pénzt, akiknek még annyira sincs forrásuk. A hazadolgozó politikai vezetés és a durva üzleti összefonódások, a hihetetlen, szégyenletes mértékű korrupció az nem baj egyáltalán, a rohadt nyomorékokat kellene elkaparni egytől-egyig, igaz, zsenikéim?
2014. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
95%
A több százezer kisebbség nem zavar akiknek keze lába megvan ,de 1 napot nem dolgoztak életükben csak a segélyt veszik fel és szaporodnak? És hálából leszúrnak ,agyonvernek mert az jó móka? Csak az néhány szerencsétlen akik nem ártanak senkinek, azokra megy el a fene nagy adód?
2014. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
67%

7-es

Most a kérdés nem a cigányokra akart kitérni, ha engem kérdezed a haszontalan emberek közé tartozik a dolgozni nem akaró cigány/magyar is, őket is jutalmazni kéne, mint fent említettem, orvosi támogatásokat nem kapnának, voltaképpen a kínjuk között enné őket a fene.

Első voltam

2014. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
81%

semennyire, az emberek 1/3a, a munkáltatók több mint fele nem akarna együtt dolgozni fogyatékossal.

akadálymentesítés is visszamaradott.


majd ha itt is európai szintű életminőség lesz, akkor változik. kb 30-40 év múlva.

2014. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Nos hatalmas vita forrt itt ki az elmúlt napokban, köszönöm nektek! :) Ez a rövid kommentsorozat tökéletesen tükrözi a magyar társadalom eélyadási affinitását. Beláthatjuk, hogy az orvostudomány rohamosan fejlődik, olyan életeket ment meg amelyeket ötven évvel ezelőtt nem tudott volna. Ehhez nehéz hozzászokni. Mégis engedtessék meg, hogy adjak nektek egy linket. Az itt található cikk habár két éves, mégis aktuálisnak tekinthető. Kiemelten ajánlom az adózást felhozó személyeknek, akik NEM tartanák el őket. De természetesen a többiek reakcióit is várom. :)))
2014. aug. 5. 15:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!