Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy megnézik de...

Miért van az hogy megnézik de segíteni nem akarnak?

Figyelt kérdés

olx-en van pár hirdetésem ahol segítséget kérek és ingyen dolgokat 100-nál többen látták a hirdetéseket és nem értem miért nézik meg ha utána nem tudnak vagy akarnak segíteni.

Mert azt megértem ha azt a hirdetést nézik ahol én árulok valamit de ezt nem. Miért van ez?


2014. aug. 6. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert az emberek már nem igazán hisznek az ilyenfajta segítség kérésnek. Sokan azt hiszik, hogy vagy reklám vagy csak kéreget.

Bevallom , én is szívesen adok de csak ha látom azt aki rászorul.

2014. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, de ha lenne pénzem mindenre akkor nem kéregetnék.

Olyan emberek is vannak akik kéregetnek holott mindenük megvan?

2014. aug. 6. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szivesseg.net-en rendes emberek vannak! csatlakozz:)
2014. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs jogod felháborodni.


Megnézik, az már egy jele annak, hogy segíteni akarnak. Utána lehet, hogy kiderül, hogy nincs a tulajdonukban pontosan az ami neked kellene, vagy ép nem szimpatikus nekik az indoklásod arról, hogy miért szorulsz rá.


Ha az ember adni akar, akkor szereti olyannak segíteni, akinél tudja, hogy jó helyen lesz a dolga, aki valóban rászorul.

2014. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most attól is függ miben kérsz segítséget. Én is belenézek, hátha olyan amiben tudok/akarok segíteni. Pl valaki gyereke gyűjt mindenféle bérletet, vagy újságokat, amit esetleg odaadok. De lehet valakinek egy hűtő kéne, hát az meg csak kell nekem is.
2014. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felháborodva, csak ha egyszer ki van írva hogy mit szeretnék akkor nem kell rákattintani hisz anélkül is tudja az ember hogy tud-e segíteni vagy nem.

A szivesseg.net-et kipróbálom hátha többre megyek vele.

Köszi szépen.

2014. aug. 6. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is el szoktam olvasni ha valaki segítséget kér, de sokszor úgy érzem, hogy nincs is annyira rászorulva.

Mesélek neked pár esetet.

Egyszer egy anyuka írt, hogy a pici fiával magára maradt, és annyi pénze nincs, hogy babaágyat, pelenkát vegyen a kicsinek. Bevallom amikor egy nő ilyen rossz anyagi helyzetben szül, arra mérges tudok lenni, mert felelőtlenek tartom. De láttam a képeket a kisfiúról, és úgy döntöttem segítek. Mivel külföldön élek, és itt kint a carboot piacon tényleg fillérekért vásárol az ember ruhákat, baba dolgokat, így a megbeszéltek alapján megvettem amire szükség volt, és hazavitettem a dolgokat. Ott látni volt, hogy tényleg kellett neki.

Később egy tizenéves lány kért segítséget, aki azt írta, hogy jön az iskola, és a szüleinek annyi pénzük nincs, hogy iskolatáskát vegyenek neki, hogy új cipője legyen mert csak 1 van neki de annak sincs már talpa. Sokan írtak neki, hogy adja meg a méretet, és küldenek neki, végül is sok embernek nagyobb gyerekei vannak. Őt is sajnáltam, hiszen nem ő tehet arról, hogy éhezik, hogy nincs. Egészen addig sajnáltam míg meg nem láttam a facebookon az oldalát. Ott meg a legújabb iphone a kezében, Balatonon pancsikálva, kikenve egy kiló vakolattal, vagánykodott a képeken.. Na ennek a lánynak volt bőr a képén máshol a szegénységről sírni..


Na ezért van az, hogy sokan nem igazán hiszik el, hogy az illető segítségre szorul. (főleg ha közben szívja a cigit vagy issza a sört)

2014. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszod. De ha valaki segíteni akar akkor jöjjön el hozzánk és nézzen körül. Én pl hűtőt kértem sok oldalon mert egyszerűen nem tudok még egy használtat sem venni. Azt meg hogy titkolnám el hogy nincs hűtőm.

De szegénynek nem mondanám magam csak erre nem telik és még jó ideig nem is fog. és erre van hatalmas szükségem mert már betegedtem meg nem romlottnak hitt kajától.:(

2014. aug. 7. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!