Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan közületek, aki...

Van olyan közületek, aki nagyon mélyről, nagyon nehéz helyzetből újrakezdte? Hogyan?

Figyelt kérdés
Olyan történetekre, esetekre lennék kíváncsi, amikor valaki valamilyen okból nagyon nehéz helyzetben, hatalmas gödörben volt - bármilyen okból - és ebből sikerült újrakezdenie. Hogyan, milyen módon?

2014. aug. 7. 20:23
 1/6 anonim válasza:
9%

Szia! 16/F

Furán fog hangzani, de 14 éves koromban beleszerettem egy 12 éves lányba.. még 1 évig szerettem, de mindhiába. Az első szerelmem volt.. nagyon mélyre hatott a gyönyörűség. Bevallottam magamnak is hogy szeretem.. Aztán a szokásos.. Facebookon duma valóságban semmi. És a legvégén meghgalottam a szájából hogy nyomi vagyok -természetesen nem nekem szólt- És.... mindegy.. összetörtem.. Csak egy szerelmes voltam csodára várva.. Nem jött el. De fölálltam. Tetszik egy lány és ha isten megsegít megszerzem magamnak :) Meghatott a saját válaszom :) köszönöm hogy elolvastad ;)

2014. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Nyilván azert kérdezed, mert te is gödörben vagy. Szeretnek neked segíteni vagy ha nem tudok akkor legalabb en is gondolkozok. ( ha megosztod velünk) Nincs lehetetlen :)
2014. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
36%
egyet értek a 2.-kal. Első voltam :)
2014. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

A szakításom így zajlott, itt a 8-as válaszoló vagyok, ha érdekel valakit ( http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..


Ezután megpróbáltam öngyilkos lenni. Persze nem ment, mert béna vagyok. Aztán egyre rosszabb lett, amikor elkezdett az exem zaklatni, amikor a rendőrség naponta jött ki hozzánk miatta. És én egyre lejjebb sodródtam, heti kétszer járok dolgozni, a többi nap 0-24 bőgtem.


Mostanában kicsit jobb. Hogy is van a dal? "mostanában este már jobb":) Még nem jó, de jobb. Úgy sikerült újrakezdenem, hogy a barátaim nem bacogattak, de folyton hurcoltak programokra, és én igazi igenember lettem, aki mindenre igent mondott, minden kalandra.:) A lakótársam folyton, ha sírni látott, elvitt itthonról, vagy áthívott filmezni, zenét hallgatni, sütögetni valamit. És a munkahelyemen is szabályosan elkezdtek pörögni az események, kaptam új állást, most már 3 félállásom van, sok új embert ismertem meg. És kezdek sokkal jobban lenni. Néha bőgve ébredek fel, de már csak heti 2-szer van ilyen.:)

2014. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy legalább valakinek segítettek a barátai talpra állni, ez sajnos manapság sokkal ritkább, mint kéne.
2014. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Nah, hogy is kezdjem. 15 éves fiú a középsuliban megtalálja "élete párját". Járnék fél évig, minden tök happy, de útközben gondok akadnak a fiú életében. A már régóta alkesz apuka hitelt vett fel évekkel ezelőtt, nem törlesztett és most a végrehajtók vinnék a házat. Szívás, mert az egész család együtt él (1 anya 5 gyerek) és a költözés a család szétszakítását jelentené.


Ekkor kiderül, hogy a fiút már másfél hónapja csalja a barátnője. Na jó, nem egyből derült ki, csak hát ez volt az elején még rejtett igazság. Aztán a lány, nem csak hogy ő szakított és a suliban ő a meg nem értett körül rajongott áldozat, még volt pofája bunkózni a fiúval csak úgy.


Ekkor a fiú gyászolni kezdi az otthonát, a családját, a szerelmét, és a (mind kiderült) látszat barátait. Mellékesen az ex elhozta az új párját évzáróra is, hogy miért? Na mind1.


Azt hinnék ezzel vége, de nem. A fiú anyja úgy döntött, hogy hitelt vesz fel, hogy kifizesse a MÁSIK ki nem fizetett hitelt. 6 év a törlesztés. Közben a fiú elkapott valami ismeretlen nyavalyát (azért ismeretlen, mert csak a vizsgálatokra hónapokat kell várni, mire sorra kerül) amitől lesántult. Még nem tudni hogy ideiglenes-e a dolog.


De ez a 6 éves hitel mit jelent? Azt, hogy a fiú nem mehet egyetemre, mert nincs miből. Az ösztöndíj is esélytelen, több okból (ezt nem részletezném, de nem a fiú eszével van a gond)


Azt hinnénk, hogy akkor min. a család megmarad, de nem, mert a fiú testvérei már tervezik a költözést. Ők nem maradnak hitelt törleszteni.


Szóval összegzésül: Nincs szerelem, nincs család, nincs továbbtanulás, nincs biztonságos otthon, nincsenek barátok, nincsenek ambíciók, ellenben van sántaság.

2014. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!